ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Урожай цьогорічний і майбутній
09.08.2011 / Газета: Трудова слава / № 31 / Тираж: 4714

У п'ятницю, 29 липня ц. р., на базі товариства з обмеженою відповідальністю «Світанок» відбулася обласна науково-практична агрономічна конференція, на якій розглянуто підсумки збирання ранніх зернових у 2011 році та розроблено стратегію і тактику виробництва зерна в наступні роки. У роботі конференції взяли участь керівники обласних служб, науковці, голови районних державних адміністрацій та районних рад, начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники сільгосппідприємств, голови районних асоціацій фермерських господарств. Вів конференцію голова обласної державної адміністрації Микола Михайлович КОСТЯК.

У ДЕСЯТКУ!

За інформацією голови облдержадміністрації М. М. Костяка, у поточному році Херсонщина зібрала рекордний з часу незалежності України урожай ранніх зернових — більше 2,3 мільйона тонн зерна. Вагомий внесок в обласному короваї хліборобів нашого району: новотройчани виробили найбільше серед районів області ранніх зернових — 230 тисяч тонн.

Підбиття підсумків хлібних жнив на обласних агрономічних конференціях вже стало доброю традицією на Херсонщині. Місцем проведення їх обирають зазвичай одне з кращих господарств, щоб сільгоспвиробникам та районним керівникам було що показати і чому повчитися. У поточному році честь приймати гостей випала сільгосппідприємству нашого району — СТОВ «Світанок». Вирощуючи ранні зернові більш як на трьох тисячах гектарів, товариство зібрало близько 16 тисяч тонн зерна, намолотивши з кожного гектара посівів по 50,8 центнера збіжжя. Це найвищий показник у районі і один з кращих — в області. З урахуванням інших показників, наш «Світанок» посів чільне місце в десятці кращих господарств Херсонщини.

Розпочалася конференція з практичного показу полів та виробничих підрозділів господарства. Потім на пленарному засіданні підсумки жнивної кампанії підбив начальник Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації А. А. Носик. Рекомендації по виробництву зерна ранніх зернових культур та осінній сівбі надали науковці та керівники обласних служб.

ПРО ПШЕНИЦЮ ТА ІНШУ ПАШНИЦЮ

Оскільки ранні зернові вже зібрано, основну увагу під час об'їзду полів «Світанку» було зосереджено на парах та посівах пізніх культур.

Пари в господарстві дійсно чорні: ані травинки, і рівні, мов скатертина. Займають вони 1637 гектарів, або 21,3% від загальної площі ріллі. Аби зменшити кількість проходів техніки та зберегти вологу, у товаристві поєднують механічні обробки грунту з хімічними.

Пари — основний попередник для озимої пшениці (зазвичай вона займає площу 2300-2500 га). До речі, пари дозволяють господарству суттєво заощаджувати на добривах, на такі поля вносять по 120-150 кілограмів селітри на гектар, тоді як по інших попередниках — не менше 200 кг.

Ранні зернові у «Світанку» в поточному році займали 3136 гектарів, практично таку ж площу, як і торік. А ось зерна зібрали на 6 тисяч тонн більше. Пшеницю вирощували чотирьох основних сортів — «куяльник», «землячка», «нота», «шестопавловка». Найвищу урожайність на поливних землях забезпечив «куяльник» — 73 центнери на круг. Поточної осені озимі культури планують висівати на 2850 га, із них пшеницю — на 2200 га. Від «шестопавлов- ки» вирішили відмовитися, натомість додадуть сорти «есаул» та «смуглянка».

Оскільки господарство спеціалізується не лише на виробництві зерна та технічних культур, і й тваринництві, 18-20% площ ріллі займають кормові культури, в тому числі й кукурудза. Учасники конференції мали можливість оглянути їх. У «Світанку» вважається нормою 100-центнерні урожаї зерна качанистої. З гектара посівів силосної кукурудзи збирають близько 400 центнерів силосної маси. В останні роки при силосуванні до кукурудзи нерідко додають сорго, яке також забезпечує до 400 центнерів силосної маси.

