ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




СЕСІЯ МІСЬКОЇ РАДИ VI СКЛИКАННЯ
09.08.2011 / Газета: Каховська зоря / № 63-64 / Тираж: 8000

відбулась 28 липня, яку провів міський голова О.Карасевич.

Депутати розглянули 26 питань, зокрема: передали у власність ВАТ «Херсонгаз» підземний газопровід по пров.Гоголя, затвердили тимчасовий порядок надання вихідних даних для проектування об'єктів містобудування, адаптували під Каховку План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, розглянули земельні питання, внесли ряд доповнень та змін до попередніх рішень. Серед них: доповнення до міськоїпрограми поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів, якою передбачено виділити потерпілим від пожежі матеріальну допомогу у розмірі 12 тис. грн. А також внесено зміни до програми та бюджету, згідно з якими виділено кошти на будівництво модульних котелень для бюджетних закладів міста та невелика дотація комунальним підприємствам для погашення боргів з платежів до бюджету.

І, як завжди, особливу зацікавленість викликали питання під грифом «різне».

Ліфти під загрозою існування

Про це повідомив голова профспілки із захисту прав підприємців адвокат Сергій Яко- венко:

- Каховка була єдиним містом по всій Україні, яке зуміло забезпечити безперебійну роботу ліфтів навіть у важкі часи минулих десятиріч. За часи роботи підприємство заслужено було визнано «Лідером галузі в державному національному бізнес-рейтингу за видом економічної діяльності 2007-2009 рр.». А сьогодні його існування опинилось під загрозою!

Справа в тому, що з 2010 року підприємство почало відчувати на собі рейдерські атаки та недобросовісну конкуренцію по усуненню з ринку послуг. Як приклад, директор КП «Новокаховський ДЕЗ» (на балансі якого знаходяться багатоповерхові будинки) у 2010 році чомусь вирішив провести конкурс між двома підприємствами. Одне «Каховліфт», а інше «XXI век Херсонсервис», яке виникло в Н.Каховці під конкурс. Директор КП «Новокаховський ДЕЗ» виступив головою конкурсної комісії. Тож не дивно, що «Каховліфт» був витіснений з Нової Каховки — тепер 107 ліфтів цього міста передано на обслуговування фірми «XXI век Херсонсервис».

Після «Каховліфт» отримував від конкурента пропозицію щодо самоліквідації й переходу на роботу всього персоналу. Почувши категоричну відмову, директор «XXI век Херсонсервис», користуючись родинними стосунками з колишніми високопосадовцями в правоохоронних органах, ініціює перевірку діяльності підприємства. Під час її представники Херсонського УБОЗа вилучають документацію підприємства... За матеріалами якої Каховська прокуратура порушує проти директора «Ка- ховліфта» кримінальну справу за фактом привласнення державних коштів підприємства. Одна із звинувачувальних статей передбачає обов'язкове позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на З роки.

Тож постає питання — чи втратить наше місто «Каховліфт», яке впродовж багатьох років старанно виконувало свої обов'язки? Чи працюватимуть й надалі ліфти у під'їздах багатоповерхівок?

- Якщо громадськість залишатиметься осторонь цієї проблеми, — резюмував сказане адвокат С.Яковенко, — «Каховліфт» зникне з ринку послуг так само тихо, як тихо розпочалась вся ця історія...

Як працювали — стільки й отримали

Депутати ухвалили рішення про матеріальне заохочення старших кварталів. Розподіл суми заохочення відбувався диференційовано: хто відповідально ставився до своїх обов'язків, тому призначено й вище матеріальне заохочення. Різниця між найбільшою й найменшою грошовою виплатою становить близько 300 грн. Звичайно, є серед квартальних такі, чия самооцінка ніяк не співпадала з думкою відділу міського господарства. Висновок один: працюйте краще, тоді буде про що говорити.

Виховання фізичною працею

Начальник кримінально-виконавчої інспекції Олена Парфененко доповіла, що з початку року рішенням суду призначено адміністративне покарання у вигляді громадських робіт 231-й особі, кримінальні покарання — 64-м особам (термін відбування покарання триває відповідно від ЗО до 60 годин та від 60 до 240 годин). Всі ці покарання відбуваються за місцем проживання у вільний від роботи і навчання час.

Порушники працюють переважно на комунальних підприємствах міста. Таким чином зараз «виправляється» троє засуджених і двоє відбувають адміністративне стягнення. Ще п'ятеро громадян чекають своєї черги.

Присутні зауважили, що функція контролю має бути на керівниках комунальних підприємств. Ті особи, які самозвільняються від участі в громадських роботах, підлягають повторному засуджених

Правду про комуналку замовчували,

- переконаний А.Дяченко, депутат і керівник КП «Житловик-Свєтлово», — тепер чутимете її від мене. І повідомив новину, що комунальникам катастрофічно не вистачає коштів: ні на придбання матеріалів, ні на зарплату персоналу, ні на виплати в бюджети всіх рівнів. На сьогодні Свєтловський ЖЕК, в першу чергу, має погасити заборгованість перед податківцями. Тож підприємству запропоновано частково відшукати кошти за рахунок реалізації майна. Саме розподіл додаткових бюджетних коштів за головними розпорядниками викликав суперечки: депутати пропонували рівноцінно розподіляти кошти між комунальними підприємствами. Після виправлення деяких цифр, питання внесення змін до бюджету було ухвалено депутатським корпусом. А директор КП «Житловик- Свєтлово» продовжував знайомити присутніх з нелегким становищем комунальників:

Не отримуючи заробітну плату, кваліфіковані спеціалісти йдуть з підприємства. Несплата податків до Пенсійного фонду призводить до тогонщо люди втрачають роки трудового стажу. Деякі працівники вже недораховуються 3-4 років. Найбільшу суму заборгованості по заробітній платі мають робітники підприємства, які говорять «Як платять, так і працюємо». Отже, люди роблять вигляд, що працюють, ми — що платимо. Торкнувшись питання знайденого не- зареєстрованого касового апарату, зауважив:

Там, де є готівкові кошти, завжди залишатиметься привід до зловживань. Тому пропоную комуналці відійти від готівки й «спілкуватися» з абонентами виключно банківськими рахунками.

Депутат П.Філіпчук висунув пропозицію про виділення ЗО тис. грн. на аудит, для перевірки ЖЕКа професіоналами. Головне відшукати всі допущені помилки й отримати фахові рекомендації щодо подальшого їх запобігання.

Наостанок А.Дяченко озвучив намір докласти максимум зусиль для створення на базі Свєтлово 5 об'єднань співвласників багатоповерхових будинків.

Автор: -

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.015