ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Кредити для малого бізнесу: що, де, скільки?
21.04.2011 / Газета: Гривна / № 17 / Тираж: 60000

Із завершенням кризи банківські установи все більше цікавляться співпрацею з приватним бізнесом. Найбільший державний банк — «Укрексімбанк», — який є лідером за обсягами кредитування юридичних осіб, заявив про те, що збирається активно розвивати кредитування малого та середнього бізнесу. Вже сьогодні банк пропонує приватним підприємцям та невеликим компаніям різноманітні фінансові продукти й досить привабливі умови кредитування

У країнах Європейського Со­юзу малий та середній бізнес за­безпечує дві третини всіх робочих місць, при цьому його частка у ВВП становить 50-60%. У той самий час, як в Україні внесок малого та середнього бізнесу у ВВП не пере­вищує 10-15%.

Слабкий розвиток приватного підприємництва експерти пояс­нюють недостатньою увагою до бізнесу з боку банківських уста­нов. «Основне, що необхідно для створення та розвитку власного бізнесу, — це капітал, якого при­ватному підприємцю завжди не вистачає», — говорить член Прав­ління АТ «Укрексімбанк» Світлана Монастирська.

До кризи банкіри приділяли малому та середньому бізнесу досить мало уваги, адже всі їхні зусилля були спрямовані в інші сфери — на завоювання великих корпоративних клієнтів, а також на видачу позик фізичним особам, які й приносили банкам основ­ний дохід. «Точилася боротьба за великих клієнтів, яких ділили між собою найбільш стійкі банки, здатні запропонувати вигідні ставки, й відбувалося активне роздавання кредитів населенню, яке з кожним роком збільшувало споживання на позичені .кошти», — говорить екс-заступник Голови НБУ Сергій Яременко.

Фінансові негаразди, які відбу­валися в Україні у 2008-2009 роках, змінили ставлення банкірів До ма­лого та середнього бізнесу, й нині вони все більше говорять про те, що найцікавішими клієнтами для них стають невеликі підприємства. «В усьому світі змінюється реаль­ний сектор економіки: кращим клієнтом стає той, хто може гене­рувати постійний потік грошових коштів — у вигляді обігу або фінан­сової виручки. А малі підприємства тут поза конкуренцією», — відзначає Світлана Монастирська.

Першими на ринок кредитуван­ня малого та середнього бізнесу повертаються банки, які не тільки подолали фінансову кризу з міні­мальними втратами, але й можуть забезпечити своїх клієнтів де­шевими кредитними ресурсами.

Таких банків небагато, й державний «Укрексімбанк» у цій компанії — бе­зумовний лідер.

У період з 2008 по 2011 рік банку за підтримки держави вдалося збіль­шити свій капітал майже у 7 разів — з 3,2 мільярда гривень до майже 20,5 мільярда гривень станом на січень 2011 року. У той час, як інші банки втрачали своїх клієнтів та були зрушені скорочувати обсяг виданих кредитів, «Укрексімбанк» продовжу­вав розвиток — кредитний портфель банку за останні три роки збільшився майже на ЗО мільярдів гривень.

, Державний «Укрексімбанк» пер­шим серед українських компаній здійснив знакову трансакцію випуску трирічних облігацій у гривні на суму 2,3 мільярда гривень, які розкупили іноземні інвестори, надавши банку фінансування під 11% річних.

Такі фінансові можливості дозво­ляють «Укрексімбанку» пропонувати невеликимтасереднім підприємствам досить привабливі умови кредиту­вання на ринку й таке різноманіття^ кредитних продуктів, що задоволь­нить будь-які потреби підприємця.

Щоб стати клієнтом малого та середнього бізнесу банку, треба не так вже й багато — підприємство має вести свою діяльність протягом 6 місяців, валова виручка від реалі­зації товарів та послуг не повинна перевищувати 70 мільйонів гривень і, звичайно, треба мати бажання будувати успішний та прибутковий бізнес.

РОЗВИТОК БІЗНЕСУ

Позики на розвиток бізнесу є, напевне, найпопулярнішими й найза- требуванішими у приватного бізнесу. У Європі такі кредити називаються «Вивільнення капіталу» й вида­ються для фінансування поточних потреб бізнесу під заставу активів компанії — нерухомості, землі, транс­порту, обладнання й навіть товарів на складах.

Банк видає кредит з певним дис­контом до оціночної вартості застави. Тобто якщо підприємство надає у заставу товар ціною 1000 гривень, воно може розрахувати на кредит у розмірі 500-700 гривень.

Умови подібного кредитування також досить привабливі — в «Укрексімбанку» кредит на розвиток бізнесу можна отримати терміном до 7 років, за ставками від 15,4% у гривні йвід7,3% річниху валюті. При цьому банк може надати клієнту так звані «кредитні канікули», що передба­чають можливість протягом певного періоду сплачувати тільки відсотки за користування позикою.

