ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Володимир Путін як фактор євроінтеграція України
25.04.2011 / Газета: Слава праці / № 16 / Тираж: 1880

Незбагненна ірраці­ональна «любов» Росії до України завжди була стрижнем російської полі­тики щодо нашої держави. Ця «любов» ставила укра­їнських державних діячів перед складною дилемою: як реалізувати незалеж­ну українську стратегію розвитку, при цьому зберігаючи добрі відно­сини зі східним сусідом? І у переважної більшості вітчизняного політикумуне вистачало політичної волі, щоб дати чесну відповідь на це запитання.

12 квітня до України при­був прем'єр-міністр Росій­ської Федерації Володимир Путін. Візит Путіна — резуль­тат намагань української влади проводити незалежну політику України, керуючись національними інтересами та економічним прагматиз­мом. Щойно росіяни зрозуміли, що співпраця України та Європи — це вже реаль­ність, одразу і прилетів Во­лодимир Володимирович до Києва, щоб усе владнати на місці.

У столиці України ро­сійський прем'єр закликав Президента Віктора Януко- вича погодитись на член­ство нашої держави у Мит­ному союзі разом з Росією, Білоруссю та Казахстаном. Путін вирішив діяти «мето­дом пряника», пообіцявши нашій державі, що вона тільки виграє від Митного союзу, отримавши від 6 до 9 млрд. доларів щорічного прибутку та збільшить при­ріст власного ВВП на 2%.

Іншим важливим момен­том, на якому звикла грати російська влада з своїми іноземними партнерами, був звісно ж газ. Так, Воло­димир Путін натякнув про можливість продажу Росією Україні газу за внутрішньо- російськими цінами. Але лише у випадку інтеграції нашої держави у «єдиному вірному напрямку». Та при­клад Білорусі, котра окрім Митного союзу є ще членом Союзної держави та Єдино­го економічного простору з РФ, свідчить про інше. Біло­русь так і не спромоглась отримати від Росії внутріш­ню ціну на газ. А у першому кварталі 2011 року купувала блакитне раливо за значно дорожчою ціною, ніж у 2010 році.

Крім того, Путіну не тре­ба обманювати себе та ін­ших. У Президента України сьогодні є розуміння, що Митний союз — це не рів­ноправний союз його учас­ників, де можливості для розвитку отримує кожний. Це в Європі позиції сильних партнерів завжди можуть мати супротивників серед менш впливових країн. На­разі говорити про демо­кратію у Митному Союзі не можна. Адже всім зрозумі­ло, що це геополітичний та економічний проект Росії. Свідченням цього може бути хоча б той факт, що в Союзі РФ належить 57% голосів, а Білорусі та Казахстану по 21% відповідно. До того ж, за основу Єдиного митного тарифу було взято 92% ро­сійських імпортних мит. Від участі у Митному союзі Ро­сія отримує 87,97% ввізних митних зборів, в той час як Казахстан тільки 7,33%, а Білорусь взагалі 4,7%.

Президент України дав чітко зрозуміти, що наша держава працюватиме на євроінтеграцію. Що б не го­ворив Путін, місце України серед європейських дер­жав. Крім того, лише Євро­па здатна сьогодні дати нам нові технології та інновації. В Росії вони на даний мо­мент просто відсутні.

Завдання української влади щодо євроінтегра- ції ускладнюють ще «газові домовленості Тимошенко», підписання яких Юлія Во­лодимирівна патронувала разом з Путіним на початку 2009 року. Кабальна ціна на газ не залишає жодного шансу вітчизняній економіці та промисловості. Тому прем'єр-міністр України Азаров підняв питання пе­регляду формули розрахун­ку за газ для України. Проте конкретної відповіді від сво­го російського колеги Мико­ла Янович так і не отримав.

Загалом візит Путіна засвідчив реальну стурбо­ваність Росії самостійними кроками України. Росій­ському прем'єру не вдалось нав'язати власне бачення та власну думку Президенту України. Наша держава за­лишилась на свої позиціях, що не може не викликати поваги до українського Пре­зидента, який не злякався «старшого брата зі Сходу» і розмовляв з ним на рівних. Подібної поведінки не до­зволяв жоден із попередни­ків Віктора Януковича на по­саді Президента України.

Автор: Павло ГРИЦАК, журналіст

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.017