ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Сплата єдиного внеску
28.12.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 52 / Тираж: 2200

8 липня Верховна Рада України прийняла Закон України «Про збір та обліг єдиного внеску на загаль­нообов'язкове державне соціаль­не страхування», згідно з яким з 1 січня 2011 року замість плате­жів до чотирьох соціальних фон­дів запроваджується єдиний вне­сок на загальнообов'язкове дер­жавне соціальне страхування (ЄСВ).

Згідно із законом, внесок буде сплачуватися на рахунки, відкриті в управлінні Пенсійно­го фонду, надалі ці кошти авто­матично розподілятимуть відпо­відно до встановлених пропор­цій за видами соціального страхування.

Дбати про перереєстрацію плат­никам страхових внесків не дове­деться.

Розмір нарахування внеску від 36,76 до 49,7 на зарплату зале­жатиме від класу професійного ризику виробництва, установлено­го для роботодавця за основним видом його діяльності. Таких кла­сів 67.

На окрему ставку для нарахуван­ня ЄСВ на зарплату заслужили: бюджетні установи — 36,3%, най­мані працівники-інваліди — 8,41%.

Окрім того, із заробітної плати працівників роботодавці утримува­тимуть ЄСВ.

Загальна ставка тут 3,6% та 6,1% для робітників, котрі пра­цюють на посадах, роботу на яких зараховують до стажу, що дає право на одержання пенсії відповідно до законів «Про державну службу», «Про прокурату­ру» та інші спецзакони.

Для оплати перших п'яти днів непрацездатності передбачено окрему ставку, роботодавці нара­ховуватимуть на ці виплати 33,2%, утримуватимуть 2% ЄСВ.

При нарахуванні суми винагоро­ди за цивільно-правовими догово­рами роботодавці повинні нарахо­вувати 34,7% та утримати 2,6% ЄСВ.

Сума ЄСВ підприємця-загально- системника не може бути меншою за розмір мінімального страхово­го внеску за місяць, в якому отри­мано доход (прибуток), а для єдинника сума ЄСВ не може опус­катися нижче розміру мінімально­го страхового внеску в усіх міся­цях сплати єдиного податку. При цьому мінімальний страховий вне­сок дорівнює мінімальній зарплаті помноженій на відповідну ставку ЄСВ.

В обов'язковому порядку під­приємці мусять сплачувати ЄСВ за ставкою 34,7%, але якщо підпри­ємець бажає додатково добровіль­но взяти участь у страхуванні від непрацездатності, то ставка ЄСВ становитиме 36,6%, у соцстраху- ванні від нещасного випадку — 36,21%, а якщо добровільно до­датково братиме участь і в соц- страхуванні від непрацездатності, і в соцстрахуванні від нещасного випадку, він платитиме 38,11% ЄСВ.

Строки сплати ЄСВ встановлюю­ться не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

При цьому платники під час кожної виплати зарплати, на суму якої нараховується ЄСВ, повинні сплатити авансові вне­ски одночасно з видачею зазна­чених доходів. У разі ж неви­плати нарахованої в базовому місяці зарплати ЄСВ усе одно треба сплатити не пізніше 20 числа місяця, наступного за ба­зовим.

Звітувати також треба буде й при використанні роботодавцями коштів на виплату лікарняних(зокрема, при нещасних випадках на виробництві), декретних, частко­вої допомоги по безробіттю. Звіс­но, повідомляти про це доведе­ться вже не управління ПФУ, а від­повідні відділення фондів соцстрахування.

Суми нарахованих соцвнесків за періоди до 01.01.11 року підля­гають сплаті в порядку, який діє до цієї дати. При цьому за спец­фондами зберігається повнова­ження щодо контролю за правиль­ністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, засто­сування фінансових санкцій на період до повного стягнення за­боргованості нарахованих або не сплачених у період до 1 січня 2010 року.

Якщо підприємство погасить борги зі сплати соцвнесків на стра­хування від непрацездатності, від безробіття або від нещасного ви­падку, що виникла до 01.07.2010 р., згідно з Законом відповідні соцфонди спишуть заборгованість зі сплати фінансових санкцій (пені та штрафів).

Автор: Людмила РУДЬ, в.о. начальника райуправління Пенсійного фонду

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.020