ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Вносити свою частку відповідальності
21.02.2011 / Газета: Голопристанський вісник / № 7 / Тираж: 2200

Як жила у минулому році галузь охорони здоров'я району, якими проблемами переймалася, які завдання визначені на рік нинішній? Саме ці питання були винесені на обговорення що­річної медичної ради, яка відбулася в центральній районній лі­карні на минулому тижні.

Про організацію и на­дання медичної допо­моги вагітним та дітям 1 -го року життя, робо­ту жіночої консультації присутнім розповіла заступник головного лікаря з дитинства та пологової допомоги А.П. Семененко. Про ефективність використання ліжко­вого фонду стаціонарних відділень лікарні вів мову заступник голов­ного лікаря з медичної чабтини В.В. Житнюк. В основі виступу завідуючої поліклінічним відділен­ням Т.І. Нестьоркіної була про­філактична робота та рівень профоглядів серед населення району, а завепідвідділом райСЕС П.С. Войтович проаналізував структу­ру інфекційних захворювань в ра­йоні. Переймалися медичними аспектами й запрошені представ­ники влади. Заступник голови рай- держадміністрації О.В. Олексюк, зокрема, зупинився на проблемі туберкульозу, на прикладі с. Тав­рійське зазначив про можливості і вплив громади на подібних хво­рих. Так, одна жінка, в якої меди­ки виявили туберкульоз, відмов­лялася лікуватися. На допомогу прийшли правоохоронці, які до­правили її в облтубдиспансер на примусове лікування. Та курс було перервано, бо вона просто втек­ла звідти назад ще з одним хво­рим. Тепер уже громада з допо­могою сходки «повстала» проти односельчанки.

Олег Васильович також наголо­сив, що згідно із Законом України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз» всі одержувачі державної допомоги через УПСЗН — субсидій, інших матеріальних допомог — теж мають проходити флюорографічне обстеження.

Заступник голови районної ради І.К. Басараб підкреслив у виступі, що колектив медичних працівни­ків стабільний, напрацьований, надає меддопомогу в тих об'ємах, які визначені для ЦРЛ. Тепер же внаслідок реформування первин­ної медико-санітарної ланки сільські ЛПЗ приєдналися до райлікарнї. Спеціалісти комісії, які побували в кожному, відмічають жахливе становище в більшості з них, яке спричинилося через ви­користання коштів, призначених на сільські об'єкти охорони здо­ров'я, на інші цілі. Внаслідок цьо­го й фінансування на рік поточний зменшено майже на 1 млн грн.

Основну доповідь з порядку денного медради зробив головний лікар центральної районної лікарні Л.В. Бритвін:

- Основою виконання програм з охорони здоров'я залишається рівень фінансування галузі. Кош­торисні призначення на 2010 рік збільшились на 19,4%, проте за­робітна плата та нарахування на неї становить 74% від них. З розра­хунку на одного жителя району їх припало 405,46 гривень і в порів­нянні з 2009 роком теж є ріст на 24,2%. На медикаменти від фінан­сування галузі припадає 6%, на продукти харчування — 2,3%, ко­мунальні послуги забирають 7,9%, а на капітальні ремонти — 3,8%. Хоча і є зростання середньої за­робітної плати медпрацівників, але все ж цей рівень на 27% нижчий у( порівнянні з оплатою праці в еко-1 номіці. А в зв'язку з підвищенням мінімальної заробітної плати по­садові оклади згідно з тарифною сіткою середнього й молодшого медперсоналу практично зрівня­лись.

З року в рік через недостатнє фінансування не виконується нор­матив забезпечення медикамента­ми та харчуванням. Так, вартість одного ліжко-дня по медикамен­тах за рік склала 7,16 грн при но- ромативі 50,61 фн. Вартість од­ного ліжко-дня по харчуванню досягла 10,09 фн (59,2% від нор­мативу). Дещо більшою є вартість одного ліжко-дня по медикамен­тах для ветеранів та інвалідів вій­ни, які лікувались в стаціонарах райлікарні і становила 12,08 фн при нормативі 40 фивень, та хар­чуванню — 16,88 фн (норматив — 35 фн).

