ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Ціна на молоко
16.05.2011 / Газета: Трудова слава / № 19 / Тираж: 4714

Як намагалися порозумітися здавачі молока та представники молокозаводів

Днями голова райдержадміністрації Петро Збаровський зібрав нараду за участю голів спілок здавачів молока, представників керівництва ВАТ «Новотроїцький МСЗ», ЗАТ «Новатор» (м.Джанкой), ВАТ «Чаплинський МСЗ», керівників служб району, голів сільських і селищних рад. На розгляд винесли питання, що хвилювало всіх присутніх: невтішна динаміка цін на закупівлю молока у населення.

Під час обговорення наболілого питання емоції вихлю­пувалися через край. Свою точку зору уперто відстоювали представники молокозаводів, не залишалися «в боргу» і здавачі молока.

За словами завідуючого сектором виробництва та пере­робки продукції тваринництва управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Сергія Каранди, собівартість літра молока, яке виробляється в особистих господарствах населення, фактично становить 2,50 грн/л, а закупівельна ціна в районі складає в середньому 1,94-2,10 грн/л, по об­ласті — 1,60-2,00. Незважаючи на те, що у Новотроїцькому районі закупівельна ціна на молоко є однією з найвищих в області, низькі рентабельність його виробництва й ціни спричинять зменшення поголів'я великої рогатої худоби. Г олова Володимиро-Іллінської сільської ради Володимир Шевченко наголосив, що для багатьох мешканців сіл відго­дівля худоби та реалізація молока є основним доходом сім'ї, підтримує життя в наших і так не густозаселених селах. Так, проблема якості молока існує, адже не секрет, що серед сумлінних здавачів зустрічаються й такі, котрі зливають у загальну цистерну і молоко, розбавлене водою, і кисле. Для уникнення таких прикростей і розв'язання цієї проблеми райдержадміністрація запропонувала диференційований підхід до закупівельних цін: встановлення гнучкої системи цін відповідно до якості молока. Тобто, доплачувати сумлін­ним здавачам молока, хто доїть корів доїльними апаратами, і на певний час занижувати ціну тим, хто умисно псує якість молока, аби збільшити його об'єм.

На нараді зазначалося, що створені спілки здавачів моло­ка не впливають належним чином на формування відносин із молокозаводами. Завдяки спілкам вирішено питання ви­користання пасовищ, але на формування закупівельних цін вони ніяк не впливають. Молокозаводи висловили готовність надати спілкам в розстрочку охолоджувальне обладнання, що дасть можливість створити стаціонарні пункти при­йому молока і самим контролювати його якість, укладати з молокопереробними заводами договори на постачання молока, в яких би була чітко визначена ціна на певний строк і обумовлені обсяги реалізації. Проте представники спілок вважають, що ці питання молокозаводи мають вирішувати самостійно.

Словом, висловлювалися різні думки, обговорювалися наболілі проблеми. Проте їх накопичилося чимало, тож од­ним рішенням розв'язати просто не можливо.

З метою зрушення проблеми з місця голова районної державної адміністрації Петро Збаровський дав завдання управлінню агропромислового розвитку спільно з управ­лінням економіки райдержадміністрації підготувати проект договору реалізації молока, визначити одну пілотну спілку здавачів, з якою слід ретельно відпрацювати механізм вза­ємоприйнятної співпраці з молокозаводом. Отриманий до­свід розповсюдити та впровадити в інших спілках здавачів молока району. Крім того, маслосирзаводам поставлено вимогу забезпечувати рівень закупівельних цін в районі на 10% вище середньообласного.

Автор: Наталія СОЛТАНОВСЬКА, начальник управління економіки райдержадміністрації

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.016