ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




А ДЛЯ КОГОСЬ — СМАЖЕНИМ ЗАПАХЛО
03.03.2011 / Газета: Акценти / № 8 / Тираж: 5000

До теми про те, що під Херсонським міським головою Володимиром Васильо­вичем Сальдо (ВВС) продовжує активно «розхитуватися крісло» журналісти, які спеціалізуються на політиці, повертаються вже не в перший раз, писав про це й я у своїх матеріалах (в останній раз це було до приїзду на Херсонщину Президента України Віктора Януковича), та з того часу дещо змінилося.

Буквально три тижні тому, у мате­ріалі «По ком звонит колокол», я роз­повідав про те, що навколо одного із підприємств, до якого має відношення Херсонський міський голова Володимир Сальдо — СМУ «Промстрой-3» стали зби­ратися грозові хмари: його колишньому керівникові суд виніс вирок — два роки позбавлення волі, за... несвоєчасну ви­плату заробітної плати.

Сама по собі історія повчальна і зна­кова — за несвоєчасну виплату зарплати — судять.

Та показовою ця історія є в іншому: за фати потрапила людина, яка працю­вала у структурі, у якої завжди був і по­літичний, і економічний, і судовий «дах». Все, що пов'язано з ім'ям Херсонського міського голови, ще до недавнього часу вважалося чимось на кшталт — «священ­ної корови», на яку можна було тіль­ки молитися і до якої ніш не міг торкнутися йпальцем. І от суровий судовии вирок — ув язнення...

Аналізуючи тоді цю подію я припус­кав, що скоріш за все це ланки одного ланцюга, що почав розкручуватися минулого року, коли на Херсонщину за­мість Анатолія Гриценка було призначено нового губернатора Миколу Костяка.

Де, і яким чином, розійшлися «жит­тєві погляди» міського голови і нового губернатора, можна тільки гадати і припускати.

На жаль поки більш-менш реальних фактів я не маю, а ті припущення, що у мене є, і та інформація, що надійшла до мене з третіх рук, не є фактажною, а тому поки що я ії оголошувати не буду...

Та, подивимося на те, що є явним, відкритим, достовірним, проаналізуємо ті матеріали та події, які є, і спробуємо змоделювати ситуацію так, як вона може розгортатися у подальшому.

По-перше, і це добре відомо тим, хто знається на цих питаннях, Микола Костяк був (м'якожажучи) не у захваті від того, що Сапвдо втретє буде обиратися на посаду Херсонського міського голови. Про це говорили багато.

Навіть ходили чутки, що Костяк спро­мігся провести відповідні переговори з кількома учасниками колишніх виборчих перегонів, у результаті яких було-еформо- вано певну (умовну) вертикаль стосунків: місто — область, і очолити її на міському рівні повинна була зовсім інша людина, а не ВВС (скоріш за все, це була б жінка).

Обізнані люди знають, що питання практично було двічі «вирішено», і двічі ВВС вдавалося (буквально останньої миті), переломлювати хід історії на свою користь. Кажуть, що саме це ще більше зіпсувало стосунки між площею Свободи і проспектом Ушакова.

По-друге, після закінчення виборчо­го процесу, коли ВВС зайняв крісло місь­кого (що при наявному адмінресурсі було зробити не важко), став розвиватися другий акт драми, під назвою «Боротьба за владу» — розподіл портфелів.

Тут у ВВС стали виникати певні складності з'призначенням необхідних йому посадовців, Після пропозиції, від якої ВВС просто не зміг відмовитися (без кулаків і стусанів, як роблять деякі його поплічники), йому довелося посадити у деякі керівні крісла не тих, кого бачив він, а тих, кого йому «порадили».

Саме тому сьогодні на деяких по­садах працюють не ті, кому довіряє ВВС, а скоріш ті, хто уважно слідкує за його діями, і контролює певні економічні напрямки.

По-третє, немає повної «ідилії» між мером і міською радою VI скликання. І хоча у сесійній залі панує «тиша і спо­кій»... та ця «тиша» є дуже оманливою і може будь-якої мить «вибухнути».

Не думаю, що це станеться публіч­но, як це відбувалося під час минулої каденції, і що хоч якась частина депу­татів, яка підконтрольна Партії регіонів, ризикне на демарш щодо публічних «непорозумінь» з міським головою (за власною ініціативою)... якщо на це буде вказівка «згори»...

Так, без сумніву у складі фракції є кілька людей, які не те що вірять ВВС «як собі», але вони просто на 100% від нього залежні, і тому будуть до останнього його підтримувати.

Та у складі фракції така кількість різношерстих людей, що малоймовір­но, і вони (у разі чого) будуть «Всі — як один!», Скоріш за все, першими почнуть «здавати» Володимира Васильовича «з потрохами» власники депутатських мандатів — «посадовці» (начальники управлінь, директори комунальних під­приємств, вчителі, лікарі). Аргумент для них може бути дуже сильний — якщо не будете себе вести так, «як треба», передасте посаду іншій особі.

