|
Із лісівників — у геологічну розвідку
01.02.2011 / Газета: Вісник Олешшя / № 9-10 / Тираж: 3416
Серед «прохідних» документів, прийнятих IV сесією Херсонської обласної ради, є й рішення про те, що „Погоджено клопотання ДП «Степовий ім. В.Виноградова філіал Українського ордена «Знак Пошани» науково-дослідного інституту лісового господарства і агролісомеліорації ім. Г.Висоцького» щодо надання дозволу на геологічне вивчення та дослідно- промислову розробку надр». Так, так, зрозумілою мовою — це надання дозволу на видобуток піску. Ми ж розуміємо, що означає канцеляризм „геологічне вивчення та дослідно-промислова розробка надр» — це не що інше, як відкриття кар'єру. Щоправда, сповідуючи софістику (російською: „словоблудие»), можна досить успішно заперечувати: мовляв, до розробки кар'єру іще далеко, спочатку треба одержати „відповідні документи, які коштують немалих грошей», крім того, на це потрібно чимало часу». Аде взяти такі кошти? Правильно: добуваючи за програмою „геологічного вивчення надр» пісок і успішно його реалізуючи. (Щодо того самого „геологічного вивчення» один із керівників району свого часу зауважив: „Та що там вивчати? Що ви нам голову морочите?! Пісок, він і є пісок»!). Судячи зі слів голови обласної ради Віктора Пелиха, який зазначив, що „на сесії депутати працювали організовано, адже усі питання вивчено в комісіях, на робочій групі та на президії, справа „з геологогічним вивченням надр» нарешті успішно „устаканилась». Незрозуміло інше: у чім тут криється інтерес ДП „Степовий ім. Винонградова філіал...»? Адже означене державне підприємство — це хоч і науково-дослідна установа, але дещо іншого від геології профілю. Щоб у цьому переконатись, досить заглянути в будь-який енциклопедичний словник, де ми знайдемо, що: „Агролісомеліорація (царина діяльності ДП СФ. — Ред.) — це комплекс лісівницьких заходів, спрямованих на поліпшення умов росту і розвитку с.-г. культур з метою підвищення їх врожайності, яка передбачає створення системи захисних лісових насаджень. .. залісення і закріплення пісків та ін. До завдань агролісомеліорації входить боротьба з суховіями, змивом, розмивом і розвіюванням ґрунту, снігозатримання, захист водойм від заносу і замулювання, захист шляхів од вітрів і снігу». А тут-геологія. Нічого спільного з агролісомеліорацією. Можливо, ДП вже перепрофільоване? В такому випадку, чому про це не поінформована громадськість? Як відомо, Верховна Рада України прийняла закон, у відповідності з яким органи місцевого самоврядування мусять забезпечити абсолютну відкритість своєї діяльності. Бо з практики добре відомо, що далеко не всі питання, як запевняє громадськість Віктор Пелих, „вивчені в комісіях, на робочих групах та в президії — вивчені на користь громадськості, отже — держави в цілому. Навпаки, часто-густо питання „вивчались» виключно в інтересах конкретних осіб. Яскравий тому приклад — дерибан прибережної землі в м.Цюрупинськуу 2009 — 2010 роках, чому „Вісник Олеш- шя» присвятив кілька публікацій, які влада «не помітила». Автор: Борис ПРИЩЕПА
|
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок.
«Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.016 |