ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Сохне село не від спеки
04.08.2011 / Газета: Новий день / № 32 / Тираж: 36600

«Сто років тому на території нашої школи-інтернату, що у селі Ольгівці Бериславського району, жив князь Писарев у якого відмінно працювала зрошувальна та водогінна системи. Нині води у нас практично немає. А тут «князює» директор інтернату-гімназії Анатолій Алябов. І він особисто вмикає і вимикає воду для частини села за ним же встановленим графіком, — пише у колективному листі до редакції мешканець цього села Анатолій Попенко. — Кожне літо страждаємо від безводдя: то насос згорить, то полетить крильчатка і т. д. Нині у 40-градусну спеку люди не можуть не те що полити город, а навіть напитися води, зварити їсти, випрати білизну чи, вибачте на слові, нормально сходити в туалет. Допоможіть повернути нашу воду». Під листом підписалося 23 односельці.

За сигналом читачів на місці побував наш кореспондент.

Неподалік Львівського навчально- виховного комплексу «Початкова школа-гімназія-інтернат», що у селі Ольгівці, на приїзд кореспондента чекало понад ЗО людей. Говорячи на сходці про постійну відсутність води в оселях, селяни не приховували власних емоцій та не добирали слів.

Поруч з інтернатом проживають півтори сотні людей, — запально говорить пенсіонерка Валентина Попенко. — Водопостачання до наших осель здійснюється з водонапірної башти, яка перебуває на балансі інтернату. І от директор цього навчального закладу, посилаючись на якісь загадкові ліміти, певно, ним же встановлені, щодня вимикає воду. А останнім часом ми її взагалі не бачимо.

Розумієте, доки діти навчаються в інтернаті, вода тече нормально. Як тільки у школярів канікули і вони роз'їжджаються по домівках, нам відразу прикручують кран. І тут же виправдання: згорів насос, який міняли вже, певно, сто разів, — втручається у розмову інша пенсіонерка Тамара Христусенко. — Ми платимо за воду для пиття 9,36 грн. з людини та для поливу 6,50 грн. за сотку землі щомісяця. З мене взяли за город 75 гривень, та я його практично не поливала.

За словами ображених людей, в усьому винен директор гімназії-інтер- нату. Саме він, стверджують, коли заманеться, особисто вмикає та вимикає воду. Встановив графік — з 8.00 до 12.00 та з 16.00 до 20.00. Але ж сам його не дотримується! Проживаючи у селі, люди змушені купувати городину, бо за відсутності нормального поливу практично весь врожай згорів від спеки.

А кілька днів тому неподалік Ольгі- вки загорілося поле. Вогонь підійшов до садиб людей. Викликали пожежну машину. Та навіть під час пожежі у селі не було де набрати води машині рятувальників.

— До сільського голови зверталися зі скаргами, але він лише розводить руками. Мовляв, водонапірна башта на балансі інтернату, домовляйтеся з його директором, — говорить один із авторів листа до редакції Анатолій Попенко. — А найбільше обурює, що нам нічого не пояснюють. Вимкнули воду на два-три дні — і здогадуйся: чи насос згорів, чи трубу прорвало... Ніхто не знає, коли її увімкнуть знову і чи дадуть взагалі. Я розумію так: якщо є якась проблема, потрібно зібрати односельців і пояснити, як її можна вирішити, а не ховатися від людей та відмовляти у прийомі. Запросіть його зараз вийти до нас поговорити. Він же відмовиться!..

Після розмови з селянами прямую до згаданого директора Львівського навчально-виховного комплексу «Початкова школа-гімназія-інтернат» Анатолія Алябова. Вислухавши передані мною претензії людей, він сказав, що від них не ховається. Про скарги знає і найближчим часом проблему вирішить.

— Башта дійсно перебуває на балансі навчального закладу, — розповів Анатолій Миколайович. — І це мені тільки додає клопотів. Сільрада на свій баланс башту не приймає, а взяти її в оренду та організувати нормальну роботу ніхто не хоче. Я директор гімназії-інтернату, а не сільський голова. Для мене головне, щоб 220 учнів не потерпали від безводдя. У нас є дозвіл на видобуток води лімітом в 23,6 тис. кубометрів для школи та 4,32 тис. кубометрів для людей на рік. Виявилося, що цих обсягів недостатньо. Встановили графік подачі води. Тривалий час займалися паперовою рутиною, щоб в обласних організаціях, зокрема, у Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища, органах державного геологічного контролю тощо, взяти дозвіл на збільшення обсягів використання води. Випросили. Буквально днями нам дозволено добування 65 тис. кубометрів. Цього вистачить з головою на цей і на наступний роки. Ми придбали новий сучасний насос, який може викачувати воду зі 110-метрової глибини, потужністю 10 кубометрів на годину. Через кілька днів його привезуть. Буде поставлено клапан, лічильник. Невдовзі вода буде. Прошу людей про одне: почекайте трохи. Я ж так само страждаю. Живу у будинку на другому поверсі, щодня відрами ношу воду.

За словами Анатолія Алябова, у тому, що води почасти немає або вона слабо тече, особливо у віддалених від башти будинках, частково винні самі ж люди. Дехто з них самовільно врізається в головну водопровідну трубу (а від цього падає тиск). Є й такі, що взагалі систематично не платять за воду.

На прохання автора цих рядків Анатолій Миколайович зустрівся з кількома десятками односельців, які в той час на сходці неподалік інтернату продовжували обговорювати ситуацію довкола водопостачання. Після півгодинної розмови сторони знаходять компроміс. Протягом тижня директор обіцяє встановити новий насос та клапан на водонапірну башту. А люди до кінця року встановлять персональні лічильники.

Конфліктна ситуація довкола перебоїв з водопостачанням у селах для нашої області, на жаль, не нова. Однак конкретно у цій ситуації дивує позиція сільської влади. Ні голова Ольгівської сільради Сергій Ревуцький, ні жоден депутат на сходку (хай і стихійну) своїх односельців (читай виборців) не прийшли. У розмові ж з кореспондентом, яка записана на диктофон, очільник села сказав, що люди невчасно платять за воду, тому її й не мають. На запитання, чи вивчалася ним можливість для частини селян, які проживають в районі інтернату, встановити окрему башту, Сергій Ревуцький відповів, що це просто недоцільно. Адже там проживають лише 144 людини і проблем з водою у них немає, хіба що влітку. Від себе додам: тоді, коли вона найбільше потрібна — у спеку, коли хочеться пити і необхідно городи поливати. Виходить, що сохне село не від спеки, а від байдужості місцевої влади до проблем. І безводдя в Ольгівці — яскраве тому підтвердження.

ВІД РЕДАКЦІЇ. «Новий день» проблему з водопостачанням в Ольгівці бере під свій контроль.

Автор: Вадим ЛУБЧАК

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011