ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




“...ще не ТАКЕ напише про нашу сесію — і безплатно!”
23.05.2011 / Газета: Вісник Олешшя / № 41-42 / Тираж: 3416

Судячи з останньої репліки міського голови Василя Плотнікова вашого покірного слугу не дуже че­кали на черговій сесії 29 квітня, тим не менш на запрошення групи депу­татів він прийшов.

До початку сесії заступник місько­го голови Ольга Петриченко проси­ла дроту (мабуть, для святкових за­ходів до 9 Травня), звертаючись до всіх, без «уточнень», а коли ніхто не відреагував — перейшла на персоналії. Та у відповідь від депутатів- підприємців почула: «Хай «Вельвічія», якій ви платите, і виручає!».

Присутність голови райдержадм­іністрації Вадима Андрушкевича була відзначена зустріччю з членами фракції Партії регіонів, яка відбулася перед сесією. Про що домовлялися, нам у подробицях невідомо. Але, як зазначив один депутат-«регіонал», голова РДА закликав намагатися ви­рішувати складні питання «по-тихо- му», без гучних демаршів, тим більше -протистояння. Нам же депутати, які запросили, обіцяли такий демарш, якщо «сесія піде не по-їхньому».

Та всежзустріч з головою РДА пев­но, результат мала, оскільки обіцяної жорсткої риторики на сесії все ж вда­лося уникнути, а тональність заяв по­мітно змінилась. Були лише спроби загострити розгляд окремих питань, зокрема «газетного», в якому міський голова Василь Плотніков намагався блефувати. Але про це нижче.

Цілком можливо, що є обстави­ни (обговорили «на комісії»), які доз­воляють говорити про одно­стайність підтримки проектів рішень, прийнятих сесією. Однак треба їх уміло подавати, а те, як це роблять «херсонці» (проекти рішень зачитували або перший заступник міського голови С.Пінькас, або на­чальник фінансово-бухгалтерсько­го відділу О.Мандра), годиться лише для тих депутатів, хто само­стійно думати не хоче і без всяких цифр готовий погоджуватись з усім, що пропонується.

29 квітня обговорювалось питан­ня внесення змін та доповнень до статутного фонду МКП «Цюру- пинськ-комунгосп». Сесія вирішила (цитуємо): «Встановити, що статут­ний фонд МКП «Цюрупинськ-комун- госп» складає 110609148,57 грн. (сто десять мільйонів шістсот дев'­ять тисяч сто сорок вісім грн., 57 коп.)». На жаль, голосуючи за це рішення, ніхто з депутатів так і не по­цікавився, за рахунок чого встанов­лено такий багатомільйонний статут­ний фонд комунгоспу?

Як пояснили знаючі люди, до ста­тутного фонду МКП «Цюрупинськ-ко- мунгосп» включено багатоповерхо­вий житловий фонд, який раніше зна­чився на балансі міської ради і був переданий в оперативне управління комунгоспу. Якщо тепер, припустимо, дирекція комунгоспу надумає взяти кредит у банку (чого вона рані­ше не могла зробити як неплатосп­роможна) навіть на суму вартості ста­тутного фонду, тобто 110 мільйонів, такий кредит їй банківська установа може видати. А в разі неповернення його — розплачуватись доведеться нам, квартирознімачам і навіть влас­никам приватизованого житла, яке може служити заставою під кредит. Можуть прийти до вас судові вико­навці і в разі банкрутства комунгоспу (такий прецедент уже був створений за позовом управління Пенсійного фонду в Цюрупинському районі).

Тим більше, що й новим началь­ником МКП «Цюрупинськ-комун- госп» призначено, звичайно ж, хер­сонця — Євгенія Сокрута, який так і не назвав комунальне підприємство, де працював до цього, хоча депутати й наполягали. «На одному з підприємств міста Херсона», — такою була відповідь нового начальника Цюрупинського комунгоспу.

Чи*іе тому й на роботу новий ди­ректор комунгоспу оформлений без трудової книжки? А майстри комун­госпу числяться якимись «курато­рами» і також прийняті на роботу без трудових книжок.

Поцікавилисьдепутати, читакна- їздами і керуватиме він комунгоспом у Цюрупинську? Є.Сокрут відповів, що «буде їздити з Херсона».

Відчуваючи, що можуть і далі піти «незручні» запитання, на виручку прийшов міський голова Василь Плотніков: «Давайте відпустимо но­вого директора комунгоспу, бо ро­боти багато — до Травневих свят го­туватися треба».