В основному медикаментозне забезпечення відділень ЦРЛ про­водилось для надання медичної допомоги при невідкладних ста­нах хворих. Вартість 1 ліжко-дня по медикаментах в реанімаційно­му відділенні дорівнювала 121,9 фн при нормативі 155,87 грн, одного виїзду швидкої медичної невідкладної допомоги — 5,42 фн (норматив — 6,07 фн). Вартість же одного виїзду «103» становить 125,25 фн.

На пільгові медикаменти було виділено 527508 грн, що дало змогу забезпечити ними пільгові категорії хворих (ветеранів війни, учасників бойових дій та інвалідів). Крім того, отримували медикамен­ти за рецептами інваліди дитин­ства на суму 70338 фн, інваліди І, II фуп загального захворювання — 12221 фн, онкохворі — 98890 фн, а ще хворі на бронхіальну астму, хворобу Паркінсона, шизофренію та інші категорії.

Торік було профінансовано ряд профам з охорони здоров'я — на боротьбу з туберкульозом вико­ристано 31 тис. фн, на пільгове зубопротезування та санацію шко­лярів — по 150 тис. фн.

Відповідно до делегованих пов­новажень районної ради про ви­користання та зберігання кому­нального майна протягом року були проведені поточні та капі­тальні ремонти підрозділів ЦРЛ. Так, капітально відремонтований операційний блок хірургічного від­ділення, маніпуляційна, перев'язу­вальна, санітарний пропускник — 447618 фн, проведено капіталь­ний ремонт ліфтів у п'ятиповерхо­вому корпусі на суму 34885 фн, капітальний ремонт підлоги відді­лу запасів, централізованої бух­галтерії тощо.

За рахунок районного бюджету було придбано 2 кисневих кон­центратора, камеру для зберіган­ня стерильних інструментів для операційного блоку, зі спецрахунку також придбано медобладнан- ня і комп'ютерну техніку на 82600 грн.

Одним з основних завдань ад­міністрації ЦРЛ були й залишаю­ться кадри. У медичних закладах району працюють 696 чол. Із них 72 — лікарі, 318 — середнього мед­персоналу, 306 — молодшого та іншого персоналу. Укомплектова­ність лікарями становить 60%, зок­рема, у семи з дванадцяти амбу­латорій немає взагалі лікарів — в Круглоозерській, Чорноморській, Гладківській, Нововолодимирів- ській, Мапокопанівській, Залізно- портівській та Долматівській. Не­обхідно додатково вводити поса­ди та забезпечувати кадрами лі­карів сімейної медицини по Добропільській, Гладківській, Новозбур'ївській лікарських амбулато­ріях. Також необхідно укомплек­товувати лікарями стоматологами, зубними лікарями амбулаторії сіл Добропілля, Таврійське, Новово- лодимирівка, Чорноморське, Малі Копані і Долматівка. За минулий рік на вакантні посади було при­йнято 8 лікарів, із них молодих спеціалістів — акушера-гінеколога та хірурга. В інтернатурі за спеці­альністю акушер-гінеколог навча­ється 1 лікар. Постійно проводить­ся профорієнтаційна робота з ви­пускниками шкіл. Торік до вищих навчальних медичних закладів ви­дано 16 направлень (вступили всього 5), у Херсонський медич­ний коледж зараховано 4 випуск­ника із 16 направлених. Основною проблемою у вирішенні кадрових питань залишається забезпеченість молодих спеціалістів житлом, особливо це стосується міста. Про­грама «Власний дім» у районі і в Голій Пристані зокрема практич­но не діє через відсутність дос­татнього фінансування.

Щодо демографічної ситуації, то слід зауважити про старіння на­селення в районі. Показник на­роджуваності за рік на 1000 на­селення становить 10,5, що на 7,1 % нижче 2009 року. Відмічає­ться зниження показника смерт­ності по району на 3,8%, проте на 1000 населення він становить 15,4.

