ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Місцеве самоврядування — запорука міцної держави
30.05.2011 / Газета: Високе поле / № 21 / Тираж: 800

Життя підтверджує, що не може бути справжньої демок­ратії без порядку, держави — без належного контролю, а повноцінного самоврядуван­ня — без необхідного обсягу повноважень і матеріально- фінансових ресурсів і якщо у сільської чи селищної влади немає цих самих ресурсів, то практично жодну життєво важливу проблему — як то во­допостачання, опалювання, ремонт шкіл, клубів, ФАПів — розв'язати неможливо.

«Ми здатні вирішувати більшість проблем, проте ви­мушені пристосовуватися до недосконалої законодавчої бази місцевого самоврядуван­ня і до реальних об'єктивних умов сьогодення. Як посилити фінансові можливості територіальної громади? Як швидко і ефективно реагувати на вик­лики життя та здійснювати ре­форми?» Ці питання озвучила голова районної ради Любов Куцевол на засіданні консуль- тативно-дорадчої ради з пи­тань забезпечення діяльності місцевого самоврядування в районі та його розвитку, що відбулася на базі Малошестір- нянської сільської ради.

У роботі консультативно-дорадчої ради взяв участь також голова районної державної ад­міністрації Віталій Кучерук.

Засіданню передувала копіт­ка робота фахівців районних служб, тож і поради їх сільським, селищним головам були конк­ретні та ділові.

Заступник начальника Нововоронцовської МДПІ Ніна Майстренко назвала основні на­прямки в роботі по наповненню бюджету в 2011 році в розрізі кожної сільської, селищної ради:

- збільшення розміру оренд­ної плати за використання зе­мель запасу за межами населе­них пунктів;

легалізація робочих місць в сільськогосподарському комп­лексі та торговельній галузі;

реалізація безгосподарного майна;

збільшення розміру оренд­ної плати за земельні частки (паї);

залучення фізичних та юри­дичних осіб, які мають у фактич­ному обробітку декілька паїв, до реєстрації суб'єктами підпри­ємницької діяльності.

Начальник відділу Держкомзе- му у районі Тетяна Музичко сха­рактеризувала середній розмір орендної плати за землю сільськогосподарського при­значення по кожній сільській раді і акцентувала увагу сільських, селищних голів на невикористаних резервах.

Лариса Олло, начальник фінансового управління ра­йонної державної адмініст­рації, проаналізувала стан ви­конання місцевих бюджетів відповідно до річних планів, зазначивши, що Архангельсь­ка і Малошестірнянська ради стовідсотково виконали річні завдання, а найскладніша си­туація в Нововознесенській сільраді, де виконано річний план лише на 24%.

Можливо, учасникам зібран­ня важко було одразу сприйня­ти великий обсяг інформації, рекомендацій та аналітики, проте до живої дискусії підклю­чилася господиня виїзного за­ходу — Малошестірнянський сільський голова Ольга Чай- ховська. Вона на конкретних Прикладах, з власної практики продемонструвала, що за ко­роткий час можна зробити на підпорядкованій їй території. Вміло поєднавши високий про­фесіоналізм фінансиста, організатора та багаторічного керівника, об'єднавши зусил­ля депутатського корпусу, сільськогосподарських вироб­ників всіх форм власності, зем­лекористувачів, приватних підприємців та громадян трьох населених пунктів, змогла за півроку створити команду од­нодумців, розібралася доско­нало з балансом землі, «підводними» фінансовими те­чіями, можливостями тери­торії — і має відповідний ре­зультат! Має бачення фінансо­вих можливостей територіаль­ної громади, має бачення дже­рел наповнення місцевого бюджету і вміє мобілізувати всі можливі надходження.

Змінити своє життя на краще можна принаймні за наявності двох чинників — бажання і знан­ня того, як це зробити.

Тож, сподіваємося, що на засіданні консультативно-дорадчої ради її учасники набули і конкретних знань, і бажання для сталого забезпечення діяльності своїх територіаль­них громад.

Автор: Тетяна ВИПУСТОК, начальник організаційно- аналітичного відділу районної ради

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.014