ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Під час обласної селекторної наради обговорено питання про реалізацію в області програм в державної підтримки галузі тваринництва та її розвиток у І кварталі 2011 року
10.05.2011 / Газета: Голопристанський вісник / № 18 / Тираж: 2200

Під час обласної селекторної наради 11 квітня п.р. під голову­ванням голови обласної державної адміністрації Миколи Костяка об­говорено питання про реалізацію програм з державної підтримки галузі тваринництва в області та її розвиток у і кварталі 2011 року.

На Херсонщині галузь тварин­ництва — одна із галузей, від якої йде фінансове наповнення місце­вих бюджетів, яка дає змогу на сьогодні зайняти роботою більшу частину сільського населення.

Прем'єр-міністром України Ми­колою Азаровим дано доручення щодо прийняття конкретних захо­дів для розвитку галузі тварин­ництва шляхом нарощування по­голів'я великої рогатої худоби, зокрема молочного напряму про­дуктивності.

Станом на 1 квітня 2011 року у всіх категоріях господарств нара­ховувалось 130,8 тис. голів вели­кої рогатої худоби, у т. ч. 78,7 тис. голів корів.

Однією з проблем у сфері на­рощування поголів'я великої ро­гатої худоби є те, що понад 90% поголів'я худоби знаходиться у дрібнотоварних господарствах на­селення, яка потребує особливої уваги при введенні седекційно- племінної роботи та проведення, ветеринарно-профілактичних за­ходів, головним в цьому є робота пунктів штучного осіменіння.

В області збережено систему суб'єктів племінної справи у тварин­ництві, а державою сьогодні запро­поновано бюджетну дотацію за по­голів'я телиць, закуплених у фізич­них осіб (населення) для вирощу­вання, що дасть можливість збіль­шити чисельність дійного стада та виробництва молока в цілому.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18 березня 2009 року №282 (із змінами) затверджений Порядок надання цієї дотації, у розмірі до 7 гривень за 1 кілограм живої ваги закупленого молодня­ку, вагою до 150 кг. НЗ реаліза­цію цієї програми Херсонській об­ласті вже виділено 2 млн 422 тис. гривень. Крім того, вже виділені кошти на реалізацію спеціальної бюджетної дотації за поголів'я ко­рів м'ясного напряму продуктив­ності в обсязі 345.8 тис. грн.

Одне із питань, яке хвилює сьо­годні — це зниження закупівельних цін на молоко. В даний час надхо­дить великий потік звернень від одноосібників-виробників молока з цього питання. Передбачивши таку ситуацію, обласною держав­ною адміністрацією запропонова­но створення спілок, кооперативів, яким рекомендовано укласти до­говори з молокопереробними під­приємствами з метою узгодження цін. На даний час створено 172 спілки землекористувачів — влас­ників худоби, в яких утримується 25,4 тис. голів корів, яким виділе­но 30,4 тис. га пасовищ.

На сьогодні державою відпра­цьовується питання щодо порядку використання коштів з податку на додану вартість, що сплачується до державного бюджету переробни­ми підприємствами за реалізовані ними молоко, молочну сировину та молочні продукти, м'ясо і м'ясо­продукти, іншу продукцію пере­робки тварин, закуплених у живій вазі, який затверджений постано­вою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2011 року №246. Ви­щезазначені кошти будуть викори­стовуватися за бюджетною програ­мою «Державна підтримка галузі тваринництва» і спрямовуватися на державну підтримку галузі тварин­ництва шляхом здійснення випла­ти бюджетної дотації:

за реалізоване переробним підприємствам молоко (розмір виплат фізичним особам за 1 кг молока у перерахунку на базисну жирність передбачений у розмірі 0,3 гривні, сільськогосподарським підприємствам — 0,35 грн);

за вирощені та продані на за­бій і переробку переробним під­приємствам молодняк великої ро­гатої худоби, свині (крім свинома­ток і кнурів) (молодняк великої рогатої худоби — 1,5 гривні за 1 кілограм живої ваги, свині — 1 грив­ня за 1 кілограм живої ваги);

часткового відшкодування ви­трат фізичним особам (населенню) за закупівлю нової установки інди­відуального доїння (в межах фактичних витрат, але не більше як 5000 гривень за одиницю).

За підсумками обговорення пи­тання, проаналізувавши ситуацію в галузі на рівні районів, на се­лекторній нараді були поставлені завдання щодо:»

продовження роботи щодо подальшого розвитку великото- варних підприємств з впроваджен­ням новітніх технологій та залу­ченню інвестицій в галузь тварин­ництва, враховуючи, що на «сьо­годні в області 211 вільних тва­ринницьких приміщень, у тому числі 78 свинарників, 90 — для ут­римання великої рогатої худоби, які можливо використовувати. Най­більше таких приміщень у Біло- зерському, Бериславському, Великоолександрівському, Нововоронцовському районах;

проведення аналізу стану від­творення поголів'я як в сільгосп­підприємствах, так і в господарст­вах населення, та взяття на кон­троль роботи пунктів штучного осі­меніння;

здійснення закупівлі теличок в особистих селянських господар­ствах для відтворення стада;

продовження роботи по ство­ренню спілок (кооперативів) зем­лекористувачів — власників худо­би з метою захисту їх інтересів, допомоги у просуванні на органі­зований аграрний ринок.

Автор: Матеріал надано райдержадміністраціею

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.015