Відчутний вплив на демографіч­ну ситуацію мають показники за­гальної захворюваності, в т. ч. сер­цево-судинні хвороби, злоякісні новоутворення, туберкульоз тощо. Тому й напрямки галузі були направлені на виконання відповід­них програм. Одна з них.«Протидії захворюванню на туберкульоз на 2007-201 І^роки» була фінансова­на на 49 тис. грн. План флюоро- обстежень за рік виконаний на 90,2%. Особи, які не обстежува­лись 2 і більше років, охоплені на 78,7%. До речі, серед цієї кате­горії у 43 виявлено туберкульоз. Вперше зареєстровано 62 випад­ки захворювань на туберкульоз. Найбільш висока захворюваність цим небезпечним інфекційним недугом прослідковується по Тав­рійській, Олексіївській, Гладківській, Збур'ївській сільських ра­дах. Серед 13 осіб, які померли від туберкульозу, 11 проживали в сільській місцевості.

В структурі онкозахворюваності перше місце займає рак шкіри (32 випадки), друге — рак молочної залози (17 випадків), третє — рак легень (23 випадки). Померло по району від онкозахворювань 99 хворих.

Важливим моментом в роботі медичних працівників є проведення профілактичних оглядів обов'язкового контингенту пра­цюючих, оскільки виявляємість за­хворювань торік серед них стано­вила 9,02%. Проте, на жаль, ті, хто працює з отрутохімікатами, огля­нуті лише на 50%, а державні службовці — на 32,2%. Прикро, але багато й працівників сільрад не пройшли обов'язкові медичні профогляди. В той час серед ви­явленої патології терапевтична становила 50,3%, гінекологічна — 26,7%, хірургічна — 4,8%.

Важливим напрямком роботи була й залишається організація та надання медичної допомоги вагіт­ним і дітям першого року життя, які визначаються як пріоритетні. Ось уже два роки ми маємо статус «Лікарня, доброзичлива до дити­ни». За минулий рік було втрачено трьох дітей, в той час як для надання медичної допомоги є все необхідне: оснащене пологове відділення, дитяче забезпечене безкоштовними медикаментами, швидка допомога працює цілодо­бово і теж безкоштовно.

Основними напрямками діяль­ності галузі охорони здоров'я ра­йону на 2011 рік залишається кад­рове питання, виконання регіо­нальних програм («Здоров'я нації», «Онкологія», «Цукровий діабет», боротьби з туберкульо­зом), продовження реформуван­ня і створення центру первинної медико-санітарної допомоги, по­кращення матеріально-технічно­го забезпечення закладів охоро­ни здоров'я, особливо первинної ланки (забезпечення санітарними автомобілями, відкриття відділів клініко-діагностичних лаборато­рій у п'яти амбулаторіях), з до­помогою райдержадміністрації за­вершити реконструкцію медико- господарського комплексу ЦРЛ.

Хочу відзначити колективи, які виконали основні контрольні по­казники здоров'я населення, ак­тивно беруть участь у житті лікарні, своїми силами проводять поточні ремонти у відділеннях, активні у громадських заходах, художній самодіяльності, спорті, сумлінно виконують функціональні обов'я­зки, вболівають за свої підрозді­ли: травматологічне відділення (завідуючий В.О. Смірнов), невро­логічне (А.Р. Боднар), дитяче (Л.О. Терещенко), дитячої поліклініки (Н.П. Власова), пологового та гі­некологічного (М.О. Кутасов), ШМД (Г.Д. Кутасова), клініко-діагностичної лабораторії (О.В. Григор'єва), Чулаківської лікарської амбулаторії сімейної медицини (О.П. Ремез). В підготовці до опа­лювального сезону напружено працював колектив господарчої служби. Велике навантаження в підготовці реформування первин­ної медико-санітарної ланки, пе­редачі основних засобів та зара­хування медкадрів до складу ЦРЛ лягло на плечі централізованої бухгалтерії (заступник з економіч­них питань Л.М. Кобець, головний бухгалтер М.О. Шевченко), відді­лу кадрів (О.О. Ілікаєва).

Ми повинні пройнятися відпові­дальністю й внести свою частку у виконання районної програми еко­номічного, соціального і культур­ного розвитку, у спільній праці з виконавчою владою, органами міс­цевого самоврядування зможемо мати очікувані результати з покра­щення здоров'я населення райо­ну, в т. ч. збільшення тривалості його життя.

Автор: Людмила ЄРЕМЕНКО

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.021