ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Платимо мовчки... За що?
02.06.2011 / Газета: Новий день / № 23 / Тираж: 36600

Непрозорий процес формування тарифів на житлово-комунальні послу­ги та їх зухвале нав'язування жильцям доведені до відчаю споживачі, а та­кож їхні повпреди — керівники квартальних та будинкових комітетів, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), відкрито нази­вають шахрайством. Громадські слухання, які більше схожі на галасливі сходки громадян, проходять з грубим порушенням передбачених законо­давством процедур — без реєстрації учасників, ведення протоколу, підра­хунку голосів тощо. Тому суспільне обговорення нових цін на послуги ЖКГ перетворюється на формальність, яка в кінцевому рахунку ніяк не заважає запровадженню непомірних необгрунтованих цін на послуги житлових організацій. Втім, мешканців більше обурює те, що немалі кошти стягують за фактично неіснуючий «сервіс».

Криком душі з цього приводу ділили­ся під час круглого столу, ініційованого Школою розвитку громади, у прес-клубі «Новий день» представники будинкових комітетів, об'єднань співвласників жит­ла, представники громадських органі­зацій, котрі з ними співпрацюють у сфері захисту прав городян. Приводом для відвертого діалогу стали чергові гро­мадські слухання, що тривають в облас­ному центрі з приводу запровадження нових розмірів тарифів на комунальні послуги і вкотре викликали громадське збурення.

Допомагати обстоювати права жильців покликана державна житлово- комунальна інспекція в області, втім, п'ять її штатних інспекторів і відсутність права на застосування фінансових санкцій до порушників законодавства при ціноутворенні суттєво обмежують ефективність боротьби зі свавіллям ко­мунальників. Попри це, інспекції таки вдається упродовж року повертати ошуканим споживачам послуг ЖКГ по області до півмільйона гривень без­підставно нарахованих сум. Втім, не всім жильцям вистачає сил, часу і ба­жання боротися за свої права (дехто їх просто не знає), а також за якість і на­лежні обсяги послуг. Хтось мовчки справно сплачує за рахунками, хтось — їх елементарно ігнорує, свідомо нако­пичуючи борги. Однак проблема від того не зникає, кіпи актів-претензій від жильців комунальники скирдують рока­ми, часто-густо і в вус не дмуть, аби ро­зібратися з системним невдоволен­ням.

За словами начальника державної житлово-комунальної інспекції в об­ласті Володимира Миколаєнка (на фото), навіть житлові організації, які удають свою «прозорість» при форму­ванні тарифів і представляють жильцям довжелезні документи з розрахунками, нерідко лукавлять. Скажімо, як з'ясува­лося при аналізі розрахунків по будин­ку по вул. Залаегерсег, 17, у детальних цінових викладках на 10 сторінках без підпису примудрилися на 123 кв. м за­вищити його загальну площу. На кож­ного жильця при вивезенні твердих по­бутових відходів замість передбачених нормою 1,3 куб. м розрахували майже вдвічі більше. Згідно з обчисленням витрат на освітлення шести під'їздів цієї п'ятиповерхівки, електролампочки тут мають працювати щонайменше 31 го­дину на добу. Володимир Миколаєнко переконаний, що непомірно завищені суми практично усіх витрат є фальшив­ками і свідчать лише про бажання жит­лових організацій добряче заробити на споживачах. Мовляв, головне отрима­ти бажані кошти, а потім — яка там якість, укладання договорів та звіти пе­ред жильцями... Тож, перш ніж по­спішати виконувати настійливі вимоги житлових організацій, оголошення з якими зазвичай вивішують у під'їздах, жильці мають добряче обмізкувати, чого вимагають від них комунальники і чи насправді вони отримують такі по­слуги у відповідних обсягах. Скажімо, депутат міської ради Валентина Січо­ва обіцяє особисто наполегливо роз'яснювати всім бажаючим їхні пра­ва, як можна ефективно впливати на житлові організації та, зокрема, як відмовитися від послуг, які мешканець будинку здатен надати собі самотужки.

Автор: Олена НЕЧИПУРЕНКО

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.014