ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




«Міліцейська» колегія
21.04.2011 / Газета: Акценти / № 15 / Тираж: 5000

13 — 14 квітня у стінах УМВС України в Херсонській області відбувалась розширена нарада керівного складу правоохоронних органів області. На першій частині засідання були присутні не лише представники міліції, а й СБУ, обласної прокуратури та голова апеляційного суду України в Херсонській області Анатолій Іванищук.

У вступному слові головний мілі­ціонер Херсонщини генерал-майор Володимир Літвін наголосив на тому, що правоохоронці працюють не у повну силу, що їм є над чим працювати, і «куди» покращувати стан справ, в пер­шу чергу — розкриття злочинів минулих років та виявлення випадків хабарни­цтва. Володимир Літвін обурений тим, що: «За цей рік ще не було виявлено жодної організованої групи з корум­пованими міжнародними зв'язками та жодного випадку дачі хабара. Тому я зі свого боку рекомендую відділам УБОЗ та УДСБЕЗ посилити роботу в цьому напрямку».

Валерій Валерійович також наголо­сив, що боротися з організованою зло­чинністю міліціонерам допомагатиме обласне управління СБУ.

Актуальним для Херсонщини за­лишається питання щодо порушення кримінальних справ проти працівників УМВС області (більшість з яких стосу­ється порушень правил реєстраційного обліку заяв та приховування злочинів).

У повсякденній роботі міліціонерів проблем вистачає, і генерал-майор вважає, що частину з них повинна ви­рішувати місцева влада: до обласної держадміністрації вже направлені відповідні документи, звідки міліціо­нери отримали запевнення, що деякі ) питання будуть винесені на розгляд чергової сесії обласної ради.

Друга частина Колегії пройшла у формі наради керівника УМВС з усіма дільнични­ми інспекторами області. Генерал Літвін упевне­ний, що сьогодні імідж дільничного необхідно буду­вати на якісно новому рівні. А це означає, що по­трібна більш тісна співпраця міліції з громадськістю, з органами влади- тощо: «Ті економічні умови, в яких пе­ребуває наша держава, не дозволяють збільшувати фінансування для міліції, тому потрібно знаходити інші шляхи підтримки. А те, що коштів не вистачає, повинно бути проблемою не тільки правоохоронних органів, а й всього суспільства». Адже якщо відсутність транспорту, технічного забезпечення не дозволяють оперативно реагувати на випадки правопорушень, то відпо­відно і рівень безпеки населення буде низьким. Хорошим прикладом того, як з цією проблемою справляються діль­ничні, є діяльність конвойних загонів в одному з районів області. Через те, що автотранспорту для конвоювання не вистачає, вони самі обладнують машини гратами та всім необхідним спорядженням. Інше питання, чи від­повідає такий автозак нормаїивам? Але — на даний момент, це чи не єдина можливість організувати конвоювання.

Серед інших недоліків конвойних загонів — недостатня комплектація штату працівників. Одразу по закін­ченні Колегії генерал Літвін підписав розпорядження, відповідно до' якого начальники РВВС повинні усунути не­доліки, і'пообіцяв, якщо наказ не буде виконано, то конвоювати затриманих вони будуть особисто.

Обговорювались під час Колегії і основні напрямки роботи дільничних, один з них — робота з громадськістю: дільничні інспектори до кінця квітня для того, аби тримати тісніший зв'язок із суспільством, зобов'язані утворити на- вколо себе — «громадські формування» як мінімум з десяти чоловік. «Форму­вання» повинно допомагати інспектору: бути більш поінформованим про те, що відбувається на його дільниці, ефективніше проводити профілактику правопорушень; підвищувати іезультативність роботи.

Еіалерій Літвін підняв і ему фальсифікації протоколів дільничних. Мовляв: ачальство, вочевидь, ви­магає «статистику», «високі езультати», а якщо їх немає, бо доводиться їх вигадувати, ме тому інспектори часто аповнюють протоколи на «існуючих осіб, або складають їх без відповідних міністративних стягнень за правопорушення. «А для чого тоді складати такі про­токоли, якщо вони не приносять ніякого результату?», — чи не риторичне за­питання від генерала.

Для того, аби запобігти неправиль­ному чи неправомірному складанню протоколів, на зустріч з дільничними запросили заступника прокурора об­ласті В'ячеслава Бубенщикова, який розповів, що для інспекторів розроби­ли спеціальні методичні рекомендації по складанню протоколів, через те, що чимало документів, які складають діль­ничні, не відповідають вимогам чинного законодавства. А тому прокурор зму­шений повертати їх на доопрацювання, тим самим додаючи роботу і слідчим, А це лише затягує вирішення проблеми та покарання правопорушників.

Також на Колегії обговорювали проблему самогоноваріння, незаконного вилучення, здачі та прииому металу, профілактики правопорушень щодо людей похилого віку.

- Ці проблеми пов'язані між со­бою, як замкнуте коло, — наголосив начальник обласної міліції, — Право­порушник викрадає метал з метою збуту, знаходить пункт прийому і продає метал. Причому робить він це з одної причини — заробити грошей на випивку. Так от, отримані кошти- він витратить у якоїсь пенсіонерки, скажімо баби Мані, яка заробляє на життя саме самогоноварінням. Баба Маня продає йому самогон, він його там же розпиває і в стані алкогольного сп'яніння хоче елементарно закусити. А так як у баби Мані заробіток достатній, в холодильнику, очевидно, знайдеться не лише ковбаса. А вона ж добровільно не стане годувати п'яного. От вам іще один злочин. А все чому? Тому що дільничний не справляється із своїм прямим завданням. А бабу Маню треба профілактувати!

Усі ці проблеми, вважає генерал- майор Літвін, дільничний' інспектор може вирішити лише за умови тісної взаємодії з населенням, Помічники з вищезгаданих громадських форму­вань, постійна робота з громадою, яка проживає на дільниці, — спосо­би можна знайти, головне — мати бажання, впевнений начальник об­ласної міліції.

По завершенню Колегії багатьом дільничним інспекторам вручили на­городи та почесні грамоти, а також — підвищили у званнях, всього — 19 працівників, один із них — достроково.

Автор: Олена КУЧЕРЯВА, Маргарита КОВАЛЕНКО

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.019