ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Херсонщина—резервація туберкульозу
28.04.2011 / Газета: Новий день / № 18 / Тираж: 36600

Лікарі б'ють на сполох і хочуть, аби їх чули

З-поміж інших регіонів наша область виглядає загрозливим острівцем, де епідемія тубер­кульозу сягнула пікових показників. Критично високий рівень захворюваності спровокований нескінченною низкою чинників, про які то кричать з усіх трибун, то безсило опускають руки, оскільки побороти чимало проблем, пов'язаних зі стрімким поширенням хвороби, неможли­во лише лікувально-профілактичними методами, адже туберкульоз є ще й індикатором со­ціального неблагополуччя людей — суцільних стресів, економії на харчуванні тощо.

І хоча показники дещо оздоровилися, втім, лікарі закликають громадськість не заспокою­ватися, оскільки таке «перемир'я» підступне, адже упродовж останніх 5 років кількість хворих зросла вдвічі (!).

— Ніяка інша інфекція не руйнує так здоров'я та бюджет родини, не калічить так життя людини найпрацездатнішого віку. Ніяка інша інфекція не вбиває таку кількість молоді і дорослих, як тубер­кульоз,—переконана лікар Херсонського облас­ного протитуберкульозного диспансеру Тамара Ленчевська, яка завідує інформаційно-статистичним відділом цього закладу і вважається ко­рифеєм обласної протитуберкульозної служби. — В сусідній Миколаївській області з уперше ви­явлених хворих на ВІЛ/СНІД кожен третій — хво­рий на туберкульоз. Без негайного запроваджен­ня ефективних заходів дочекатися суттєвого зни­ження захворюваності ми не зможемо, і тому радикальні дії потрібні вже зараз, у тому числі зміни в ставленні самого населення до необхід­ності своєчасної діагностики та лікування.

Під час міжрегіональної науково-практичної конференції щодо діагностики, лікування та диспансерного обстереження хворих на ВІЛ-асоційований туберкульоз, яка днями відбувалася в Херсоні, головний лікар обласно­го протитуберкульозного диспансеру Володимир Бурятинський акцентував, що природа сьо­годні кидає новий виклик суспільству, з'єднав­ши епідемії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу: «Про­блема стає реальною загрозою для населення. Фахівці ставлять за мету чітко визначитися, що нас чекатиме, за таких темпів поширення хворо­би, як ефективно розподіляти потоки хворих, які та де додаткові відділення вкрай потрібно відкри­ти для подолання загрозливої ситуації та які ще служби залучати для спільних дій».

У кожного ВІЛ-інфікованого внаслідок зни­ження імунітету вірогідність захворіти на тубер­кульоз сягає 80%. Лікування потребує якісної діагностики та комплексного підходу фахівців фтизіатричної служби та центру СНІДу. Керівник міжвідомчої робочої групи обласної коордради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу Тетя­на Анікейчик застерігає, що роками обидві хво­роби можуть протікати безсимптомно, ВТІМ,'ВЖЄ сьогодні в області офіційно на обліку перебува­ють 2739 ВІЛ-інфікованих, з яких 70% — хворі на туберкульоз. На виконання програми з подолан­ня епідемії виділяються кошти для закупівлі лікарських препаратів та діагностику з держав­ного та обласного бюджетів, що дає можливість забезпечувати якісне лікування. Хворі н? тубер­кульоз, котрі потребують стаціонарного та амбу- латорно-контральованого лікування, отримують цей вид допомоги в обласному протитубер­кульозному диспансері та профільних лікарнях Новотроїцького і Голопристанського районів. Хворі на ВІЛ/СНІД лікуються як в обласних закла­дах, так і за місцем проживання за відповідними схемами після консультацій обласних спеціалістів.

Херсонська облорганізація Товариства Чер­воного Хреста України вже 5-й рік реалізовує в області міжнародну програму «Розвиток парт­нерства в сфері контролю за туберкульозом. Зу­пинимо хворобу в соціально-незахищених вер­ствах населення». Амбулаторно-контрольоване лікування та соціальний супровід хворих забез­печують 15 патронажних медсестер Білозер- ського, Генічеського, Цюрупинського, Голоприс­танського районів та Комсомольського і Суво- ровського районів Херсона. Упродовж минулого року його отримали 169 хворих. їм та сім'ям на­давалися продуктові набори, одяг, взуття, меди­каменти, набори гігієни та гаряче харчування. Всього натуральну,адресну допомогу в поперед­ньому році отримали 1010 хворих на туберкульоз. Нині до лікування залучено вже 26 патронажних червонохресних медсестер майже в усіх районах області, що дає змогу додатково лікувати ще 62 пацієнти. У виправних колоніях, де утримують­ся хворі на туберкульоз, перед їх звільненням теж проводяться бесіди з метою продовження по­дальшого їх лікування на волі. Торік досвід облор- ганізації Червоного Хреста в реалізації міжнарод­ної програми схвалила експертна група Бюро ВООЗ в Україні.

Серед причин високої концентрації туберку­льозу в області є ще й сприятливі кліматичні умови, що приваблюють сюди осіб з відкритою формою хвороби, здебільшого людей з низьки­ми статками, безхатченків. Не слід забувати і про виправні заклади, які розташовані в об­ласті, де перебуває контингент хворих в'язнів. Навіть після звільнення чимало з них осідають у регіоні; відмовляючись від подальшого лікарського нагляду. В цілому сприяють епі­демії загальне погіршення умов життя та кри­тичне зниження імунітету населення, за­бруднення довкілля. Запроваджені спеціалізо­ване лабораторне дослідження мокротиння' тривало кашляючих хворих, поіменне плану­вання рентгенфлюорографічних профілактич­них оглядів населення, починаючи з 15-річно- го вію?, дають можливість не допустити запу­щених форм туберкульозу. Щорічно при таких оглядах виявляють понад 600 хворих дорослих і до 20 підлітків, більшість з яких навіть не підозрювали, що захворіли. І хоч торік вдало­ся отримати суттєве зниження показників за­хворюваності та смертності від туберкульозу, але і це не дало Херсонщині шансу позбавити­ся статусу регіону з найвищим рівнем його по­ширеності.

Медики та громадські організації, які працю­ють у цій сфері, закликають населення не бути байдужим до тих профілактичних заходів, які про­понуються у вигляді планових флюорообстежень для дорослих, проб Манту для дітей та підлітків, а також уникати контактів з хворими. Тривалий кашель має бути суворим попередженням, а не приводом продовжувати самолікування.

Автор: Олена АНТОНЕНКО

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.016