ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




У лікарні — як на базарі?
25.02.2011 / Газета: Херсон Маркет плюс / № 8 / Тираж: 20000

Або хроніки одного херсонського хворого

Як багатьом іншим людям, взимку мені не пощастило застудитися. Лікар призначив мені відповідне лікування (зокрема, й інгаляції). Для проходження зазначеної процедури з направлення пішла в лікарню водників.

А далі, як завжди: аптека, фізкабінет, приємна медична сестра, яка, окрім іншого, повідомила, що процедура інгаляції має бути оплаченою в кабінеті №25.

Ми всі давно звикли до того, що безкоштовне медичне обслуговування кануло у вічність і лишилося лише фразою в тексті Конституції України. Тому покірно беру всі свої рецептики, карточки, записочки та направляюся на пошуки 25-го кабінету. Спускаючись сходами, ще здалеку помічаю величезну чергу. Як виявилось, мені саме сюди.

Стою майже півгодини разом з іншими хворими і намагаюсь не нервувати, не згадувати, що відпросилася з роботи лише на годинку. Думаю про те, що найцінніше — це здоров’я, і про нього необхідно піклуватися. Та стоячи в черзі, думати про здоров’я з кожною хвилиною чомусь все важче і важче.

Нарешті довгоочікувані білі двері відчиняються переді мною, і я заходжу. Тут мені повідомляють, що вартість однієї процедури для працюючих людей становить 20 гривень. Мені призначено 5 таких процедур, отже, відповідно, маю сплатити 100 гривень за весь курс! Відверто кажу — на таку суму не очікувала. Здивовано запитую: а чому не двісті? У відповідь почула: з цим питанням я маю звернутися до кабінету №44.

Сплативши 40 гривень в якості «добровільного внеску» в ОБФ «Медицина» (квитанція №001481 від 06.02.2011р.), чимчикую до кабінету №44. Рішуче налаштована, йду туди за поясненнями: чим обґрунтована вартість інгаляційних процедур у лікарні. Не отримавши відповіді, попереджаю, що буду звертатися з офіційними запитами в обласне управління охорони здоров’я та прокуратуру. Мене мило відряджають до головного лікаря.

До головного лікаря я прийшла вже з «холодною головою» — хочу почути відповіді на мої запитання. У приймальні запитують про мету візиту. Як тільки чують відповідь, посилаються на зайнятість та відсутність головного лікаря.

Нарешті з сусіднього кабінету вийшла пані, яка, на жаль, не представилася. Але запропонувала мені відповісти на питання. «Чим обґрунтована ціна інгаляційних процедур та на підставі якого нормативного документу ці процедури є платними?» — наполягала на своєму я. У відповідь почула, що вартість обумовлена затратами на їх обслуговування, а ще мені повідомили про погане фінансування, зростання вартості електроенергії...

«Будь ласка, покажіть калькуляцію витрат», — не відступала я. І після довгої паузи почула: «А десять гривень вас влаштує?»….

Відверто кажучи, я на якийсь час втратила дар мови, коли співрозмовниця простягнула мені папірець з записом: «по 10грн.» та своїм підписом. Після того, яка здатність розмовляти до мене повернулася, ми з моєю візаві ще подискутували деякий час про проблеми недофінансування медичної галузі, про сплачувані кожним з нас податки і виплати на обов’язкове соціальне страхування, а також про ставлення медпрацівників до пацієнтів та необґрунтованість цін на медобслуговування.

Повертаючись на роботу, я міркувала: а чи кожен наважиться у такій ситуації відстоювати свої права? І хто контролює ціноутворення у медичних закладах?

Алла Савіна, м. Херсон.

За коментарем кореспондент «Маркет+» звернулася до обласного управління охорони здоров’я. За словами заступника начальника цієї установи Андрія Пасіки, в медичних закладах обласного підпорядкування, що фінансуються з бюджету, ціни на послуги (будь-які аналізи обстеження, процедури) затверджуються з відома обласного управління охорони здоров’я та інспекції з контролю за цінами в області. Тож, ціни скрізь повинні бути однакові. Запевнив нас пан Пасіка. У разі якихось відхилень, за його словами, по кожному окремому випадку треба розбиратися окремо.

Що стосується міських лікарень Херсона, аналогічна процедура проходить під контролем міського управління охорони здоров’я. Якщо, приміром, вартість процедури 20 гривень, то повинна бути й відповідна калькуляція саме на цю суму. За зверненням пацієнта, йому мають показати цей документ. Якщо ж такого немає, то це вже порушення закону, говорить Андрій Пасіка.

Автор: -

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.013