ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Що загрожує хлібним посівам?
12.04.2011 / Газета: Трудова слава / № 14 / Тираж: 4714

Значної шкоди посівам можуть завдати хвороби, шкідники та бур'яни.

Весна втупила в свої пра­ва. Під теплими сонячними променями стрімко пішли в ріст посіви озимини, а з ними — і бур'яни, як озимі, так і ярі. Обстеження по­лів засвідчили: чисельність шкодочинної рослинності на квадратному метрі хлібних посівів коливається від 20 до 90 штук. Традиційно для бо­ротьби з ними використову­ють гербіциди, а ось строки обробітку залежать від видо­вого складу бур'янів. У разі, коли на озимині домінують однорічні дводольні, посіви обробляють на початку ку­щіння; багаторічні корене­паросткові — у фазі повного кущіння озимих культур. При цьому варто дочекатися ма­сової появи ярих бур'янів, щоб не довелося обробляти посіви двічі. Краще засто­сувати один із препара­тів групи 2,4 Д у суміші з Гранстаром у половинних дозах з одночасним дода­ванням стимуляторів росту рослин (Агростимулін, 5 мл/ га, Емістим, 10 мл/га). Це зменшить пригнічення ози­мої пшениці та поліпшить її стан.

Поля озимини, уражені хворобами, з яких розрахо­вують зібрати продовольче зерно та насінники, слід обробити баковими сумі­шами гербіцидів та фунгі­цидів. Згідно з прогнозами, оптимальні строки для проведення хімічного про­полювання розпочнуться в другій декаді квітня.

На окремих площах зер­нових, посіяних по стерньових попередниках, суттєвої шкоди посівам може завда­ти хлібна попелиця, яка за­раз переважно знаходиться в ІІІ-му віці і харчуватиметься упродовж квітня. Обробіток інсектицидами варто про­водити за наявності на 1 квадратному метрі посівів 3-5 личинок.

Осіннє обстеження лі­сосмуг засвідчило високу чисельність (4,5 екз. на 1 кв. м) кпопа-черепашки в місцях зимівлі. Це може призвести до масового по­ширення шкідників на посіви та ушкодження рослин. За наявності порогу шкодо- чинності, хімічні обробки варто планувати як проти клопів-черепашок, що пе­резимували, так і проти їх личинок.

Економити на закупівлі хі­мічних препаратів не варто, своєчасний і якісний захист сільгоспкультур від шкідни­ків, хвороб і бур'янів значно підвищує врожайність та якість зерна, що, у свою чергу, позитивно позна­чається на рентабельності сільгоспкультур.

Нагадую, що трудівники, які працюють з гербіцидами, обов'язково повинні про­йти медогляд, навчання та інструктажі з правил техніки безпеки і мати допуски на право проведення робіт з хімічними засобами захисту рослин.

Автор: Костянтин ВИСЕЛКО, начальник Державної інспекції захисту рос­лин Новотроїцького району

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.014