ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




СТВОРЕНО НАДІЙНИЙ ЗАПАС МІЦНОСТІ ДЛЯ НОВИХ ЗВЕРШЕНЬ
04.01.2011 / Газета: Каховська зоря / № 1-2 / Тираж: 8000

Прощаючись з 2010 роком, саме час замислитись, а наскільки визначальним для подальшого розвитку укра­їнського суспільства він був? Якщо говорити про територі­альну громаду Каховщини, то рік, що минув, безсумнівно, зміцнив економічні підвалини нашого району і створив пер­спективні наробки на майбут­нє. Вкрай важливо, що значно стабілізувалася загальна по­літична ситуація, що дозво­лило консолідувати колектив­ні зусилля і спрямувати їх на здійснення першочергових завдань.

Особливо вагомі надбання на рахунку трудівників агропро­мислового комплексу Каховщи­ни. На збиранні ранніх зернових в районі було досягнуто найбіль­шої на Херсонщині врожайності збіжжя. Перекрито завдання по виробництву сої, кукурудзи, со­няшника, овочів, кормів... Не зда­ли трудових позицій й каховські тваринники, які збільшили реа­лізацію м'яса, молока, яєць та вовни. На землях, що ще не так давно пустували, закладено нові сади, виноградники та ягідники. Каховчани перевиконали завдан­ня по сівбі озимих культур. В ре­зультаті за підсумками роботи в 2010 році наш район посів перше місце в області і його у сільгосп- виробництві Херсонщини визна­но найкращим.

В цих звитягах вкрай суттєва частка самовідданої праці зем­леробів та тваринників ДСДС «Асканійська» (директор Герой України Віра Найдьонова), СТОВ «Таврійська перспектива» (гене­ральний директор Володимир Єрмоленко), ДПДГ «Каховське» (директор Едуард Репілевський), ТОВ «Торговий дім «Продексім» (керівник Ігор Колихаєв), фірма «Фрідом Фарм» (Михайло Медолиз), ПП «Фаворит-3» (Сергій Леонтюк), ФГ «Зоря Каховщини» (Леонід Кириченко), ПП «Дніпрові А-Агро» (Борис Альошин), ТОВ «Агро-Капітал» (Іван Пінтійський), ТОВ «Геліос-1» (Юрій Горстка), ТОВ «Агробізнес-2» (Симон Баба­ян)... Особлива подяка трудовим колективам управління Головного Каховського магістрального кана­лу (Юрій Ващенко) та міжрайон­ного управління водного госпо­дарства (Олександр Бруштйяя), які забезпечили якісний і безпе­рервний полив зрошуваних ланів.

Важливо підкреслити, що саме в 2010 році райдержадміні- страція та районна рада як ніко­ли гостро поставили питання про іфективне використання ріллі, про дотримання науково обгрун­тованих сівозмін, впровадження новітніх агротехнологій і підви­щення розміру орендної плати за використання земельних паїв селян як мінімум до 3 відсотків від вартості тих паїв. В резуль­таті посилення подібного контро­лю з боку РДА та сільських рад було «включено» в роботу сотні гектарів родючої землі, вдалося збільшити на 35-40 відсотків ле­галізацію сезонних робочих місць в рільництві і залучити додатко­во до місцевих бюджетів понад | мільйони гривень.

Цінне те, що сільськогоспо-: дарські товаровиробники району побачили: держава повернулася обличчям до їх проблем та тур­бот. А свідченням тому стали дер­жавні програми, які компенсують вітчизняним аграріям їх витрати електроенергії на зрошенні, за­охочують збільшувати посіви зер­нових культур (особливо озимої пшениці), стимулюють віднов­лення зрошувальних систем (до слова, в Каховському районі мова про відновлення зрошувальних мереж не йде, бо вони всі в нас були збережені до гектара; нас сьогодні хвилює інше — як опера­тивніше та якісніше реконструю­вати поливні ниви).

