ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ГІДНА РОБОТА — ЦЕ НАДІИНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДЛЯ ЛЮДИНИ
01.03.2011 / Газета: Червоний промінь / № 8 / Тираж: 1300

Наприкінці минулого року наш кореспондент уже спілкувався з директором районного центру зай­нятості Юрієм Бездольним стосовно організації роботи районного центру зайнятості та послуг, які надає безробітним Нижньосріогозщини ця ус­танова.

Остання ж наша публікація «На допомогу прий­дуть помічники «шерифів», яка стосувалася на­вчання та організації громадських робіт для без­робітних, викликала зацікавлення читацької ауди­торії. Тож, продовжуючи цю тему, наш кореспон­дент звернувся за роз'ясненнями до директора районного центра зайнятості населення Юрія Бездольного.

Безробітні, особливо жителі сільських населених пунктів, уже звикли до можливості отримати зовсім не зайві для сім'ї доходи, працюючи безпосередньо в своєму селі та виконуючи роботу, необхідну для всієї сільської громади, — упорядкування території свого села, прибалкових та придорожних смуг, цвинтарів, пам'ятних знаків та ін. А як ставляться до організації цих робіт представ­ники місцевих органів влади?

Керівництво сільських рад уже відзначило безперечну користь від проведення цих робіт, ос­кільки дана послуга служби зайнятості дає мож­ливість залучати ро­бочі руки до багатьох життєво важливих робіт в селах району.

Протягом останніх років помітно просте­жується підняття рівня зацікавленості до опла­чуваних громадських робіт як з боку насе­лення району, так і з боку роботодавців.

Насамперед, це завдяки тому, що фахівці нашої служби постійно проводять заходи з організації оплачуваних гро­мадських робіт: здійснюють інформа- ційно-роз'яснювальну роботу серед робото­давців і безробітних громадян, працюють з депутатами місцевих рад та представниками органів влади щодо переглядів бюджетів сільських (селищних) рад з метою передбачення коштів на тимчасові роботи за рахунок місцевих бюджетів.

Останнім часом запроваджуються нові форми та методи роботи, спрямовані на підвищення рівня якості наданих послуг, як роботодавцям, так і особам, котрі звернулись до служби зайнятості в пошуку роботи.

Дехто вважає, що громадські роботи — це одноразова акція. Відпрацював сезон — і чекай наступного сезону...

Громадські роботи аж ніяк не можна порівню­вати з одноразовою акцією, адже це, насампе­ред, продумані заходи перехідного етапу, покли­кані полегшити й прискорити адаптацію безроб­ітних, а також допомогти тим безробітним, які три­валий час не працювали або вперше шукають ро­боту, набути певних трудових навичок для успіш­ної конкуренції на ринку праці.

Як приклад, що це все ж таки не одноразова акція є введення посад інструкторів по інформу­ванню населення щодо запобігання порушень гро­мадського порядку в десяти населених пунктах район .

Та все ж таки з переліку видів оплачува­них громадських робіт перевага надавалась, передусім, роботам, які пов'язані з поліпшен­ням добробуту мешканців населених пунктів району.

Беззаперечно це так, адже обумовлено це, передусім, громадською спрямованістю даних робіт, які в результаті йдуть на користь громаді. Вже декілька років поспіль в кожному населеному пункті району працюють бригади з благоустрою, які впорядковують населені пункти району. Особливістю цього року стало те що дані роботи були розпочаті не в березні-квітні, як раніше, а в січні- лютому. На нашу думку, такі види робіт слід про­водити протягом року, адже і взимку роботи для даних бригад вистачає.

Сьогодні районний центр зайнятості працює над створенням при кожній сільській раді бри­гад з благоустрою у кількості як мінімум 5-6 осіб, адже важливо, щоб кожен мешканець населених пунктів району відчув позитивні зміни в селі зав­дяки роботі зазначених бригад.

Влітку 2010 року в районі працювала гру­па кур'єрів з числа безробітних громадян з інформування населення. Чим конкретно вони займалися, і з якою метою було надано таку послугу населенню?

У зв'язку з прийняттям у липні 2010 року по­станови Кабінету Міністрів України «Про посилен­ня соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг» служба зайнятості організувала громадські роботи, спрямовані на проведення інформаційно-роз'яснювальної робо­ти серед жителів Нижньосірогозщини щодо по­рядку отримання субсидій за спрощеною проце­дурою.

Через організацію оплачуваних громадських робіт при управлінні праці та соціального захисту

населення райдержадміністрації було сформо­вано групу кур'єрів з інформування населення щодо надання житлових субсидій, в яку ввійшло 17 безробітних, які обслуговували кожен населе­ний пункт району.

Гідна робота, гідний заробіток — це над­ійний соціальний захист для громадянина. Що Ви скажете на підтвердження цих слів?

Про важливість організації громадських' робіт може свідчити той факт, що на їх організа­цію тільки в минулому році районним центром зайнятості було направлено 287 тис. гривень з коштів Фонду загальнообов'язкового державно­го соціального страхування на випадок безробіт­тя. Для проведення даного виду робіт в районі у 2011 році планується залучити з коштів Фонду більше 380 тис. гривень.

Також, на значимість оплачуваних громадсь­ких робіт для населення вказує і кількість безро­бітних, які беруть участь у даних роботах. У мину­лому році їх було 359, а це кожен четвертий без­робітний. Сьогодні є всі підстави говорити про те, що в поточному році безробітних, які працю­ватимуть на громадських роботах, буде не мен­ше, як у минулому.

Зазначу, що основним нашим завданням є по­каз не досягнень, а значущості оплачуваних гро­мадських робіт у повсякденному житті мешканців району, їх необхідність та важливість.

Найголовніше — це те, що людина, яка волею долі залишилася без роботи, тепер не почувається наодинці з цією проблемою. Завдання служби зайнятості — допомогти їй знайти роботу, підтри­мати матеріально в цей нелегкий час, а якщо ви­магають обставини — посприяти в отриманні нової спеціальності, на яку є попит.

Автор: Віта КОПЕНКО

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.014