ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Заклад існує для пацієнта
18.04.2011 / Газета: Голопристанський вісник / № 15 / Тираж: 2200

Як часто замислюємось щодо стану власного здоров'я, рідних, бли­зьких? Взагалі, якою ціною-вартістю вимірюємо здоров'я, про яке завжди зазначаємо — без­цінне? Проте, на терезах з'явля­ється поняття «дорого», коли до­водиться вже лікуватись. Та ж Аме­рика, до якої ми любимо вподоб- лятися, в основу життя кожного громадянина вводить культ здоро­вого способу проживання, що оз­начає рухойу активність, раціо­нальне харчування, обмеження куріння та вживання спиртного. Бо навіть страхова медицина не є там панацеєю: починаєш хворіти — ста­єш бідним.

Тож з медичними працівниками КО Голопристанська центральна районна лікарня ми вирішили роз­повісти про те, що в районі дос­татня кількість лікувапьно-профі- лактичних закладів, а головний — ЦРЛ — теж існує не для галузі як такої, а саме для пацієнта. І з ме­тою профілактики кожному з нас слід намагатися підвищувати куль­туру і відповідальність за власне здоров'я.

Владислав ЖИТНЮК, заступ­ник головного лікаря з медичної частини:

- Так як і інші, наша центральна райлікарня відноситься до закла­дів другого рівня з надання медич­ної допомоги. Тому при зверненні до лікаря з якимись проблемами здоров'я обов'язково одержите направлення від нього на діагно­стичне обстеження то здачу аналізів, і вони є безкоштовними. Для цього маємо кпініко-бактеріо- логічну лабораторію та діагностич­ну апаратуру. Так, в кабінеті ульт­развукової діагностики можна ви­значити стан органів черевної по­рожнини, нирок, щитовидної за­лози, жіночої статевої сфери. У кабінеті ендоскопії з допомогою сучасних апаратів прозондуєте весь шлунково-кишковий тракт. Рентгенкабінет теж оснащений новою апаратурою, в т. ч. і мамографом, а в поліклінічному відді­ленні можна пройти рентгеноло­гічне обстеження грудної порож­нини на цифровому флюорографі.

Діагностична база представле­на також й велоергометром, який допомагає розпізнати функціо­нальні можливості серця. А при підозрі на серцево-судинні захво­рювання та порушення ритму сер­ця через систему Телекард і апа­рат Трезенс, встановлених в реа­німаційному відділенні, при пот­ребі є змога надіслати електро­кардіограму спеціалістам обласно­го кардіоцентру і проконсультува­тись з ними.

Реограф-комп'ютер визначить у пацієнта прохідність судин верх­ніх і нижніх кінцівок та мозку. В бактеріологічній лабораторії, крім звичних, проводяться аналізи на визначення патологічної мікрофло­ри та чутливості до антибактері­альних препаратів.

Тобто, кожен, хто проживає в будь-якому населеному пункті ра­йону, може розраховувати на ціл­ковиту доступність медичної допо­моги в райлікарні. Головне — не зволікати при виникненні болей, травмах тощо, а звертатися до медичних працівників первинної ланки, лікарів ЦРЛ, на службу «103». Причому, не зайвим буде сказати, що вдень якість обстежен­ня і надання допомоги, коли пра­цюють всі фахівці, апаратура, ла­бораторія, значно краща. Вночі доводиться витрачати додатковий час на доставку спеціалістів з дому, задіяння тієї ж таки апаратури.

Євген КОРОЛЄСОВ, завідую­чий хірургічним відділенням:

- На жаль, статистика звернень до хірургів свідчить, що у відді­ленні проводиться 70 відсотків ур­гентних (невідкладних) і 30% — пла­нових операцій. А хотілося б, щоб було навпаки. До того ж, серед перших превалюють такі, коли людина чи не до останнього си­дить вдома, терпить біль, ковтає таблетки, щоб зняти його, а потім вночі чи в період вихідних рідні знаходять і бензин, і кошти, і при­возять хворого в такому стані, що лікуватись потім доводиться дов­го, адже після ургентних операцій в десятки разів виникає більше уск­ладнень. Також хочу зазначити, що планово (вчасно) лікуватись втричі дешевше, бо скорочується строк перебування в лікарні.

Усі лікарі у відділенні володіють новими методиками і способами хірургічного втручання, тому без вагань довіряйте їм. Наведу при­клад. Зовсім недавно у відділення привезли жінку П. з проникаючим пораненням черевної порожнини. Три доби вона перебувала вдома, викликала швидку допомогу, але категорично відмовлялася від гос­піталізації, мотивуючи відсутністю грошей на лікування. При цьому людина не замислювалась, що ко­жен той приїзд медиків обходить­ся близько 200 грн для медичного закладу, і, можливо, він був доціль­нішим для іншого хворого.

