ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ДОСТУПНОГО ЖИТЛА ДЛЯ МОЛОДІ СТАЄ БІЛЬШЕ
04.08.2011 / Газета: Акценти / № 29 / Тираж: 5000

25 липня, святкував свій ювілей Херсонський молодіжний житловий комплекс, діяльність якого розпочалась у 1989 році. Він мав тоді назву «Добровільне товариство «Молодіжний житловий комплекс» міста Херсона», згодом став закритим, а потім — приватним акціонерним товариством. Зараз комплекс входить до Всеукраїнської асоціації МЖК, що налічує у своєму складі понад 50 таких організацій.

З дня створення і до сьогодні головним завданням Херсонського комплексу є сприяння реалізації прав молоді у вирішенні її житлових та соціально- побутових проблем.

Серед основних заходів, спрямованих на виконання цього завдання: втілення Закону України «Про сприяння соціальному становищу та розвитку молоді України», прийнятого у 1992 році за активної участі членів всієї Асоціації, і саме він став першою ластівкою у реалізації прав молоді, вже на той час передбачаючи можливість державного довгострокового кредитування молодих сімей на будівництво житла.

Наступним кроком, в масштабах країни, стало сприяння прийнятії тю Постанови Кабміну України у 1996 році, що затвердила Положення, визначила роль та завдання МЖК в умовах ринкової економіки незалежної держави. Далі було створення Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, що згодом став Державним. Херсонське регіональне відділення Фонду було створене у 2005 році.

Херсонська обласна рада у 2002 році прийняла Програму «Житлового кредитування для молоді», термін якої згодом було подовжено до 2017 року, 3 часом до Програми внесли зміни, що передбачили збільшення фінансування її заходів з обласного бюджету до 4,7 мільйонів гривень щорічно... Хоча і цих коштів, звичайно ж, замало.

«У нас найбільша проблема пов'язана з фінансуванням, — зазначила народний депутат України, Катерина Самойлик. — На превеликий жаль, і Верховна Рада України, і Уряд іноді не розуміють, що у Програму забезпечення молоді житлом інвестує не тільки держава. Бабуся продасть свою «гостинку», щоб допомогти онуку зробити перший внесок; батьки продадуть якусь стару хатинку; сама молода сім'я інвестує будівельний бізнес нашої держави. Програма у нас є, існує комп'ютерна база даних, яка не дозволяє «перескакувати» чергу на житло. Є правила відбору, є відповідні умови для надання житла, головна проблема — нестача коштів».

До речі, саме Катерина Самойликдуже багато зробила для того, щоб молодіжне будівництво і в нашій області, і в Україні продовжувало розвиватися. Саме завдяки її зусиллям, великому авторитету політика молоді сім'ї мають змогу придбати доступне і якісне житло.

За період діяльності Херсонського регіонального Управління Держфонду, з 1998 року, його керівники та фахівці для будівництва і придбання доступного житла залучили коштів на загальну суму майже 100 мільйонів гривень. Зокрема з державного бюджету було інвестовано — 43,8, з обласного — 8,5 мільйонів гривень. За ці кошти було введено в експлуатацію 13 житлових будинків та об'єктів соціально-побутового призначення, загальною площею майже 60 тисяч кв. м. Зараз ПрАТ «МЖК» є однією з найпотужніших будівельних компаній на Херсонщині, зараз це фактично єдиний забудовник, який здійснює реалізацію державної Програми будівництва житла для молоді. За час роботи на ринку нерухомості спеціалісти МЖК забезпечили квартирами понад тисячу молодих сімей.

«Для всіх молодіжних організацій досвід МЖК — це приклад того, як ініціатива може стати серйозною державною програмою, — упевнений заступник голови ХОДА Андрій Яценко. — Багато років тому ті люди, які зараз е і депутатами облради, і підприємцями, були молодими і енергійними, зі своїми планами та ідеями. Були і лідери, які змогли об'єднати молодь і втілити її ідеї в життя. Вони довели світу, що це серйозна справа, підключили всіх, кого можна було, і отримали допомогу держави. Це доводить, що все можливо. Адже у тій команді не було професійних будівельників, там були вчителі, військові, але вони самі створювали проекти, самі будували...».

13 жовтня 2010 року Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву та ХОДА підписали Меморандум про співробітництво, в рамках якого передбачено поступове збільшення обсягів фінансування державної та обласної програм МЖК. Надалі в умовах тісної співпраці херсонський МЖК до 2015 року планує ввести в експлуатацію 5 житлових будинків, з яких один — 80-квартирний, буде готовий вже до кінця поточного року.

Автор: Маргарита Коваленко

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.018