ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ПЕРЛИНА ОБЛАСТІ — СТРІЛКОВЕ
04.08.2011 / Газета: Новий день / № 32 / Тираж: 36600

ВІД Херсона до Стрілкового, яке знаходиться у самому центрі Арабатської Стрілки, майже 250 кілометрів. Це близько 6 годин їзди рейсовим автобусом. Через велику відстань частина місцевих жителів ніколи не була в обласному центрі і тільки зрідка, у найнеобхідніших справах, їздить до райцентру — Генічеська. Втім, що таке цивілізація, тут знають і без досвіду великих міст. Аби побачити, чим живе одне з найвіддаленіших від обласного центру сіл Херсонщини, туди завітав наш кореспондент.

На березі відкритою моря

Відразу при в'їзді в Стрілкове відчуваєш дух цивілізації: на стовпах ліхтарі, обабіч газифікованих вулиць стоять контейнери для сміття, скрізь чисто. Сільському голові Олександру Поно- марьову, заручившись підтримкою депутатів сільради та односельців, лише протягом останніх дев'яти місяців вдалося у селі відремонтувати дільничну лікарню та бібліотеку, провести вуличне освітлення, організувати вивезення комунальним підприємством сміття, впорядкувати місцевий ринок, реставрувати меморіальну площу пам'яті загиблим у Великій Вітчизняній війні та розпочати будівництво міні-автостанції. А найголовніше — створити нормальні умови для кількох тисяч відпочивальників, котрі влітку залюбки приїжджають оздоровитися саме на незасмічені стрілковські пляжі Азовського моря.

— У нас просто унікальне село, — зустрічає кореспондента Олександр Пономарьов. — У Генічеську лише затока, а в Стрілковому практично відкрите Азовське море. Тут свіже повітря, прекрасна питна вода, лікувальні грязі Сиваша. Та найголовніше — тут добрі, вдячні та виховані люди. Ви самі в цьому переконаєтеся.

Щодня — півсотні читачів

Як не дивно, та одне з найпопулярніших місць у селі — тутешня бібліотека. Влітку до неї приходить до півсотні читачів щодня. Місцеві жителі завжди цікавляться книжковими новинками, періодикою. Масово йдуть у бібліотеку і відпочивальники. Навіть приїжджі на курорт з Росії, Білорусі чи Польщі у бібліотеці часті гості.

—У пансіонатах та в приватному секторі нині проживає чимало людей з України та з-за кордону, — розповідає завідувач бібліотеки Наталя Охіна.—Зранку та ввечері вони, звісно, відпочивають на пляжах. А от з 12.00 до 15.00—ховаються у тіні від сонця. Багато з них — з книгами нашої бібліотеки у руках.

За словами Наталі Сергіївни, книги відпочивальники завжди повертають вчасно. Трапляються лише поодинокі випадки, коли на згадку про Стрілкове хтось з приїжджих випадково забирав літературу з собою.

—У травні нам зробили капітальний ремонт, який обійшовся в 140тис. грн., — продовжує бібліотекар. — Відтепер у книгозбірні протягом року тепло й затишно. Словом, не соромно перед односельцями та тисячами відпочивальників. А найголовніше, що книги, яких маємо понад 12 тис. примірників, більше не страждають від вологи.

Дитсадок процвітає

Ясла-садок «Ластівка» — одне з улюблених місць сільського голови. Не проходить і кількох днів, щоб Олександр Петрович не завітав у садочок та не поцікавився, чим живуть найменші мешканці Стрілкового. Саме вони невдовзі стануть поповненням школи, а потім — майбутніми трудівниками та мешканцями села.

У той час, коли частина сільських дитсадків області на межі закриття, дошкільному навчальному закладу Стрілкового будь-які процеси «опти- мізації» та скорочення не загрожують.

Навпаки, на приміщенні замінили дах, у спальнях та ігрових кімнатах роблять косметичні ремонти. А для 60 діток, 13 з яких батьки привозять з сусіднього села Щасливцевого, щодня варять смачне та калорійне триразове харчування.

— Нині тривають поточні ремонти, але це не заважає виховному процесу, — розповіла в. о. завідувача дитсадка Ірина Пахомова. — У нас, на березі моря, один день літа рік годує. Тому, на відміну від інших садочків, ми навіть не думаємо зачинятися чи робити для дітей якісь тимчасові канікули. Нехай батьки спокійно працюють, а вихователі займаються їхньою малечею.

Спеціалістам — окреме житло

Село — живий організм. На постійне місце проживання сюди регулярно приїжджають нові люди, зокрема молоді спеціалісти. Аби в разі необхідності в школу, дитсадок чи лікарню можна було запросити фахівців, за словами Олександра Пономарьова, навіть у населеному пункті на березі моря їм потрібно запропонувати житло. Для цього у самому центрі Стрілкового капітально відремонтували окремий будинок.