КОМЕРЦІЙНА ІПОТЕКА

Класичний кредит, який надаєть­ся банком на придбання комерційної нерухомості або земельної ділянки. Цей продукт дуже затребуваний у підприємців, які не хочуть вилучати з обігу власні кошти, коли необхідно здійснити значні капіталовкладення, строк окупності яких достатньо ве­ликий -Іювий офіс, магазиьТ, ділянка під будівництво комерційного об'єкту тощо.

«Укрексімбанк» сьогодні пропонує один з найвигідніших кредитів на купів­лю комерційної нерухомості — банк готовий надавати кредити терміном до 10 років при 20% першого внеску позичальника, й за «докризовими» ставками — від 16,6% річних у гривні, від 9% у доларах СІІІА та від 8,1% у євро. Період кредитних канікул за таким продуктом становить до 12 місяців.

Безумовно, необхідно пам'ятати, що банк аналізує фінансові мож­ливості позичальника з погашення зобов'язань та всі ризики за проек­том (у тому числі валютні), а також розглядає співробітництво з підпри­ємствами на довгостроковій основі, тому позики в іноземній валюті нада­ються переважно позичальникам, які здійснюють експортну діяльність або збираються отримувати валютну ви­ручку в процесі реалізації проекту.

ПРИДБАННЯ ТРАНСПОРТУ

Фінансування на придбання транс­порту, спеціалізованої та сільсько­господарської техніки — ще один затребуваний сьогодні в Україні кредитний продукт. Розвиток сіль­ського господарства, відновлення діяльності у галузі будівництва та активні дії уряду зі створення транс­портної інфраструктури країни — всі ці фактори впливають на підвищення попиту на автотехніку.

«Укрексімбанк» одним з перших

серед українських фінансових уста­нов пішов на те, щоб знизити перший внесок позичальника при купівлі транс­порту та механізмів до рівня у 15% від вартості техніки. При цьому у заставу банку можна залишати як автотехніку, так й інше ліквідне забезпечення.

Строк кредитування за такими програмами сьогодні становить 7 років, а процентні ставки роблять подібні покупки вигідною інвести­цією у розвиток бізнесу — кредит на придбання транспорту банк видає від 16,6% річних у гривні, від9%удола- рах США та від 8,1% у євро. Період кредитних канікул за таким продук­том становить до 12 місяців.

КУПІВЛЯ ОБЛАДНАННЯ

Обладнання в кредит — також досить вигідний спосіб оптимізувати фінансові потоки підприємства, яко­му потрібні «живі» гроші, щоб інвес­тувати їх у виробничі потужності для забезпечення своєї діяльності.

Умови такого кредиту передба­чають, що позичальник може пере­давати банку у заставу свого боргу обладнання, яке він купує.

«Укрексімбанк» готовий креди­тувати своїх клієнтів на придбання всього спектру оснащення, необхід­ного для побудови успішної справи: промислового обладнання, облад­нання для сфери послуг та торгівлі, а також офісу. Банк надає довгостро­кові кредити за ставками від 16,6% річних у гривні, від 9% у доларах США та від 8,1 % у євро. Період кредитних канікул за таким продуктом стано­вить до 6 місяців.

ОВЕРДРАФТ

Один з найпопулярніших про­дуктів у торгових компаній та під­приємств сфери послуг. Англій­ське слово «overdraft» у перекладі українською означає «перевитрата». Овердрафт — це можливість позичити у банку обігові кошти, якими підтримується поточна діяльність підпри­ємства — здійснюються закупівлі товарів, матеріалів та напівфабри­катів, робиться передплата на пос­луги та закупаються комплектуючі.

Зручність такого кредиту поля­гає у тому, що він «прив'язується» до розрахункового рахунку під­приємства, яке може витрачати більше, ніж реально є грошей на його рахунках. «Укрексімбанк» на­дає овердрафтне кредитування На строкдо 1 року за ставками від 18,3% річних у гривні, від 10,2% у доларах США та від 9,2% у євро.

КРЕДИТНА ПРОГРАМА НІМЕЦЬКОГО ФОНДУ КFW

Цікавий продукт, який сьо­годні може запропонувати «Укр­ексімбанк» малому бізнесу, — це спільна програма банку з німець­кою Кредитною установою для відновлення — КFW. Ця програма кредитування реалізується для розширення обсягів виробництва, поліпшення якості та асортименту продукції, підвищення продук­тивності праці й створення нових робочих місць.

«Укрексімбанк» готовий вида­вати кредити малому бізнесу у роз­мірі від $25 тисяч до $2 мільйонів в еквіваленті, отже ця програма може бути цікавою дуже широкому колу підприємців.

Умови кредитування за цією програмою залежать від специфіки бізнесу конкретного клієнта та його цілей. Наприклад, на реалізацію інвестиційних проектів банк гото­вий надавати позики терміном до 5 років. При цьому мінімальний аван­совий внесок клієнта складатиме 20% від вартості реалізації проекту.

Якщо йдеться про фінансуван­ня поточних витрат — термін креди­тування становить 18 місяців.

Автор: Олександр ДУБИНСЬКИЙ

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.017