Врешті-решт її доставили в лі­карню. Хірурги провели 4 опе­рації, тривалий час вона перебу­вала в реанімаційному відділенні. Так, замість тижня, лікарняний режим доведеться їй витримувати кілька місяців.

Антоніма СЕМЕНЕНКО, заступ­ник головного лікаря з дитинства та пологової допомоги:

- Наше майбутнє неможливо уя­вити без збереження здоров'я ді­тей та позитивного приросту на­селення. Тому лікувально-профі­лактична допомога вагітним, жінкам та дітям є однією з найважли­віших в роботі акушерсько-педіатричної служби. За останні роки в пологовому відділенні райлікарні впроваджено новітні перенатальні технології — присутність на поло­гах майбутнього тата чи іншого родича, спільне перебування ма­тері і дитини в одній палаті, ви­ключно грудне вигодовування, яке потім триває до 6 місяців, раннє виписування (3-4 доби після по­логів без ускладнень). Впрова­джено й клінічний протокол по догляду за здоровою дитиною до З років (посилюється відповідаль­ність батьків, котрі самі приводять дітей на профогляди).

Надзвичайно актуальною про­блемою є перенатальна діагности­ка у вагітних зі своєчасним вияв­ленням вроджених вад розвитку плоду. Завдяки вчасному прове­денню цієї діагностики на рівні цен­тральної райлікарні з підтверджен­ням потім УЗД на обласному рівні доводилося переривати вагітності за медичними показаннями.

Звертає на себе увагу і взяття на облік вагітних в декретовані строки (1-й — в 9-10 тижнів, ІІ-й — в 16-18 тижнів), оскільки плід роз­вивається в складних умовах взає­мовідносин з організмом матері. Тому наявність у вагітної різних екстрагенітальних захворювань, вогнищ інфекцій завжди є факто­рами ризику для плоду та ново­народженого. Вони є причиною різної патології плоду — інфекційні захворювання, мертвонародже- ність, затримка внутрішньочерев­ного розвитку, аномалії розвитку.

Тетяна НЕСТЬОРКІНА, заві­дуюча поліклінічним відділенням, підлітковий лікар-терапевт:

- Щороку згідно з наказом го­ловного лікаря ЦРЛ затверджує­ться склад комісії для проведення медичних оглядів дівчат підлітко­вого віку, диспансеризації юнаків

14-16 років. Особливе занепоко­єння викликає той факт, що пато­логія виявляється майже у 40% дівчат, найчастіше це — анемія (8- 10%), ендокринна патологія (за­хворювання щитовидної залози, ожиріння), захворювання шлунко­во-кишкового тракту. На другому місці (22%) є ЛОР-патологія (зде­більшого хронічний тонзиліт, ри­ніти). Виявляється погіршення зору у дітей старших класів (най­частіше у дівчат — 7-8%). Особли­ва увага при оглядах приділяється так званій віковій патології, коли реєструється вегето-судинна дис­тонія. А ще до 9% виявляється ор­топедичної патології — сколіоз різ­ного ступеня та порушення пос­тави. Гінекологічні хвороби займа­ють теж чільне місце — у 5-7% дів­чат підліткового віку.

Усі підлітки' потім беруться на диспансерний облік, ці списки передаються шкільний медсест­рам для подальшого повідомлен­ня директорів шкіл, батькам над­силаються запрошення на прийом з дитиною до відповідного спеціа­ліста. І тут доводиться говорити з болем, що навіть у благополучних сім'ях деякі батьки залишають їх без уваги. Пізніше реєструється прогресування захворювання, яке потребує більше часу і затрат для лікування. А для самого підлітка — це ще й додатковий стрес.

І мені особисто, і моїм колегам доводиться бувати в школах з лек­ціями, спілкуватися з старшоклас­никами. Вони відверто зізнаються про свої «уподобання» — паління, вживання алкоголю, спроби нар­котику, сексуальні сто унки. І це наштовхує на те, що батьки мало спілкуються з дітьми стосовно шкідливих звичок, для багатьох не рідні люди, а їхні однолітки є ав­торитетом в плані «санпросвітни- цької інформації». Ці факти до­рослі не повинні залишати без уваги, адже, яке здоров'я у наших дітей — таке здоров'я буде в нації і в наступному поколінні.

Автор: Людмила ЄРЕМЕНКО

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.014