ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Мета пенсійної реформи — забезпечена старість українців
25.04.2011 / Газета: Вісті / № 16 / Тираж: 1140

Пенсійну систему останнім часом реформують у багатьох країнах світу. Річ у тому, що насе­лення невпинно старішає в усьому світі, і урядам важко забезпечити пенсійні виплати. В Україні зараз мільйони пенсіонерів отримують кошти, на які дуже важко прожити. Тож проблема реформ пенсійного забезпечення актуальна і для нас.

Непростий час підштовхує сьогодні робити зміни, прово­дити реформи, в тому числі й пенсійну. Звісно, такі реформи кращеробитинатліекономічного зростання. Сприятливі для змін роки були згаяні попередни­ками, й зволікати з пенсійною реформою більше не можна. Коштів в Пенсійному фонді бракує, внесків тих, хто працює, не вистачає, аби виплата пенсій була стабільною. Більш того, у нас за кілька років кількість пенсіонерів і тих, хто працює, зрівняється, й тоді знову може повторитися ситуація, коли пенсії виплачувались зі значними за­тримками. Як тоді житимуть пенсіонери, які й так отриму­ють мізер... Тому, щоб захистити інтереси пенсіонерів, потрібно негайно вживати рішучих заходів і реформувати систему забезпе­чення літніх людей.

У нас „сьогодні діє солідарна система. Її, до речі, запровади­ли в Радянському Союзі понад 80 років тому, й за цей час вона майже не змінювалася. Суть цієї системи у тому, що всі працюючі сплачують внески до Пенсійного фонду й ці кошти за певною фор­мулою розподіляються серед усіх пенсіонерів. Цетакзванийперший рівень пенсійного забезпечення. Він дає людям мінімальні гарантії. Одне з головних наших завдань — запровадження дру­гого рівня. Пенсійною рефор­мою це передбачено. Йдеться про те, що всі працівники, яким на момент запровадження обов'язкового страхування буде менше 35 років, сплачу­ватимуть внески не лише до загальної «каси» Пенсійного фонду, ай на свої персональні рахунки. Кошти, які людина на­копичить, належатимуть тільки їй. Скільки працівник зібрав, стільки й буде отримувати на до­даток до державної пенсії. Плюс — інвестиційний дохід. Крім того, кошти з пенсійних рахунків можна буде передавати у спадок. Другий рівень планується запровадити з і січня 2013 року, коли Пенсійний фонд стане бездефіцитним.

Держава не може збільшити ви­плати найбіднішим пенсіонерам. Це люди, які вийшли на пенсію 15-20 років тому і отримують ви­плати, розраховані з маленьких зарплат. Нині 2 млн. 800 тис. пенсіонерів мають пенсію нижчу 8оо грн. і ще 4 млн. 100 тис людей — від 800 до 900 ірн. У нас просто не вистачає коштів, щоб надати їм додаткову підтримку.

До сьогодні багато було роз­мов про те, що потрібно боротися із зарплатами в конвертах, з яких не сплачуються відрахування до Пенсійного фонду. Наш уряд — перший, який за 20 років почав це реально робити. Передусім потрібно створити нове законо­давство, яке б спростило механізм прийому й звільнення з роботи. Адже зараз роботодавець інколи не хоче витрачати час на легаль­не оформлення працівника, який йому потрібен на тимчасову ро­боту. Саме оформлення може тривати значно довше, ніж люди­на потім працюватиме.

Наступний крок — запро­вадження дуже жорсткої економічної відповідальності роботодавців за нелегальне робоче місце. Йдеться, на­самперед, про штрафи — гривнею потрібно карати дуже жорстко. Також розглядаються можливості впровадження індикативних заро­бітних плат — тобто середнюю зна­чення залежно від регіону та галузі Щоб не було такого, коли 120 тисяч керівників підприємств призна­чили собі зарплати у 750 гривень, а решту отримують у конвертах. Звісно ж, ці гроші йдуть повз бюд­жет Пенсійного фонду. Потрібно переконувати роботодавців, що коли вони платять у конвер­тах, то відбирають у пенсіонера можливість жиги трохи краще. Крім того, із запровадженням другого рівня пенсійної системи з являється зацікавленість людей в отриманні легальної заробітної плати — адже що вища заробітна плата, то більший внесок А зна­чить, і більша пенсія.

Автор: Сергій ТІГІПКО, віце-прем'єр-міністр Уіфаїни — міністр соціальної політики, «УК»

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.040