Крім того, у складі фракції є кілька людей, які відверто ненавидять ВВС, але не показують це на людях. Та у разі чого, вони без докорів сумління — підставлять ВВС не те, що підніжку, але й як слід підштовхнуть у спину, щоб падати було якомога боляче.

(Думаю, що в першу чергу серед тих, хто готовий так вчинити ті, кому не дісталося те, чого вони бажали ще під час минулої каденції...

І ті, хто змушений був проковтнути образу і гордість, скоритися перед ВВС у У скликанні. Скоритися вони скорили­ся, але чи забули? Малоймовірно. Там було дуже багато не просто «шавок», а особистостей, які такі речі просто так не забувають...

Можуть увіткнути «ніж у спину» ВВС і деякі з тих депутатів, що «зайшли» у раду вперше. Зайшли не безкоштовно — розраховуючи на отримання певних привілеїв вже у перші дні. А виходячи з ситуації, що склалася — вони не отри­мують бажаного, і це їх також нервує).

Не склалося у ВВС і з керівником фракції ПР у ХМР. Ігор Володимирович Козаков (хоч і займає підконтрольну меру посаду начальника управління водо- провідно-каналізаційного господарства міста), але це ні про що не говорить, Козаков, це не Світлана Іванівна Кор- нілова (керівник фракції у попередньо­му скликанні), 3 Козаковим, так як з Корніловою, не поговориш, і диктувати йому свої вимоги та умови просто так не станеш. Ігор Козаков пройшов більш ніж серйозну школу і життєву, і політичну (був заступником у того ж Сальдо, був депутатом Верховної Ради України). І я не дуже здивуюся, що у разі чого... саме його кандидатура буде розглядатися чи не серед основних на посаду нового міського голови.

Отже і тут у ВВС не все гаразд: диктату та контролю з його боку немає, а отже немає й повної покори і це теж доводиться враховувати.

По-четверте, на те, що крісло «гой­дається», вказують і такі факти.

Як стало відомо з добре поінформо­ваних джерел, не так давно Президент заявив, що він не знає такого мера як Во­лодимир Сальдо(І). Навіть ходять чутки, що він чи не напряму поставив завдання відправити ВВС у «політичне небуття».

Підтвердженням цьому, хоч і опосередкованим, може слугувати те, що під час перебування Януковича на Херсонщині Володимир Васильович хоч і супроводжував його (відповідно до протоколу, за посадою), але не був і близько допущений «до тіла». І його загальний настрій був не дуже «життє­радісним», а коли поруч не було камер та журналістів, чоло ВВС дуже часто вкривали зморшки.,. До чого б це?..

По-п'яте, ВВС постійно, особливо в останній час, натикається на критику з боку Голови обласної державної адміні­страції Миколи Костяка.

По-шосте, активно критикою ВВС зайнявся і Голова обласної ради Віктор Пелих.

(Раніше жоден голова облради не на­важувався не те що відкрито критикувати дії міського голови обласного центру, а навіть не вв'язувався у політичні баталії).

Не проходить і тижня, щоб пан Пелих не «кинув каменюку» у бік мера.

По-сьоме, до критики мера долучи­лися і заступники Голови ОДА.

Так, наприклад, на останній Колегії ОДА, що відбулася минулого тижня, за­ступник Костяка Андрій Яценко піддав ВВС не просто критиці, а навіть запро­понував винести питання: «щодо роботи виконавчих органів влади і самого мера Херсона» на розгляд депутатів обласної ради.

І це була не просто пропозиція, а фактично Андрій Яценко озвучив резолюцію: «Про визнання роботи Херсонського міськвиконкому та Херсонського міського го­лови — незадовільними!».

А ось це вже дуже серйозний дзвінок, і у першу чергу персонально для ВВС.

Якщо депутати обласної ради розгля­нуть це питання, і якщо насправді визнають ро­боту «незадовільною», то наступним кроком може бути й питання: «Про до­строкове припинення по­вноважень».

Звичайно ж, депу­тати облради не ма­ють повноважень щодо відсторонення як самого міського голови, так і його заступників, начальників міських управлінь. Але... депутати можуть прийняти рішення «Про проведення процедури імпічменту «за народною недовірою», і для цього не потрібні ніякі рішення міської влади... Адже загальні повноваження депутатів обласної ради розповсюджуються і на територію обласного центру...

З історії перебування ВВС при посаді відомо, що подібні ініціативи вже були (не з боку депутатів, а з боку пересічних громадян). За час двох каденцій це було чи-то п'ять чи-то шість разів, а перший раз це сталося, здається, вже на першому році першої каденції. Тоді кожного разу ВВС вдавалося «уникати» «відповідальності». А тепер?

Я з повагою ставлюся до Андрія Анатолійовича Яценка, але досить чітко уявляю собі, що сам по собі, він не міг би «вийти» з такою пропозицією, якщо не узгодив її із «першою особою» в області — з Костяком. А сам Костяк натомість не став би цього робити, якби не заручився підтримкою у Києві. От і виходить, що цього разу за ВВС взялися серйозно.

Якщо таке рішення насправді при­йнято «на горі», то протистояти йому ВВС не зможе.

