ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Гроші, що «заритій в землю
02.06.2011 / Газета: Новий день / № 23 / Тираж: 36600

Майже два мільйони гривень на рік може додатково отри­мати місцевий бюджет Чаплинського району, якщо розпоряд­ники земель переглянуть договори оренди та збільшать став­ку орендної плати по земельних ділянках державної та кому­нальної власності хоча б до законодавчо мінімальної.

— У Каланчацькому районі такі надходження можуть скла­сти не менше 500 тисяч гривень на рік, Голопристанському — понад 200 тисяч. Це засвідчили перевірки податківців, прове­дені у 8 районах Херсонської області. Гальмують динамічний процес наповнення місцевих бюджетів, як не дивно, самі ж розпорядники — органи Держ- комзему, місцевої влади та са­моврядування, — повідомила «НД» Тетяна Ракитська, завіду­вачка сектору адміністрування платежів за землекоридтування та місцевих податків і зборів уп­равління оподаткування юри­дичних осіб ДПС у Херсонській області.

Ще одним вагомим резер­вом поповнення місцевих скарб­ниць є грошова оцінка землі. Порівняльний аналіз базової вартості земельних ділянок у межах населених пунктів, де оцінка більше 5—7 років не оновлювалася, свідчить, що вона занижена у 2—3 рази по­рівняно з населеними пунктами, де оцінку проведено протягом останніх років.

— Додаткові гроші «зариті» для місцевих бюджетів і в дого­ворах оренди, — зазначила Те­тяна Ракитська. — Місцевим радам та райдержадміністраці- ям необхідно просто перегляну­ти розмір ставок орендної пла­ти, аби запровадити рівні умо­ви для суб'єктів господарюван­ня, що працюють в одній галузі. Дисбаланс у ставках особливо відстежується по закладах ко­мерційного призначення, у тому числі по закладах відпочинку у курортній зоні.

Як з'ясувалося, низка орен­дарів сільгоспугідь сплачує орендну плату на рівні земель­ного податку (10—20 грн./га), тоді яку середньому по районах області ставка визначається на рівні від 150 до 300 грн./га.

Своєрідна пошесть на Херсонщині — використання зе­мельних ділянок без оформлен­ня правовстановлюючих доку­ментів (на підставі рішень місце­вих рад або договорів купівлі об'єктів нерухомості) та будь- яких угод про сплату плати за землю. Як результат — збіль­шення штрафів. Зокрема, підприємцю з Генічеського ра­йону, який тривалий час ухиляв­ся від укладання договору орен­ди та сплачував 6,1 тис. грн. зе­мельного податку щорічно, роз­раховано збитки за використан­ня землі за три роки в сумі 292 тис. грн. Іншому підприємцю нараховано 43 тис. грн. збитків.

— Серед цьогорічних ново­введень за Податковим кодек­сом: стимулювання землекори­стувачів до проведення інвента­ризації та грошової оцінки зе­мель, що ними використовують­ся. Для ділянок, де проведено грошову оцінку, податок складає 1 % від здійсненої грошової оцін­ки незалежно від їх місцезнаход­ження. Для решти ставки визна­чаються у відсотках до середньої по області грошової оцінки ріллі (0,3% або 5%.), — наголосила Тетяна Вікторівна.

Водночас визначено ме­ханізм оподаткування земель­них ділянок, відведених під дачні та садово-городні товари­ства. За вимогами Кодексу ставка плати за землю таким користувачам збільшена майже в 100 разів порівняно з нараху­ваннями минулих років, коли питання залишалося неврегульованим.

При переході права влас­ності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки з урахуванням прибу- динкової території сплачується на загальних підставах із дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

На таких же умовах (лише з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території) сплачує податок власник нежилого при­міщення (його частини) у багато­квартирному жилому будинку. До прийняття Податкового кодексу платниками земельного податку визначалися організації, яким ба­гатоквартирні будинки були на­дані в обслуговування.

У 2011 році затверджено нову форму та додатки податкової декларації, яка поєднала в собі форми податкового розрахунку земельного податку та податко­вої декларації з орендної плати. Платник-юридична особа може самостійно обирати термін по­дання податкової звітності: або щорічно до 1 лютого, або щомі­сячно протягом 20 календарних днів після закінчення звітного місяця.

Для фізичних осіб земельний податок нараховується до 1 лип­ня, про що видається податкове повідомлення-рішення. Термін сплати податку — 60 днів з дати вручення такого повідомлення.

Автор: Анатолій ЯІЦЬКИЙ

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.014