2010-й піде в історію Каховіщини й як рік позитивних зрушень у розвитку соціально-культурно- побутової інфраструктури наших сільських населених пунктів. В галузі народної освіти Президент України Віктор Янукович наголосив на необхідності зміцнити матеріапьну базу сільських шкіл та оптимально укомплектувати їх пе­дагогічними кадрами, і освітяни Каховщини на цьому шляху вже зробили багато кроків вперед. А у найближчих їх планах — суттєве збільшення комп'ютерних класів, відновлення і створення нових шкільних майстерень для прове­дення уроків праці та професійної орієнтації, здійснення в усіх сіль­ських школах євроремонтів, аби облаштувати будівлі енергозбері­гаючими вікнами, дверима та сут часними внутрішніми туалетами.

В районі завершується копітка робота по передачі на баланс ра­йонної ради всіх медичних закла­дів на селі. Одночасно спрямову­ємо зусилля на те, щоб будь-який ФАП чи амбулаторія мали сповна необхідні медикаменти, мед- устаткування, спецтранспорт тощо, а в центральній районній лікарні та дільничних лікарнях па­лати для ветеранів війни та праці «переобладнуються відповідно до 1 підвищених сучасних вимог.

Зрозуміло, нас не може не радувати той факт, що в більшос­ті сільських населених пунктах району протягом 2010-го поліп­шилося водопостачання, але за­спокоюватися ще рано. Серйозно сьогодні ставимо питання про пошук нових джерел водопоста­чання якісною водою, про буріння нових свердловин і облаштування їх сучасними бюветами для ціло­добового водозабезпечення се­лян.

Особливо знаменним став 2010-й для мешканців, сіл Цукури та Червоне Поділля, бо саме в цей рік у їх домівки надійшов природний газ. Темпи газифіка­ції населених пунктів Каховщини однозначно прискоряться. В 2011 році ми плануємо прокласти майже 18-кіло- метровий підвідний газо­провід з Роздольного, аби розпочати газифікацію сіл Чорноморівка, Семенів- ка, Богданівка, Наталівка і Костогризове. Фактично нема сумнівів в тому, що незабаром природний газ прийде з с. Тавричанка в села Дудчине та Любимо- Павлівка. В населених пунктах, де є вже блакитне паливо, розпочнеться ак­тивна газифікація об'єктів соцкультпобуту, тобто шкіл, дитсадків,ФАПів, будинків культури тощо. А в гази­фіковані села, як засвідчує досвід та звичайна логіка, охоче «заходять» перспек­тивні інвестори капітальних вкладень.

До слова, 2011 -й рік має бути плідним в плані вкладІнйя нових інвестицій в економічний .розвиток Каховщини.

За попередніми домовленос- тями, одна з потужних вітчизняних фірм планує побудувати в центрі нашого району завод по виробни­цтву фруктових соків. Бізнесмени із грузинського Ланчхуті мають намір вкласти солідні кошти у ви­робництво і переробку зерна ку­курудзи на території Каховщини. Очікується спорудження в на­шому районі обласного оптового ринку сільгосппродукції. Є й ряд інших цікавих та перспективних інвестиційних проектів. Особисто я, наприклад, пропоную можли­вим вкладникам коштів взятися за будівництво заводу червоної цегли, для чого ми маємо чудові в достатньому обсязі поклади глини.

Словом, ми вступаємо в новий рік, маючи чіткі завдання і сприят­ливі передумови для їх успішного здійснення. Ще раз повторюсь: райдержадміністрація-приділятиме виняткову увагу ефективному використанню ріллі, збільшенню питомої ваги вирощування ози­мої пшениці, кукурудзи та овочів у загальному обсязі сільсько­господарського виробництва, проведенню реконструкції зро­шувальних мереж, відновленню колишнього потенціалу тварин­ництва (в тому числі за рахунок створення потужної вівчарської ферми на території Червонопере- копського поду) і суттєвому підне­сенню рівня життя та соціального захисту сільського населення. Впевнений: у 2011-ому ми всі ра­зом потрудимось і звитяжніше, і ефективніше, і матимемо від того значно ліпшу матеріальну вина­городу.

Щиросердно вітаю жителів Каховщини з Новим роком! Всім нам здоров'я, щастя, взаєморо­зуміння і світлої долі!

Автор: Володимир СТОРЧАК, голова райдержадміністрації, голова районної організації Парти регіонів

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.015