З ситуації що складеться, буде тільки два шляхи:

- перший — скоритися, проковтнути образу і піти у відставку «за ста­ном здоров'я» (тим більше, що і тут є об'єктивні підстави, про які я, з етичних міркувань, говорити %.Це буду)

- другий — процедура Іублічної відставки: створення ініціативної групи; збір підписів (зібрати які не така вже й ве­жа проблема, особливо виходячи із загальної ситуації в місті) принизлива процедура відсторонення від виконання обов'язків.

Що обере Володимир Ва­сильович? Однозначної відповіді аемає. Все буде залежати від рго, чи вдасться йому й цього разу «вирішити» свої проблеми у Києві...

Але те, що нас чекають попереду «цікаві» події, можна припускати з певною вірогідністю.

А про те, що у найближчий час нас можуть чекати нові позачергові вибори, говорять ще кілька цікавих подій, що сталися за останні півтора-два місяці, і на які поки що «пересічна» публіка особливої уваги не звертає...

А саме:

- у місцевих ЗМІ (у т.ч. й в Інтернет) стали знову з'являтися деякі знакові особи минулих місцевих виборів;

дещо загострилася боротьба за увагу електорату з боку окремих політично-громадських організацій;

в останній час, «на людях», стали активно звучати прізвища одного-двох «нових» політичних гравців, які у разі чого, мають гроші і амбіції позмагатися за владне крісло.

А враховуючи те, що позачергові вибори будуть короткотерміновими, то тут з рахунків не можна буде скидати нікого. І у тієї людини, яка з'явиться у останню хвилину (на фоні загальної недовіри до кандидатів від певних політичних сил) може з'явитися шанс на перемогу.

Можу спрогнозувати, якщо стане відомо, що питання про визнання роботи BBC «незадовільною» по­трапить до проектів порядку денно­го наступної сесії облради, то нас скоріш за все буде чекати прояв політико-економічної активності серед потенційних претендентів.

Можу також припустити, що у разі проведення сесії облради (з цим пи­танням) у березні, вже у квітні-травні слід очікувати заяви BBC про «дострокову відставку за станом здоров'я», і тоді його обов'язки хтось (або й навіть він сам) буде тимчасово виконувати до проведення виборів.

Якщо такої заяви не буде, то скоріш за все уже в травні відбудуться збори «ініціативної групи», яка й роз­почне процес «імпічменту»... і далі за сценарієм, який я описав вище.

Вибори — влітку...

«Не сміши людей, — може сказати мені хтось із політологів. — Ну, хто про­водить вибори влітку? Люди на дачах, у відпустках, на пляжах»?

«Так, — влітку», — ще раз скажу я. Подумайте, який зручний час — менше народу... більше шансів проголосувати так, як треба.

Крім того, саме в цей момент є більш ніж зручні аргументи для підтримки відповідного електорального настрою:

«вихід із зими « (слава Богові не найстрашнішої у житті міста), але все одно є що пригадати: розбиті шляхи, поламані руки-ноги;

«зимовий холод», що минув, і який може очікувати;

«підвищення розцінок на комунальні послуги»;

«підвищення цін на проїзд» (а саме зараз про це йдуть активні розмови — вартість пального підвищується);

- «підготовка міста до зими»: ремонтних робіт у ЖКГ (чи випадково стали саме зараз, у т.ч. й громадські організації, активно перевіряти все те, що було «відремонтовано» минулого року)?

До того часу, як можуть розпоча­тися дії з виборчою кампанією проти ВВС, «дозріє» ще один аргумент — «пе­ревезення пасажирів на дачні ділянки».

На це питання поки що ніхто не звертає особливої уваги, воно й зрозуміло, до тепла ще далеко — головне, як зігрітися. Але, як тільки стане трішечки тепліше — «бабульки» та «дідульки» зазбираються на дачі!.. Атуг їх чекає подарунок (саме про це йшла мова на останній сесії ХМР) — грошей на перевезення пільгової категорії громадян вистачить ненадовго, і не на всі маршрути!

За кого будуть голосувати пенсіонери, які у день виборів (неділя) не потраплять на дачі? За суто фор­мальними ознаками, пенсіонери бу­дуть звинувачувати у тому, що вони не на «фазендах», саме ВВС. Чим ще ; не аргумент на проведення виборів літньої пори?

Думаю, що до того часу (у разі чого) знайдуться і «вагомі» аргумен­ти, для того, аби проголосувати за : потрібну людину.

Ну і на останок...

Не можна виключати й такий варіант: проти ВВС відкриють одразу кілька кримінальних справ (наскільки мені відомо, такі матеріали є, і для того, аби справи «рушили», потрібне виключно політичне рішення).

Наявність всього комплекту, може підштовхнути ВВС до при­йняття «правильного» рішення про самовідставку.

Як будуть розгортатися події, по­дивимося.

Першим кроком стане сесія обласної ради. І якщо Микола Ко­стяк насправді отримав «добро» на публічне зняття Сальдо з посади, то розвиток подій не заставить себе чекати довго...

Автор: Сергій ОСОЛОДКІН

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.014