— Щойно мене обрали головою, провів інвентаризацію спільного майна територіальної громади, — говорить Олександр Петрович. — З'ясувалося, що на балансі сільради числиться порожній будинок. Ми підвели до нього газ та воду, зробили капітальний і косметичний ремонти. І тільки-но здамо в експлуатацію, безплатно вселимо туди кількох молодих спеціалістів. Там усе нове. Словом, заходьте і живіть.

Натомість сам голова сільради, аби не зловживати службовим становищем, проживає в орендованій квартирі: власного житла у нього поки що немає.

Пощастило з керівником

За велінням долі сільським головою тут стала людина, яка ЗО років прожила в місті. Маючи три вищі, освіти Олександр Пономарьов пройшов трудовий шлях від робітника «Приладобудівного заводу «Сокіл» до його генерального директора. Балотуючись на посаду міського голови Нової Каховки, посів друге місце. Працював першим заступником мера Нової Каховки. А потім, керуючи протягом трьох років одним з пансіонатів Стрілкового, так закохався у село, що вирішив залишитися тут назавжди. Більше того, взяти участь у виборах. У жовтні минулого року передвиборна гонка тут була цікавою, адже за право керувати курортним селом змагалися 12 кандидатів.

Я наскільки закохався у цю цю місцину, вже рідне мені Стрілкове, що просто не уявляю свого життя без нього, — зізнався Олександр Петрович. — Тут море тепле з травня до вересня. Чисте повітря. Солоний Сиваш. Внутрішні амбіції говорили, що я зможу принести користь місцевим людям не тільки у масштабах пансіонату.

Протягом 9 місяців Вам багато чого вдалося досягнути. Так би мовити, осучаснити та модернізувати село. За рахунок чого?

Це спільні зусилля влади, громади та бізнесу, — відповідає Пономарьов. — Переглянули умови оренди земельних ділянок, де можна було, підвищили відсоткову ставку. Допомогла і влада країни. Адже за новим Податковим кодексом не 60%, як раніше, а всі 100% податку від оренди землі залишаються у селі. Не скажу, що це тільки моя заслуга. Допомагають бізнесмени, активно працюють депутати, підтримують мої починання односельці. Нині мені не соромно ні за дитсадок, ні за бібліотеку, ні за ринок, ні за пошту. Взагалі, центральна частина села — його візитна картка. Невдовзі в усьому селі буде так само комфортно.

У селі — сучасна лікарня

У компактному Стрілковому практично всі соціально важливі об'єкти знаходяться в центрі. Поруч і школа, і дитсадок, і навіть дільнична лікарня з дільницею загальної практики сімейної медицини. У сільській лікарні ще відносно свіжий капітальний ремонт. Є реєстратура, рентген-кабінет, кабінет стоматології та десяток соціальних ліжко-місць, на яких люди, здебільшого пенсіонери, у стаціонарі можуть поправити своє здоров'я.

— Лікарню ми відремонтували. Тепер мріємо завершити будівництво окремого геріатричного пансіонату, — розповів сільський голова. — У центрі села, поруч з лікарнею, маємо свій довгобуд. Було б добре завершити його. Уявіть, люди похилого віку з усієї області могли б з'їжджатися до нас на проживання. Адже перебування тут, ніби на курорті: лікувальні грязі Сиваша, Азовське море, свіже повітря...

За словами Олександра Пономарьова, ціна питання — близько 10 млн. грн. Після того, як свого часу було освоєно 30% бюджету об'єкта, фінансування призупинилося. Та місцеві жителі сподіваються, що протягом наступних кількох років влада області допоможе добудувати заклад.

Є і проблеми...

Є у Стрілковому і проблемні питання. Найголовніші з них — відсутність асфальтованого вуличного покриття та занедбаний будинок культури.

— Асфальт обіцяють прокласти протягом наступних трьох років. Це не просто слова: вже є конкретні домовленості, — впевнений сільський голова. — Розпочати фінансування вуличного покриття обіцяють після проведення в країні Євро-2012.

А щодо будинку культури... Такий, як у нас, ще треба пошукати. Маємо лише глядацьку залу на півтисячі місць, з яких 150 — на балконному ложе.

Власними силами вдалося зробити спеціальні дренажні роботи з укріп

лення споруди БКу тих місцях, де вона тріснула, встановили сучасну систему водовідливу. Головне — зберегли приміщення. А протягом наступних років плануємо капітально відремонтувати будинок культури та по можливості навіть розширити штат. Село не повинно відставати у культурному розвитку від міста.

Перебуваючи протягом дня у най- віддаленішій херсонській глибинці, ознайомившись з умовами роботи соціальних об'єктів та інфраструктурою загалом, подумки побажав, щоб всі села області були таким ж чистими та комфортними для життя, як Стрілкове. І байдуже, що деякі місцеві жителі жодного разу не були в обласному центрі. Все, що їм потрібно для нормального життя, у рідному селі-ку- рорті вони мають і так. А оптимізм та трудове завзяття сільського голови дозволяють спрогнозувати, що вже через рік-два саме Стрілкове стане унікальним місцем та перлиною не лише Арабатської Стрілки, а й всієї Херсонщини.

Автор: Вадим ЛУБЧАК

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.016