ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




З акцентом на співпрацю та розв'язання проблем району
07.03.2011 / Газета: Вісник Олешшя / № 19-20 / Тираж: 3416

Як ми вже повідомляли, 22 лютого голова облдержадміністрації Микола Костяк провів у Цюрупинську виїзний прийом громадян, де дав відповіді на запитання, які їх цікавлять. Ми б умовно розділи­ли заявників на дві групи. Перша — це ті, хто ставив справді проблемні питання, вирішити які без втручан­ня обласної влади неможливо. І друга — питання другорядні, як, на­приклад, конфлікт між сільським головою та приватним підприєм­цем із Солонців, які ніяк не можуть порозумітись, кому ж провести об­різку сухого гілля тополь на подвір'ї заявниці: сільраді чи їй самій? По­годьтеся, що виносити цю «про­блему» на рівень голови обласної державної адміністрації якось аж неетично, про що голова райдер- жадміністрації Вадим Андрушкевич дав делікатно зрозуміти спірним сторонам. Ми вирішили не робити власних оцінок тому, що відбува­лось, а переказати його майже зі стенографічною точністю. До речі, часу, аби задати запитання голові ОДА, ніхто не обмежував. Його було досить. Аж три години.

На прийомі також були присутні керівники районної державної адмі­ністрації, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники установ та організацій району, сільські голови, представни­ки силових структур, прокуратури та податкової служби.

Помічники попередили: робо­чий графік голови ОДА щільний. Тому можна задати по одному, ну, в крайньому випадку, два запитан­ня. Але в графік ніхто не вкладав­ся. Задавали і по два, і по три, і навіть більше запитань. Єдине, на що не погодився Микола Михай­лович, „то це на «партійні» запитан­ня: «Сьогодні ми говоримо не «про політику», а на більш прагма­тичні теми — земля, газ, проблеми підтоплення та ін.

Отже, помічниця голови облдер­жадміністрації запрошує першого відвідувача. Зі зверненням до Ми­коли Костяка прийшов представник спільного українсько-білоруського товариства «АльянсАгроТорг» з про- позиціями щодо співпраці з Го­мельською областю республіки Біло­русь.

Наступна делегація — з Козачих Лагерів. Нарікають на те, що так і не стали господарями землі. «Ахто за­важав? — одразу запитав М.Костяк. — Бо одна справа слухати балачки про земельну реформу, і зовсім інша — здійснювати її, пробачте, власним горбом. Чому ж ви це не зробили два десятки років тому? Навпаки, впали в натуральне гсподарство, якого тримаєтесь і досі. А тепер просите повернути радгоспну владу. Зі свої­ми складнощами, з невідомістю майбутнього, яке залежить тільки від вас самих, розбиратися не з руки...

Знаєте, перед Цюрупинськом я зус­трічався з білозерцями — і як голова облдержадміністрації, і просто як людина — і мені задавали багато за­питань по землі. Я міг відповісти просто, що ми можемо це зробити. Але я так не говорив, а пояснив, що розпайовану 20 років тому землю повернути назад неможливо. Щоб повернути, треба мати відповідні за­кони. Так скажіть, хіба можна повер­нути землю, коли нема законів? «Цілину-2» ніхто робити не буде.

А тому я — і як політик, і як людина — кажу вам: «Люди добрі, ви нас про­бачте, але ми не зможемо поверну­ти вам землю». Треба сказати людям правду, що сьогодні держава прак­тично не в змозі повернути назад розпайовану майже два десятиліття тому землю.

А з іншого боку, треба сказати людям, що держава в особі Хер­сонської облдержадміністрації зобо- в'язується сприяти вам, якщо ви об­'єднаєтесь у селянські спілки і зай­метесь товарним виробництом. (До голови райдержадміністрації Вади­ма Андрушкевича): «Сформуйте ро­бочу групу з виїздом у Козачі Лагері, розберіться. Подивіться, скільки фактично там є землі, роздайте всім бажаючим. Але за однієї умови: сьо­годні вся земля повинна бути в об­робітку. Це єдина наша вимога. Іна­кше, навіщо брати?»

Запит ветеранів щодо демонтажу розміщених у центрі міста «хрестів» викликав настільки великий резо­нанс, що на прийом до голови ОДА змушені були прийти представники обох сторін — громади міста та па­рафії Архистратига Михаїла. Сам хід обговорення підтвердив, що пора вирішувати це питання. Про це, до речі, заявили міський голова Василь Плотніков та голова райдержадміні­страції Вадим Андрушкевич. Наші читачі давно в курсі справи з хреста­ми, тому наводити повний текст за­яви ветеранів, гадаємо, сенсу немає. Куди цікавіше послухати, що ж ска­зала влада?

