ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Земелька для “рейдерів”
14.04.2011 / Газета: Новий день / № 16 / Тираж: 36600

Проти скасування мораторію на продаж землі і недобросовісної конкуренції з боку ТОВ «Судносервіс» виступили фермери Каховського району

2600 гривень за гектар

«Про яке відродження села ви мо­жете вести мову? Чому вам не цікаві вільні землі? Прийти ж на усе готове і поламати існуючі відносини — багато розуму не потрібно!» — обуренню ди­ректора ТОВ «Геліос-1», депутата Херсонської облради Юрія Горстки не було меж. Гучний скандал виник 1 квітня під час наради керівництва Каховського району змісцевими сільгоспвиробниками. Його причи­ною стали дії відомого у районі ТОВ «Судносервіс». Саме вони викликали жорстку реакцію з боку мало не всіх аграріїв Каховщини. Розвіяти чутки і розповісти про свої наміри спробував Віталій Єрофєєв, який відрекоменду­вався начальником управління по ко­мунікаціях ТОВ «Судносервіс». На­томість він лише закріпив підозри у недобрих намірах свого керівництва.

— Ми пропонуємо власникам зе­мельних паїв орендну плату не нижче 5% від їх грошової оцінки. Ми не за­хоплюємо землю, а допомагаємо відроджувати село. Платити таку ціну можемо завдяки замкненому циклу — від вирощування зерна до виробницт­ва хліба, чим і займається підприєм­ство. І мене дивує, в чому нас звину­вачують. Але говорити про це ми по­винні не тут, а в іншому форматі, — зауважив Віталій Єрофєєв.

За словами Юрія Горстки, він зіткнувся з недобросовісністю «Судносервісу» в Роздольному, де його підприємство орендує землі. «Вони одразу запропонували людям 5-відсоткову орендну плату за паї, і я погодився теж виплачувати таку ж суму своїм орендодавцям. Натомість «Судносервіс» одразу збільшив пла­ту за паї до 8,5% від грошової оцінки ділянок — або 2600 грн. за 1,2 га на рік, а разом із податками — 3000 грн. І це при тому, що економічно обгрун­тований максимум орендної плати, враховуючи решту витрат, — 650 грн. Поясніть, яку культуру ви плануєте посіяти, щоб відбити хоча б ці кошти? Мак і марихуану?» — додав він.

— А коли ви раніше в «Червоному Перекопі розраховувалися з людьми мішком борошна, ви теж про село ду­мали? Чому у Богданівці ви взяли зем­лю і покинули? Навіщо там бур'яни по пояс розплодили? У «Судносервісі» кажуть одне, а роблять зовсім інше! Ви (Віталій Єрофєєв. — Прим. авт.) хоч лопату у руках тримали? Розка­зуйте ці казки у дитячому садочку! — один за одним висловлювали своє обурення десятки інших фермерів.

Представники «Судносервісу» по­яснили, що у Богданівці вони розірва­ли договори оренди через те, що «село розташоване дуже далеко, і нам невигідно там працювати», тож і бур'яни ці «не їхні». На думку ж Юрія Горстки, мета у «Судносервісу» одна: захопити якомога більше ласих шматків землі, дочекатися зняття мораторію на її продаж і потім спекулювати нею на­право і наліво. «Я нічого не маю проти цього підприємства, але вважаю, що повинні бути чіткі правила гри і здоро­ва, добросовісна конкуренція. Вистав­ляти себе борцями за права селян, та­кими собі луїсами корваланами дуже легко», — підкреслив Юрій Горстка.

Підтримав обурених фермерів і го­лова Каховської райдержадміністрації Володимир Сторчак. «Єдине, чим можна врятувати село, — це дати його жителям робочі місця. А базікати про те, як ви вболіваєте за село, можна скільки завгодно, — зауважив він. — Тож я нагадаю, що у Червоному Пере­копі завдяки «Судносервісу» ми мали хвилю обурення, коли сільський голо­ва привела до мене людей, яким підприємство заборгувало за оренду. А тепер мені телефонують з Горно- стаївського району — питають, що це за «Судносервісу, який хоче туди зай­ти і взяти землі. Чому ж він йде в інший район? Наша Богданівка — це далеко, а Горностаївка — поруч?».