До речі, між рядками прийнятих рішень варто читати й те, хто ж виг­рав таки тендер щодо освоєння бюд­жети их коштів у попередній сумі 600 тисяч, а з державною субвенцією, якої домігся народний депутат Украї­ни О.В.Журавко, ще більше, «на ви­конання робіт з благоустрою Цюру- пинська»? Невже депутатам це не цікаво, як проводився тендер, хто переможець? На сесії було просто проконстатовано факт, що такий тен­дер відбувся.

Втім, щодо переможця в нас сум­ніву немає. Тепер побачимо, чи за­реєструється переможець за місцем «виконання робіт з благоустрою», як обіцяв до проведення тендеру пер­ший заступник міського голови С.Пінькас. Куди платитиме податки, і чиї люди працюватимуть тут?

Перенесення міським головою депутатських запитів у «Різне», тоб­то на кінець сесії, свідчить не лише про порушення закону, за яким за­пити розглядаються в першу чергу, тобто на початку сесії, а й про його неготовність завчасно підготуватись до аргументованого відбиття мож­ливих наскоків з боку незговірливих

депутатів. Бо зрозуміло: під кінець сесії всі втомлюються і затягування її ще й через «якісь запити» в більшості викликає невдоволення. Чи не на це й розраховує головую­чий? А якщо розглядати запити на початку сесії — треба буде йти на по­ступки. Але й просто тому, що цього вимагає закон.

і на цей раз розгляд запиту депу­тата Юрія Посрєднікова перенесли на кінець сесії. Стосується він демон­тажу могильних хрестів у центрі міста та вирішення питання із земельною ділянкою тут же.

Міська влада вбсобі В.Плотніко­ва намагається подати все як спеку­ляції з приводу відміни скандально­го рішення своїх попередників через суд. Хоча ще 22 лютого голова ОДА М.Костяк на особистому прийомі громадян у Цюрупинську дав місяць В.Плотнікову на вирішення цього питання. Однак віз, тобто хрести, і нині там. У центрі міста. Хоча закін­чився вже третій місяць обіцянок...

Начальник юридичного відділу міськвиконкому Г.Чмир також спро­бувала «переконати» депутатів, що суд програно. Лукавила й Ганна Іва­нівна, оскілАси суд не програно, а прокуратура відкликала позов з апе­ляційного суду. Щоправда, потім юрист міськради все ж поправи­лась, заявивши, що в контексті справи в суді, можливо, вирішаль­не значення можуть мати нові об­ставини, які можуть виникнути в рамках порушення нової справи. Можуть, якщо на це буде добра воля міського голови. Поки що її нема.

За пропозицією головуючого на сесії Василя Плотнікова було ство­рено тимчасову комісію з підготов­ки питання «про хрести» на наступну сесію. Як саркастично зауважив сам автор запиту, якщо хочеш завалити справу — створи комісію.

У контексті виконання бюджету за перший квартал 2011 року йшлося про ремонт доріг у звіті начальника фінансово- бухгалтерського відділу міськради О.Мандри. Доповідач про це не говорив, але тепер і доро­ги ремонтують нам херсонці. Тим самум складається враження, що цюрупинські шляховики самі відмов­ляються від вигідних підрядів за бюджетні кошти.

Але в цієї відмови є один нюанс. Скажімо, начальник Цюрупинської ДЕД Валерій Грачов відмовився від заманливої пропозиції, вважаючи, що з ним обійшлися несправедливо і не розрахувалися ще за зимовий ремонт доріг. Тепер участь херсонців навряд чи знизить вартість ремон­ту, а ось з надходженням бюджетних коштів на ремонт доріг, звісно, нія­ких ускладнень не буде.

У «газетному» питанні депутати так розчулились тим, що міська влада нарешті «показала» редактора видання Цюрупинської міської ради «Наше місто Цюрупинськ», що знову забули затвердити його, виходячи з того, що зарплату одержує все-таки з бюджету. Мабуть, зміст слова «ко­рупція» у нас і в Цюрупинського міського голови різний.

У нас є можливість і газетна пло­ща дозволяє, тому ми публікуємо фрагмент стенограми сесії — те, що сказано про газету. Хоча є і тавтоло­гія, але ми вирішили дати читачам можливість судити самим.

