ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Рятувальники—на вагу життя
10.03.2011 / Газета: Новий день / № 11 / Тираж: 36600

До настання ери Незалежності прак­тично в кожному населеному пункті Херсонщини працював пожежний під­розділ, який мав усе необхідне для гасін­ня вогню. До початку реорганізації аграр­ного сектору вогнеборці добровільних по­жежних команд цілодобово несли варту навіть у найвідцаленіших селах. Працюва­ло понад 200 депо та близько 600 одиниць спецтехніки. Від колишньої могутності цієї служби, яка тоді налічувала 687 пожежних команд, нині залишилося лише 12 під­розділів місцевої пожежної охорони та 13 одиниць техніки. Щоб прийти на допо­могу погорільцям, рятувальники часто-гу- сто мусять долати відстань у 60 і більше кілометрів. Зважаючи на технічні особли­вості спецавтомобілів, іноді дістатися до віддаленого місця пожежі вдається тільки за годину-півтори. Мимоволі втративши дорогоцінний час, вогнеборці прибувають на місце, встигаючи лише засвідчити факт пожежі та щоб розгрібати згарище. Світові ж стандарти відводять на прибуття пожеж­ної команди 6 хвилин. Втім, навіть за таких екстремальних умов, вітчизняна пожежна служба прагне вдосконалюватися і вчити­ся працювати в сучасних умовах. Яким чи­ном — розповів під час прес-конференції начальник управління МНС України в Херсонській області полковник служби ци­вільного захисту Віталій Кропивницький.

— Служба потребує термінового пере­оснащення. Скажімо, на території області налічується понад три десятки будинків підвищеної поверховості. Однак для про­ведення пожежно-рятувальних робіт в арсеналі є лише підйомні автодрабини до ЗО метрів, яких вистачить, щоб діста­тися не вище 9-го поверху. Крім того, вкрай необхідне оновлення парку пожеж­них автомобілів, які ддрно морально та фізично застаріли. Області, що розташована між двома морями, у гирлі Дніпра та на його затоках, катастрофічно не виста­чає воднорятувальних станцій та плавучої спецтехніки для гасіння пожеж з води.

Очільник облуправління МНС акценту­вав, що негативно впливає на процес ліквідації пожеж несправність систем про­типожежного водопостачання: гідрантів, спецводоймищ та водонапірних башт. Найгірша ситуація в Генічеському, Бери- славському, Великолепетиському, Чаплинському та іванівському районах.

Торік вогнеборці ліквідували понад півтори тисячі пожеж в області. Завдяки їхньому професіоналізму зменшується кількість загиблих та травмованих осіб. Близько сотні разів рятувальники брали участь у вилученні та знешкодженні вибу­хонебезпечних залишків часів Великої Вітчизняної (знищено 1371 одиницю боє­припасів). Неоціненну допомогу вони на­дають і в умовах підтоплення населених пунктів та ліквідації сховищ непридатних отрутохімікатів. Оскільки Херсонщина на­була статусу курортної зони, то найближ­чим часом саме утилізація тисячі тонн цих небезпечних речовин стане приорітет- ною, на що потрібно понад 15 млн. грн. Сховища з контейнеризованою отрутою розташовані в Каланчацькому, Генічесько­му та Білозерському районах.

Торік вчасна локалізація лісових пожеж допомогла уникнути суттєвих втрат зеле­них масивів. У порівнянні з трагічними подіями 2009-го, коли стихія вогню зни­щила в області десятки тисяч гектарів ру­котворних насаджень, минулого року во­гонь панував лише на 9,5 га лісових ма­сивів. Вчасне реагування на загоряння забезпечувалося спільними діями кількох відомств, патрулюванням лісів на гелікоп­терах, профілактичною роботою з насе­ленням, обмеженням в'їздудо масивів.

Віталій Кропивницький також споді­вається, що вдасться нарешті вирішити проблему забезпечення пожежної безпе­ки жителів найбільшого мікрорайону об­ласного центру — Таврійського, де взагалі немає дислокації рятувальних підрозділів. Варіантів виходу з ситуації кілька, однак кожен з них потребує вольових рішень місцевої влади та суттєвих капіталовкла­день. На жаль, при стрімкій розбудові міста про таку важливу складову соціальної інфраструктури, як пожежне депо, практич­но не згадують. При зміні власників круп­них промислових підприємств підрозділи пожежної охорони беззастережно розфор­мовуються, як це сталося на комбайнобу- дівному заводі, а законсервовані через економічну скруту будівництва пожежних депо, як у Таврійському мікрорайоні, місце­ва влада бездумно продає в приватні руки. Безпека ж населення за екстремальних ситуацій віддається на відкуп рятувальни­кам — встигнуть чи ні дістатися до епі­центру лиха за умов міських тисняв та за­недбаності місцевих джерел водозабору.

Автор: Олена НЕЧИПУРЕНКО

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.014