ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Податковий кодекс і пенсійна реформа: чимало запитань від малого бізнесу
20.12.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 51 / Тираж: 2200

Минулого вівторка, 14 грудня, у райдержадміністрації відбулася нарада за участю керівників міс­цевих органів влади, представни­ків управлінь, відділів, структурних підрозділів райдержадміністрації із представниками малого бізне­су району. Порядок денний збо­рів, що й не дивно, зумовлений невирішеними, незрозумілими для приватних підприємців пози­ціями податкової та пенсійної ре­форм.

Відкрив нараду голова райдерж­адміністрації Олексій Морев. Ке­рівник виконавчої гілки влади ра­йону, коротко змалювавши полі­тичне життя післявиборної Голо- пристанщини, звернувся до пред­ставників малого бізнесу із дякою за порозуміння і співпрацю. Також він повідомив, що голову ліги під­приємців Сергія Блакитного вклю­чено до складу колегії райдержад­міністрації, аби підприємці якомога ширше були поінформовані щодо життєдіяльності району і мали змогу порушувати пробле­ми бізнесу на рівні районної вла­ди через уповноваженого пред­ставника — С.М. Блакитного. Йому Олексій Морев і надав слово.

Голова ліги підприємців, у свою чергу, сформулював основне питан­ня, адресоване податківцям, яке турбує присутніх — проблема пере­ходу з фіксованого на єдиний по­даток: які умови, які наслідки. Роз'­яснити ситуацію він попросив за­ступника начальника ДПІ у Голопри- станському районі Галину Галич.

Так, представник податкової за­значила, що, незважаючи на ска­сування ринкового збору, фіксо­ваний податок ніхто не відміняв, і заяви від підприємців ДПІ приймає як на спрощену систему оподат­кування, так і на єдиний податок. Проте, як зазначила Галина Галич, існує законодавча колізія: перший варіант оподаткування є можливим лише за умови сплати ринкового збору. Та оскільки його скасова­но, ті, хто подасть заяви на фіксо­ваний податок, можуть опинитися «за бортом». Роз'яснення ж щодо цієї дилеми чекають «згори» після 20 грудня, тоді як термін подання заяв (!) збіг уже цього тижня. Хто ж не встиг подати заяви — «пряма дорога» до загальної системи опо­даткування.

Піднімалося підприємцями та­кож питання щодо сплати за та­рифами у залежності від облаш­тування торговельних місць — чи це лоток, контейнер, чи бутік, ла­рьок або магазин. Заступник місь­кого голови Ніна Шаманська роз'яснила методологію тарифікації і дала визначення архітектурним формам, у відповідності до яких було затверджено тарифи. Проте і критично висловилася на адресу директора міського ринку Воло­димира Удалова, котрий, за її сло­вами, незважаючи на численні звернення до нього з боку міськ­ради, ігноруючи їх, і досі не в змозі виготовити належну документацію, зокрема — схему розміщення ма­лих архітектурних форм на ринку (архітектурний паспорт).

Ситуацію з приводу реформу­вання пенсійної системи роз'яснила присутнім начальник відділу звітності та контролю за надхо­дженням коштів управління над­ходження доходів головного управління ПФУ в Херсонській об­ласті Людмила Слотвінська. Так, за її словами, аби зарахувався стра­ховий стаж з липня 2010 року, під­приємцям необхідно здійснити доплату до мінімального страхо­вого внеску у залежності від того, на фіксованому чи єдиному подат­ку перебуває особа (за IV квартал — до 20 січня 2011 р.): не менше 33,2% від розміру мінімальної за­робітної плати мінус 10 чи 42 від­сотки (від фіксованого чи єдиного податку відповідно).

А з 1 січня 2011 року, як пояс­нила Людмила Слотвінська, вводиться єдиний внесок на загаль­нообов'язкове державне соціаль­не страхування, розмір якого для фізичних осіб — підприємців, котрі перебувають на спрощеній сис­темі оподаткування і не викорис­товують найманої праці, станови­тиме 34,7% від розміру мінімаль­ної заробітної плати (сюди вхо­дять вже відомі 33,2% — пенсійне страхування плюс 1,5% — страху­вання на випадок безробіття). За власним бажанням можна буде застрахуватися і на випадок тим­часової втрати працездатності, і від нещасних випадків — у такому разі загальна сума внеску трохи збільшиться: з 34,7 до 38,11 від­сотків.

Звичайно, не стрималися учас­ники наради — приватні підпри­ємці. Мовляв, чи звертається хтось із податківців чи з Пенсійного фонду до Верховної Ради, котра приймає такі закони: «Мій прибу­ток за місяць становить близько 1000 гривень. Порахуйте: 490 гри — страхових внесків, 600 грн — за оренду землі, плюс ще, наприк­лад, за оренду приміщення, міс­цеві податки... Що я матиму? Збит­ки! Так чи хтось у Верховній Раді прораховує усе це?!».

Як зазначив голова районної ради Геннадій Попов, такі а також інші скарги і пропозиції слід оформляти у колективних звер­неннях і надсилати до Верховної Ради та Адміністрації Президента, оскільки на місцевому рівні питан­ня такого масштабу не вирішу­ються: «буква закону» пишеться центральними органами влади, а місцеві адміністрації і органи міс­цевого самоврядування такої ком­петенції не мають.

Окрім основних питань порядку денного, учасники зборів обгово­рили ще ряд проблем, що стосу­ються міського ринку. Зокрема, по­рушувалися питання стосовно ав- топаркінгу, подолання наслідків рясних опадів (дренаж або відкачу­вання веди), створення на території ринку медичного та опорного пунк­тів тощо. Тому на наступну таку на­раду було вирішено запросити ряд керівників установ та організацій, до яких можуть виникнути конкретні запитання і пропозиції.

Автор: Олександр СТЕШЕНКО

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.041