Плотніков: Ви хотіли, щоб ми по­казали вам редактора. Тодивіться...

Лариса Виселко (редактор ви­дання Цюрупинської міської ради «Наше місто Цюрупинськ»): До мене звернулися представники міської ради (якщо це результат домовле­ностей, то кого з ким? — А.П.) і ми просто уклали угоду про те, що тре­ба інформувати.... Ми виконуємо роботу по збору інформації. Мине збираємо інформацію як власне но­вини. Бо це не є функція міської ради. Краще просто надавати інформацію...

Плотніков: Ця газета замислю­валась щей з тим, що багато різних кривотолків ходить по місту... Ця газета для того, щоб правильно ор­ієнтувати людей (правильно — це як? — А. П.). Ми будемо ще вивчати, що з цього вийде.

Депутат Гараненко: Во что об­ходится газета в месяц?

Виселко: Оплата не місячна — по­тижнева. Випуск одного номера коштує 2900 гривень. Це в основ­ному витрати на друк.

Гараненко: Значит 15 тысяч в месяц?

Плотніков:Десь так-тисяч 12-15.

Гараненко: Разрешите выска­зать свое мнение. Наш город Цюру- пинск, так назывется и газета. Не­ужели мы не можем что-то интерес­ное почитать о нем? Или выдумае­те, что мне интересно, как коціка ук­рала у жительницы Урала золото, о чем напечатано в N9 от 29 апреля? Мы не за то платим, чтобы перека­чивать все из интернета...

Плотніков: Це адресуйте мені, а вона (киває на Л. Виселко) печатала те, що ми кажемо. Люди просять крос­ворди, про сад, город. А не тільки про міст. Вам (до Гараненка) не нравить­ся, а комусь — нравиться. Це ваша осо­биста думка. Я її поважаю. Але серед­ня арифметична — не така.

Гараненко: Получается, чти ин­формацию о кошке, которая украла в жительницы Урала золото, напе­чатали про вашей указке, Василий Фадеевич?

Депутат Тюрін: А чому статті не підписуються?

Плотніков: Тепер уже підпису­ються.

Голоси депутатів: Ми не знаємо, до кого звертатися, аби розмі­стити статтю.

Плотніков: До Ольги Миколаїв­ни (Петриченко, заступник міського голови. — А.П.), вона у нас відпові­дає за всі зв'язки з пресою.

Депутат Тюрін: Виходить, що на рік газета обходиться 150 тисяч гри­вень. А ви взагалі плануєте самі за­робляти гроші?

Виселко: 3 великим задоволен­ням. Якщо знайдуться депутати- рекламодавці...

Перший заступник міського го­лови Пінькас: У випадку, якщо буде реклама, — ці кошти підуть у бюджет.

Депутат Гараненко: Устав дол­жен быть.

Виселко: Це власне не газета, як комунальне підприємство «Газе­та. ..», а видання, а ще точніше — на­дання інформаційних послуг.

Пінькас: Поэтому никакого уста­ва здесь не нужно...

Депутат Посрєдніков (називаю­чи прізвище вашого покірного слу­ги): ... тщательно делает записи в блокноте, а вы (до Виселко,) ничего не записываете. Что же вы напиши­те о нашей сессии?.. (Пауза. I до Пінькаса): Полуфакинправильно о вас пишет.

Голоси депутатів: Правильно Правильно!

Плотніков (називаючи прізвище автора цих рядків,): ...ще не таке на­пише про нашу сесію — і безплатної.

Яке ТАКЕ? «За Плотніковим» ви­ходить, якщо ваш покірний слуга на­пише «неправильно орієнтовану статтю» — значить він негідник, сучий син. У стенограмі справді немає всієї сесії. Та Плотніков, поставивши під сумнів об'єктивність інформації (без­платної!), може бути спокійним. Ми нічого не перекрутимо.

А «своя газета», судячи із слів Ва­силя Фадейовича, потрібна йому як захист вразливих сторін у діяльності міської ради.

Цікаво, аргументам на чию ко­ристь стають такі слова депутатаАТю- ріна:« Виходить, що на рік газета об­ходиться 150 тисяч гривень»? Нага­даємо, «Вісник Олешшя» обходився міській казні набагато дешевше. Крім того, щонайменше 40 відсотків ви­датків заробляє поза тими коштами, які планують на висвітлення своєї діяльності співзасновники.

Автор: Анатолій ПОЛУФАКІН

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.013