(До речі, в списку громадян, що записалися на прийом до голови облдержадміністрації 22 лютого ц.р., представників парафії не було. Але вони прибули вже під кінець прийому).

Зауважимо, що прямо на місці Микола Костяк встиг «пробігти» пуб­лікацію Бориса Прищепи «На хрес­тах — хрест?», надруковану у «Віснику Олешшя» 26 листопада 2010 року. До речі, парафіяни «нагнали крамо­лу» на газету та автора статті, перей­шли на персоналії. А ще обурились: навіщо треба перевіряти реєстрацію їхньої парафії, на чому наполягав голова облдержадміністрації М.Ко­стяк? До розмови підключився го­лова райдержадміністрації Вадим Андрушкевич: «Ми все ретельно пе­ревірили. І ніяких слідів такої парафії не знайшли».

«Незлим, тихим словом» згада­ли і владу, яка «підігрує своїй газеті». Звучала категорична вим іга «негай­но дати відповідь». Голове облдер­жадміністрації М.Костяк застеріг, що не варто вести діалог в такому ключі, заявивши, «що перед вами були вже люди із запитанням на цю тему і в них інша точка зору».

До представників парафії Архи­стратига Михаїла він звернувся з та­кими словами: «Ачи готові ви сказа­ти, хай і не так пафосно, як говорили зараз, і не від імені Вселенського патріарха, а від букви закону — чи все правильно зробила ваша парафія? Чи нема ображених? А ображені, ви­являється, є. Це ветерани. Гадаю, всі згадали 2006-ий рік, коли і чути не хотіли про законність».

«Я головував тоді в місті, — сказав депутат райради Микола Слюсаренко, — і добре пам'ятаю ці події. Те, що рішення міськвиконкому незаконне — однозначно. По факту знесення па­м'ятника «Гармата» прокуратура порушила кримінальну справу. Та часи були «помаранчеві», Сливканич їде в Київ, чіпляє на лоба пов'язку «Голодую» — і все ставиться з ніг на голову. Тепер кримінальну справу порушують проти міського голови. А Начальника міліції ні за що зніма­ють з роботи. Треба відновити спра­ведливість. У якому напрямку? Він один — щоб усе було по закону. Сьо­годні у цій справі все — не по зако­ну».

«Я гадаю, що порядок тут ми на­ведемо, — заявив голова облдер­жадміністрації Микола Костяк. — Нас підтримає і прокуратура. Ми з'ясуємо, чому вона відкликала свій позов до Запорізького апеля­ційного суду. Ви знаєте (до вете­ранів), перед вами були на прийомі люди, які вимагали дати задній хід справі 18-річної давності. Це не­можливо. А ваша справа свіжа, не- задавнена, і ми її вирішимо в пра­вовому полі... Василю Фадейови- чу (до міського голови Плотнікова), і чим швидше, тим краще. Місяць вам на це. А ми допоможемо. У 2006-му я вже працював у Херсоні і добре пам'ятаю події, пов'язані з «Гарматою», яку безсовісно зірвали зпостамента...»

Затим були два «аптечні» питан­ня. Перше — про 100-відсоткові і навіть більші накрутки на медпрепа­рати, ліквідацію пільгових цін для ветеранів різних категорій.

Пояснюючи ситуацію по аптеках, головний лікар КП «Цюрупинська районна лікарня» Олег Попенко зау­важив: «Ми за те, аби повернути скидку 10-15 процентів для вете­ранів, яка існувала раніше. Але вирі­шити це треба на рівні влади».

Інше «аптечне» питання мало хто з присутніх зрозумів. У вигляді ко­лективної заяви оприлюднив його голові ОДА М.Костяку директор ТОВ ВКФ «Спектр» Валерій Кравченко. Він лякав усіх «страшилками» про створення йому в районі «таких умов, які перешкоджають функціо­нуванню аптечної мережі, зокрема сільської». А коли розібралися по суті, проблема виїденого яйця не варта. Те, що В.Кравченко називає «наказом головного лікаря району О.Попенка про дострокове розір­вання угод оренди на аптечні при­міщення», насправді виявилось ре­комендаційним листом головліка­ря з проханням переукласти дого­вори оренди на тій підставі, що, у зв'язку з рішенням сесії райради, змінився власних сільських медич­них установ. Ото й усього! Недарма ж голова райдержадміністрації В.Андрушкевич закликав власника «Спектру» «не лякати людей якимсь утиском його бізнесу та витівками конкурентів».

