|
Ситуації можуть бути різними
01.03.2011 / Газета: Голопристанський вісник / № 8 / Тираж: 2200
Насильство набуло поширення в сучасному житті. Сумно, але часом певні насильницькі дії ми сприймаємо як норму. І це є вкрай небезпечним явищем у суспільстві. Чоловік з дружиною посварилися і вчинили бійку, у розпалі якої представниця прекрасної статі, ясна річ, виявилася слабшою., Це що? Фізичне насильство? Дев'ять чоловік з десяти здивуються такому визначенню стосовно цієї конфліктної ситуації. Дитина погано поводиться, батьки застосували такий «виховний» зас'р, як ремінець. Насправді ж, по відношенню до дитини було здійснено фізичне насильство. А чи багато знайдеться таких, кого в дитинстві навіть пальцем ніхто не зачепив? Якщо замахнутися рукою на побиту дитину, вона може зреагувати по-різному: закритися руками, злякатися, заплакати, незважаючи на те, що зіткнулася тільки із загрозою, а не з реальним насильством. Небита дитина просто здивується. Симптоми підвищеної збудливості — це найменші ознаки посттравматичного стресового розладу, які може викликати побутове насильство будь-якого роду. Пережите насильство призводить до формування пониженої самооцінки. Дитина робить висновки про себе, про те, чого вона варта у житті, зважаючи на те, як до неї ставляться дорослі. Коли дитину кривдять, принижують, б'ють, лякають, погрожують, то у неї формується думка: напевно, нічого кращого я не заслужила, бо є поганою. Часто це ірраціональне переконання формує усе її подальше життя. Слід сказати, що така логіка притаманна і дорослим жертвам насильства. Вони завжди переймаються питанням: «Чому це сталося зі мною»? У випадкових, ірраціональних, жорстоких і несправедливих подіях люди намагаються знайти логіку і сенс: відплата за гріхи, власну неправильну поведінку, на зразок провокації насильства, відчуття свого мерзенного становища. У дитини низька самооцінка призводить до того, що вона перестає шукати добре відношення до себе. Пережитий досвід насильства навчить дитину це насильство здійснювати, правда тепер по відношенню до слабкіших за неї. Багато дорослих насильників в дитинстві були жертвами насильства. Виходить, насильство породжує насильство. А де є насильство, там є і жертви. Учасники трикутника насильник-жертва-свідок відтворюють ці ролі в наступних поколіннях або з іншими людьми. Мало кому вдається уникнути цьо- то без певних зусиль та спеціальної допомоги. Що ж робити? Немає рецепту на усі випадки життя, тому що ситуації можуть бути різними. Кожна людина має різні духов- но-моральні сили, різні можливості. Те, що хтось може сам осмислити, зрозуміти і самотужки змінити ситуацію, іншому не дано. Автор: Лариса СОБАКАРЬ, начальник відділу у справах сім'ї, молоді та спорту РДА
|
Пошук:
Сергій Токарєв
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.
Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти
|
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.028 |