ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Інформує податкова
25.04.2011 / Газета: Високе поле / № 16 / Тираж: 800

Зарплата в «конвертах»: які наслідки

Зарплата — категорія, яка поєднує інтереси пра­цівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Доходи нашо­го району більш як наполовину складаються з над­ходжень податку на доходи фізичних осіб. Прихову­вання громадянами своїх реальних доходів, випла­та працедавцями заробітної плати в «конвертах» не­гативно позначаються на наповненні бюджету. Тому легалізація заробітної плати — проблема, яку слід вирішувати спільними зусиллями.

Таке явище, як зарплата в «конвертах» та робота без оформлення трудових відносин, позбавляє майбутнього тих, хто отримує „неофіційні доходи і чиї трудові книжки залишаються неоформленими. Громадяни, які працюють без укладення трудового договору, не можуть мати лікарняних, допомоги у разі отримання травми на виробництві, трудового стажу, пенсій, відпусток тощо.

Податківці не випускають з поля зору суб'єктів господарювання, які не перераховують або пере­раховують не в повному обсязі, з порушенням термінів податок з доходів фізичних осіб до бюдже­ту. Зараз контролювати це питання стало значно легше. Адже згідно вимог пп. «ґ» п. 176.2 Податко­вого кодексу України введено податкове зобов'я­зання з податку на доходи фізичних осіб.

Новим також є те, що для податкового агента зак­ріплено обов'язок подавати до ДПІ за місцем реє­страції податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб за результатами кожного місяця (пп. «д» п. 176.2 ПКУ). У ній потрібно звітувати про загальні суми доходів, які нараховані на користь платників податку, і загальні суми податку, що ут­римані з цих доходів. Форма такої декларації та порядок її складання затверджені ДПА України.

За перший квартал цього року було проведено 9 перевірок щодо виявлення нелегального викори­стання найманої праці. У результаті укладено тру­дові угоди з 8 працівниками, додаткові надходжен­ня до бюджету складають 0,7 тис. грн.

Податковим кодексом України передбачено по­рядок проведення фактичних перевірок госпо­дарських одиниць суб'єктів підприємницької діяль­ності. Одним із основних питань, які перевіряють­ся, буде використання найманої праці, облік ро­бочого часу та нарахування і виплата заробітної плати.

Про подання щомісячної Податкової декларації

Державна податкова служба України, листом від 25.03.11 № 8235/7/17-0217, з метою забезпечення сприятливих умов для платників податків при поданні податковими агентами Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб, повідомляє таке.

Відповідно до пп. «д» п. 176.2 ст. 176 Податкового ко­дексу України особи, які мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати до органу державної податкове! служ­би за місцем реєстрації податкову декларацію за базовий податковий період, що дорівнює календарному місяцю, про загальні суми доходів, нараховані (виплачені, надані) на користь платників податку, і загальні суми податку на доходи фізичних осіб, утримані з цих доходів, а також об­сяги перерахованого податку до бюджету.

З метою уникнення можливої соціальної напруги, до­даткового навантаження на платників податків, а та­кож витрат часу, пов'язаних із заповненням та подан­ням звітності у подальшому, податкові агенти, які не мають найманих працівників та не проводять нараху­вання (надання, виплати) доходів фізичним особам у звітному місяці, можуть не подавати до податкового органу таку декларацію за відповідний звітний період. Отже нульові місячні Декларації подавати не потрібно.

Крім цього, ДПА України листом від 25.03.11 № 8236 /7/17-0217, у зв'язку з надходженням запитів від органів державної податкової служби щодо подан­ня податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб відповідно до пп. «д» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу повідомляє таке.

Форму щомісячної Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб затверджено наказом ДПА України від 31.01.11 № 58, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.02.11 за'№ 165/11903.

Відповідно до п. 5 підрозділу 10 Перехідних поло­жень Кодексу штрафні санкції, які можуть бути засто­совані до платників податків у зв'язку із порушенням термінів подання зазначеної декларації та сплати по­даткових зобов'язань, починають застосовуватися до таких платників податків за наслідками податкового періоду, наступного за податковим періодом, протя­гом якого такі акти введені в дію.

Отже, якщо вами, шановні податкові агенти, з якихось причин ще не подано Декларацію за січень і лютий 2011 року ви це можете ще зробити без сплати штрафних санкцій. А вже березневу звітність (термін подачі — до 20 квітня) маєте подати до податкового органу своєчасно, інакше до вас будуть застосовані штрафні санкції.

Підсумки роботи податкової служби за І квартал 2011 року

Одним із основних показників роботи податкової служби є забезпечення наповнення Державного та місцевого бюджетів податками та зборами.

Протягом трьох місяців поточного року до бюджетів всіх рівнів зібрано 5145,3 тис. грн податкових платежів.

Завдання зі збору платежів до Зведеного бюджету виконано на 178%, додатково бюджет отримав 2 млн. 254 тис. грн. Приріст доходів до відповідного періоду минулого року становить 21% або 2 млн. 817 тис.грн.

До Державного бюджету за три місяці мобілізо­вано 360 тис. грн, чим забезпечено виконання про­гнозів на 119%.

До місцевого бюджету протягом І кварталу цього року сплачено 4 млн. 785 тис. грн податкових пла­тежів. Виконання прогнозних завдань становить 185%. Понад план надійшло 2 млн. 196 тис. грн по­датків і зборів. Порівняно з І кварталом 2010 року надходження збільшилися на 2 млн. 814 тіТс. грн або на 143%.

У надходженнях до місцевого бюджету найбільшу питому вагу займають плата за надра — 2 млн. 269 тис. грн або 47%, податок з доходів фізичних осіб — 1 млн. 917 тис. грн або 40%, плата за землю — 366 тис. грн або 8%.

Отримання позитивних показників роботи за пер­ший квартал поточного року стало можливим тільки завдячуючи злагодженій співпраці колективу відділення та платників податків.

Наш район має пишатися тим, що на його землях здійснюють господарську діяльність, забезпечую­чи робочими місцями населення та наповнюючи бюджет, такі суб'єкти господарювання: АФГ «Оль­вія» (керівник Безверхній Є. А.), ОФГ «Тетяна» (При- стемська Н. І.), ОФГ «Таврія» (Смирнов С. І.), СТОВ «Нива» (Барабаш Ю. П.), ПСП «Високопільське» (Лупєєва К. А.), ТОВ «Заготзерно-Високопілля» (Ко­лосов М. В.), ВАТ «Бериславський завод будівель­них матеріалів» (Китиця А. Г.), ПП «Іванівське» (Шку- ропат В. М.) та багато інших.

З метою підтримки подальших партнерських відносин Державною податковою адміністрацією України та Асоціацією платників податків України підписано Меморандум податкових відносин та План спільних дій на 2011 рік, відповідно до яких сторони зобов'язуються підтримувати ділові зв'яз­ки та всіляко сприяти розвитку інших форм співро­бітництва для досягнення спільних цілей.

Автор: -

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.017