Добре враження справили на учасників конференції посіви соняшнику, кормових гарбузів, сої.

НОВА ТЕХНІКА — НОВІ МОЖЛИВОСТІ

Уся техніка СТОВ «Світанок» зосереджена на мехдворі: 57 тракторів, 5 комбайнів, 52 одиниці ґрунтообробних машин та інвентаря, 6 сівалок. Вичищені, вимиті агрегати виглядають, як нові. Утім, більшість з них і є новими, придбаними в останні роки. Торік, наприклад, господарство купило 7 тракторів, у поточному році — комбайн «Джон Дір». Перевагу віддають імпортній техніці відомих брендів: вона, хоч і дорожча, значно продуктивніша й надійніша в роботі.

- Ось цей посівний комплекс обійшовся господарству більш як у мільйон гривень, — розповідає С. І. Максименко. — Обслуговують його всього три трудівники і саме ним ми заробляємо в грунт насіння усіх сільгоспкультур. При застосуванні старих сівалск на сівбі працювало не менше 15 трудівників, при цьому якість виконання агротехнічної операції була на порядок нижчою, а строки сівби довшими на кілька днів.

За твердженням завідувача машинного двору О. М. Козачка, за продуктивністю один трактор «Джон Дір» заміняє в полі три трактори ХТЗ, при цьому забезпечує значно вищу якість робіт. Коли, наприклад, парові поля обробляли ХТ3, повторної обробки вони потребували за 10 днів. А після «Джон Діру» поле залишається чистим від бур'янів 18 днів навіть за дощової погоди.

А ще імпортна техніка дозволила провести реорганізацію, зараз замість трьох мехзагонів у господарстві один мехдвір. Це значно зручніше й економічно вигідно.

НАДОЇ ОБЛІКОВУЄ КОМП'ЮТЕР

Для багатьох учасників семінару екскурсія по молочнотоварній фермі «Світанку» стала своєрідною подорожжю до казкового світу. Уявіть приміщення ферми, яке за архітектурою і оздобленням більше нагадує сучасний офіс. Скрізь асфальт, чистота, на клумбах пишно квітнуть троянди, жодних куп гною чи його характерного запаху. Навіть мух немає!

- Головною стратегією СТОВ «Світанок» є інвестиційно-інноваційний шлях розвитку, — розповів керівник господарства С. І. Максименко. — У 2010 році господарство ввело в експлуатацію сучасну молочну ферму вартістю 12 млн. грн., розраховану на 550 корів (нині тут 300 корів). Ще на одній молочнотоварній фермі товариства три роки тому провели реконструкцію і облаштували доїльний зал. Загалом на світанків- ських фермах утримується 1398 голів великої рогатої худоби, у тому числі 653 корови.

Обслуговує молочне стадо три оператори машинного доїння (з них один — підмінний). Усі операції по доїнню автоматизовані. Дані по надоях молока по кожній корові заносяться до комп'ютера. Торік на фермі отримали по 5531 літрів молока від корови, у планах поточного року — 7200 кілограмів. Молочне скотарство приносить господарству досить високі сталі прибутки.

Голова облдержадміністрації М. М. Костяк поставив перед керівниками крупних (які мають в обробітку 5 і більше тисяч гектарів земель) сільгосппідприємств завдання: мати тваринницькі ферми. Які саме — по вирощуванню худоби, свиней, овець чи птиці, виробництву молока — вирішувати самим сільгоспвиробникам, але наявність тваринницької ферми має бути обов'язковою умовою господарювання.

По завершенню пленарної частини конференції на її учасників чекав концерт, підготовлений самодіяльними митцями району.

Автор: Людмила ГРИГОР'ЄВА

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.014