— Не дуріть людям голову, — до­дав голова Каховської райради Мико­ла Крупін. — Я не вірю жодному сло­ву представників «Судносервісу» і «Октавії-А», які прикриваються турбо­тою про людей. І не бачу в їхніх діях жодних ознак здорової конкуренції!

Гречка замість масла

Претензії під час наради пролуна­ли не лише на адресу «Судносервісу». Як доповіла начальник райвідділу статистики Світлана Шишкіна, чимало місцевих сільгоспвиробників звіту­ють про надзвичайно низьку вро­жайність. «Так, при середній по ра­йону врожайності озимого ріпаку у 19 ц/га, ФГ «Пролісок» показало 0,5 ц/га, ТОВ «Супернива» — 4%. При се­редній врожайності соняшнику в 17 ц/га у ФГ «Явір» було 1,7 ц/га, ТОВ «Афобізнес-2» — 8 ц/га. І таких прикладів чимало. Водночас деякі працівники господарств при здачі звітів не можуть перевести тонни у центнери», — обурювалася Світла­на Шишкіна. «Мабуть, за таких вро­жаїв дешевше нічого не збирати?» запідозрив фермерів у недобро­совісності Володимир Сторчак.

— У Каховському районі працює 138 фермерських господарств, із яких 19 має більше троьх найманих працівників, 45 — менше трьох, а 74 звітують, що не мають жодного. Тож ми більш жорстко перевірятиме­мо, наскільки це відповідає дійсності, додала в. о. начальника Каховської об'єднаної державної податкової інспекції Ірина Павловська. — Якби фермери не використовували неле­гальну робочу силу і сплачували чесно податки, то проблем з наповнен­ням бюджету не було б, і ситуація на селі була б значно кращою.

За словами Володимира Сторча­ка, головними бюджетоутворюючи- ми підприємствами району є відділ освіти райдержадміністрації, ДПДГ «Асканійське» та управління Голов­ного Каховського магістрального каналу. Загалом тільки 11 під­приємств і організацій дають бюд­жету більше половини всіх надходжень. У такій ситуації стають зрозу­мілими проблеми в сільському гос­подарстві. І чому, як зауважив один із учасників наради, «гречку ми на­мазуємо зараз на хліб, як масло».

— Безпідставно звинувачувати фермерів у ненаповненні бюджету не варто, адже вони звільнені від ба­гатьох податків, — підкреслив голо­ва Каховської районної асоціації фермерів Леонід Кириченко. — Ми здатні обробляти землю і наповню­вати казну, маючи підтримку від держави. Проте, якщо цього року буде знято мораторій на продаж землі, в аграрному секторі виникне колапс. Уже зараз родюча земля вся поділена, а нечисті на руку ділки тільки й чекають команди «фас!». Ніяких механізмів захисту місцевих фермерів не буде!

За його словами, аграрії Кахов­щини не проти збільшувати оренд­ну плату за паї. Але це можливо, якщо у державі буде стабільна еко­номіка і відсутня інфляція. А Воло­димир Сторчак застеріг селян не довіряти тим підприємцям, які обі­цяють платити великі гроші. Голов­ним же результатом зустрічі стало прийняття звернення до Президен­та України і Верховної Ради з вимо­гою залишити мораторій на продаж землі ще на 5 років і звернення до голови Херсонської облдержадмі­ністрації Миколи Костяка з прохан­ням дати оцінку діям ТОВ «Судно­сервіс» і їхньому рейдерському за­хопленню (за висловами фермерів Каховщини) земель на території району.

Р. Б. 2 квітня у Чорнянці відбулася зустріч жителів села з місцевими фермерами і орендарями. Напередодні у Каховці стало відомо, що й там представники «Судносервісу» заманюватимуть людей надвисоки­ми процентами, щоб узяти землю в оренду. «Ситуація у Чорнянці скла­лася не на користь «Судносервісу», — розповів «Новому дню» депутат Каховської райради директор СП «Дніпро-Агро» Борис Альошин. — Місцеві жителі знають, як це підприємство насправді «розраховуєть­ся» з власниками земельних паїв — за прикладом Богданівки і Червоно­го Перекопу. А головне — люди захотіли й надалі мати справу з пере­віреними сільгоспвиробниками, які хоч і не обіцяють «манни небесної», але чесно виконують свої зобов'язання».

Автор: Олег БАТУРІН

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.014