ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Про чеки і власні гаманці
30.12.2010 / Газета: Новий день / № 1 / Тираж: 36600

Щодня кожен з нас буває в магазині. Однак чи завжди ми одержуємо чек за покупку і чим це для нас обертається? Питання майже риторичні...

Цього року податківці пере­вірили 3286 підприємців, щоб дізнатися: наскільки чесно і порядно вони розраховуються зі своїми клієнтами, а якщо точніше — чи видають їм чеки?

— Результат доволі красно­мовний: .застосовано майже 25,7 мільйона гривень штрафних санкцій, — повідомив заступник голови ДПА у Херсонській області Віталій Лазарєв. — Ми постійно звертаємося до населення з про­ханням вимагати під час покупок документ, який би підтверджував факт здійснення розрахунку. Більше того, за вимогами зако­нодавства продавці зобов'язані зареєструвати суму покупки че­рез касовий апарат та роздру- кувати касовий чек. За це пору­шення передбачена відпові­дальність у вигляді штрафних санкцій у розмірі п'ятикратної вартості продажів, здійснених без використання касового апарату. А от видача касових чеків безпосередньо покупцям вважається обов'язковою тільки на вимогу покупців. Якщо вам у цьому відмовляють, по­відомляйте обласне управління у справах захисту прав спожи­вачів та місцеві податкові інспекції.

Ми з вами, шановні читачі, повинні пам'ятати, що, не одержавши чек, не тільки сприяємо розвитку тіньової економіки, але й стаємо безза­хисними при порушенні наших прав як покупців. Адже, не ма­ючи чека, неможливо пере­вірити вартість покупки, не вдасться також повернути не­якісний товар або звернутися до фахівців із захисту прав спо­живачів чи навіть суду.

— Практика свідчить; най­поширеніші порушення — проведення розрахунків без застосування реєстраторів розрахункових операцій або без оформлення розрахунко­вих квитанцій, — наголошує Віталій Лазарєв. — Фіксують­ся численні випадки незареєстрованих належним чином протягом дня сум продажів. У таких випадках готівка нако­пичується на робочому місці касира. Під час перевірок гроші відносяться до так званих зайвих коштів або до суми невідповідності. Штрафні санкції — у п'ятик­ратному розмірі цієї невідпо­відності.

Отож і виходить, що розмір штрафу залежить від самих касирів: як «попрацюють», СТІЛЬ­КИ їм і нарахують.

— Доволі часто до коштів на робочому місці потрапляють і власні гроші касира, і кошти, що надаються власником тор­говельної точки для розрахунків за закуплений товар, — заува­жив начальник управління по­даткового контролю юридичних осіб ДПА у Херсонській області Сергій Олефіренко. — Хоча для обліку коштів для закупівлі існу­ють спеціальний порядок та відповідний режим роботи реєстратора розрахункових операцій. Власні гроші, згідно з правилами торгівлі, тримати на робочому місці заборонено. Не дозволяється також вико­ристовувати для збереження виручки власні гаманці або інші місця зберігання своїх коштів. Прикро, проте подібні випадки порушень не раз доводилося розглядати у суді за скаргами підприємців.

«Забудькуватість» бізнес­менів обертається для них чи­малими сумами фінансових санкцій. Наприклад, за нерозміщення торгового патенту або його завіреної копії у доступ­ному для вільного огляду місці передбачена фінансова відповідальність у розмірі місячної вартості патенту.

Мабуть, не .всі підприємці знають: у разі, якщо сума ви- торгів у магазині або кафе сут­тєво менша за суму виторгів інших торговельних точок, які працюють на одній території та займаються однаковим видом діяльності і мають однакові умови для отримання доходу, податківці вдаються до хроно­метражу — спостереження за денним обігом готівки. Подат­ковий інспектор 10 днів або більше перебуває у при­міщенні торгового об'єкта та фіксує реальний виторг.

— Протягом року ми прове­ли 338 хронометражів у місцях масового відпочинку грома­дян, — говорить Сергій Олефі­ренко. — Важлива деталь: жодного випадку зменшення денного виторгу під час хроно­метражів не зафіксовано. На­впаки, спостерігається збіль­шення вдвічі.

Рекорд встановлений у Скадовському районі. Під час хронометражу магазину ви­торг зріс у вісім разів! Поруш­ник сплатив за це понад тися­чу гривень штрафу.

Автор: Анатолій ЯЇЦЬКИЙ

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.019