«... Це ж скільки треба було наобі­цяти, щоб потім в таких різких тонах нагадали: чому ж не виконав обіця­не», — шепнула мені колега — херсонсь­ка журналістка, коли перейшли до розгляду іншого питання.

Гэлова газового кооперативу Ра- денська Микола Пономаренко звер­тався до голови райдержадмініст­рації Вадима Андрушкевича з при­воду газифікації села.

Від своїх обіцянок Вадим Мико­лайович не відмовився. Навпаки, відповів, що пам'ятає їх. І виконає. Але досить жорстко, без усякої дип­ломатії, зауважив: «Ви ж самі загна­ли ситуацію в тупик. А тепер нама­гаєтесь знайти винних».

- Як тільки не експлуатували тему підтоплення перед виборами! — зая­вили представники громади Нової Маячки голові ОДА М.Костяку, який прийняв їх. — Золоті гори обіцяли, а селище тоне.

«Кустарщиною проблему з місця не зрушити, — таку відповідь дав М.М.Костяк. — Оті краплі фінансуван­ня по 100 чи 200 тисяч нічого не да­ють. Питання треба вирішувати мас­штабно — на державному рівні. У чет­вер, 24 лютого (прийом був 22 лю­того. — Ред.) на Херсонщину прибу­де міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога. Ми обов'язково по­буваємо в Новій Маячці і спробуємо вирішити питання фінансування дер­жавної програми з ліквідації підтоп­лення селища ґрунтовими водами. (Та вже наступного дня, тобто 23 лютого, ми володіли інформацією, що приїзд міністра МНС України В.Балоги на Херсонщину перено­ситься через хворобу останнього. — Ред.)».

«Якщо ніколи не бачити іншого ринку, ніж у Великих Копанях, хай і такого великого, що ногами не об­ійдеш, то, звісно, реалізація ново- маячківських урожаїв (включаючи ранню картоплю) — це казка, — роз­повідали голові ОДА М.Костяку представники громади селища. — Казка, яку б ми хотіли з вашою допомогою зробити реальністю».

Микола Михайлович пояснив, що механізм вивезення сільгосппро­дукції за межі України, і зокрема в Росію та Білорусь, діє на державно­му рівні. На рівні області вивезення продукції за межі держави приватни­ми особами відпрацювати неможли­во. «Але вирощування ранньої горо­дини стане прибутковим з будівниц­твом оптового ринку сільгосппро­дукції в Херсоні, яке розпочнеться вже нинішнього року, — пояснив голова облдержадміністрації. — Він не йтиме ні в яке порівняння із сьогоднішніми ринками, і не варто «прив'язувати» реалізацію своєї продукції до Росії. Запевняю, вам буде вигідно прода­вати її на місці. На тужранню картоп­лю буде держзамовлення, процінута обсяги закупівель ви знатимете ще взимку».

По кожному із порушених питань для подальшого їх вирішення Ми­кола Костяк на місці давав відповідні доручення. Деякі питання було вир­ішено під час прийому, зокрема, щодо виділення коштів на реконст­рукцію будівлі під фельдшерсько- акушерський пункт, який згорів під час пожежі. З такою проблемою звернувся головний лікар Ювілей- ненської дільничної лікарні. Голова обласної державної адміністрації дав доручення виділити кошти для проведення ремонтних робіт в будівлі.

Про зміст питань інших заявників через економію газетної площі ми розповімо коротко. Стосувались вони скарги на дії державного нота­ріуса щодо оформлення спадщини (питання може бути вирішене лише в судовому порядку, що й було реко­мендовано державним нотаріусом заявникам у присутност? голови об­лдержадміністрації); про спір з об- різкою сухих гілок багаторічних на­саджень у Солонцях ми вже говори­ли на початку публікації; була дана відповідь щодо розроблення генп­лану тих же Солонців за кошти насе­лення та роздачу земельних ділянок під забудову; розглянуто колектив­не звернення щодо неув'язок із ство­ренням громадської ради при голові райдержадміністрації.

По завершенню прийому грома­дян голова обласної державної ад­міністрації традиційно провів зустріч з сільськими та селищними голова­ми району. Микола Костяк поцікавив­ся проблемами сільських і селищних громад та окреслив основні завдан­ня на сьогодні. Він наголосив, що готовий і надалі зустрічатися в тако­му форматі, аби вирішувати всі про­блеми району.

Автор: Анатолій ПОЛУФАКІН

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.024