ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




І знову про затоплення та підтоплення або, про благополуччя дбати разом
24.01.2011 / Газета: Слава праці / № 3 / Тираж: 1880

Багаторічні спо­стереження, що проводяться Кахов­ською гідрогеолого- меліора тивною експеди­цією свідчать про те, що значна частина території Херсонської області, в т.ч. і Каланчацького ра­йону потенційно небез­печна з погляду розвитку періодичного затоплен­ня. За останні 20 років певна кількість насе­лених пунктів області, в т.ч. і нашого району страждає від затоплення поверхневими водами та підтоплення ґрунтовими водами.

Причини затоплення та підтоплення пов'язані між со­бою і мають деякі спільні риси, але за своєю природою-це різні явища.

Затоплення є результа­том гідрологічних процесів поверхневих вод, що відбу­ваються на поверхні землі, а підтоплення-це результат гідрогеологічних процесів, що відбуваються в ґрунтових і підземних водах під поверх­нею землі.

Як правило, села зато­плюються в періоди снігота­нення та аномально велико­го випадання атмосферних опадів.

У населених пунктах на­шого району мають місце і зато.плєння, і підтоплення, тому важливо .працювати на випередження, не чекаючи катастрофи. Цього можна до­сягти в першу чергу за допо­могою відновлення природ­них шляхів стоку поверхневих вод, що у більшості сіл мали місце до їх благоустрою.

У населених пунктах, які розташовані в подах, необ­хідно будувати водовідвідну мережу для штучного відводу поверхневих вод за їх межі.

Шкідливу дію вод в на­ших населених пунктах мож­на попередити спільними зусиллями органів місцевого самоврядування, управління водного господарства, інших організацій району та самих мешканців сіл.

Фахівці управління вод­ного господарства роблять все, що вічних алежить у бо­ротьбі з затопленням та під­топленням населених пунк­тів району. В даний час із 44 свердловин вертикального дренажу, які рекомендовані до роботи в населених пунк­тах району Каховською ГГМЕ, 32 свердловини є технічно справними, які можуть бути включені в роботу; відремон­товано 15 глибинних насосів; маємо землерийну техніку та насосно-силове обладнання для відведення паводкових та поверхневих вод в разі не­обхідності. Фахівцями управ­ління проведено обстеження трубопереїздів та діючих во­довідвідних канав.

У минулому році за ко­шти селищного бюджету в смт. Капанчак відрита нова водовідвідна канава з вули­ці Садової в річку Капанчак.

Херсонським облводгоспом разом з управлінням водного господарства розроблені за­ходи з захисту від затоплення населених пунктів району, які погоджені з сільськими головами та рекомендовані до ви­конання.

Але є обставини, які від нас не залежать — це недо­статність коштів на оплату на­лежних лімітів електроенергії для роботи необхідної кіль­кості свердло.вин вертикаль­ного дренажу.

Органи місцевого само­врядування повинні передба­чити в своїх бюджетах кошти на проведення робіт по попе­редженню шкідливого впливу вод, а також виконати відпо­відні рекомендації. Але, на жаль, на наші рекомендаційні листи ми отримуємо лише відписки.

Багато залежить і від са­мих мешканців сіл району. Необхідно підтримувати у належному стані діючі тру- бопереїзди та водовідвідні канави, які знаходяться не­подалік від помешкань, а саме: вирубувати чагарник, прибирати суху траву, які перешкоджають природно­му стоку поверхневих вод; не слід засмічувати їх побу­товим сміттям.

Тільки спільними зусил­лями ми зможемо проти­стояти ї захиститись від шкідливої дії вод.

Автор: Т.В. КУЛАКОВСЬКА, провідний інженер-гідротехнік Каланчаць­кого управління водного господарства

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.018