ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Не при владі, але не в тіні
18.08.2011 / Газета: Новий день / № 34 / Тираж: 36600

«Новий день» запросив до розмови екс-губернатора Херсонщини, кандидата економічних наук, лідера обласнт органі- зацгг парші «Наша Україна» Бориса СІЛЕНКОВА. Як фаховий економіст Борис Шталійович має свій професійний погляд на звіти, рапорти, прогнози обласної влади...

ЗАРАЗ тільки й чути: Херсонщина намолотила 2,5 мільйона тонн зерна. Це один із найвищих показників за роки незалежності України, справжній економічний прорив...

Заслуга, але чия? АПК — це бізнес. Влада, що дала селянинові пільгові кредити на придбання насіння, міндобрив, нових комбайнів? У нас 44 відсотки землевласників — це одноосібники і фермери. Всі вони — на спрощеній системі оподаткування. І додаткових надходжень у бюджети сільрад від валу зерна не буде! Вал — це добре, це складова продовольчої безпеки. Але плюс він даватиме тоді, коли в області буде розвинуте тваринництво, зокрема свинарство і птахівництво. Тоді й можна очікувати високого економічного ефекту від зернової галузі. Вал в умовах кризової економіки впливає хіба що на падіння ціни на продукцію. А от якби, повторюсь, у нас було розвинуте тваринництво, зруйноване до 2005 року (на 78 %), тоді можна було б говорити і про економічний прорив.

Повернемось до хлібних рапортів, Борисе Віталійовичу. Десь у Європі ось так б'ють у литаври, як у нас?

Ні, там ця тема взагалі закрита. Я вивчав досвід Франції. Там врожайність регулюється методами державного управління. Тобто макроекономіка ретельно прораховується, аби уникнути будь-яких різких коливань. А у нас? В Росії сьогодні урожайний рік, в Казахстані, Аргентині;

Австралії... Зрозуміло, що того зиску від великого урожаю, на який селяни розраховували, очікувати не варто. А в нинішніх умовах падіння цін необхідно очікувати низьких обсягів експорту. Селянину необхідно подякувати за врожай і дати державні нагороди.

Борисе Віталійовичу, читачів «Нового дня» цікавить, чим сьогодні займається екс- губернатор Сіленков?

Наукою. Зараз закінчую наукову розробку і методичні рекомендації з дисципліни «Регіональна економіка», яка стосується, зрозуміло, не лише Херсонщини, а й усієї України. Сьогодні ми знаходимся на другому етапі світових кризових коливань. Модель антикризового управління регіональною економікою в умовах, що склалися, слабо вивчається. Тож вже півроку працюю над розробкою таких методичних рекомендацій, тематичних плаДів, завдань, іспитів згідно з вимогами ВАКа (Вищої атестаційної комісії). Загалом вийшло 22 модулі. Зауважу, що досвід, здобутий на посаді голови облдержадміністрації, мені дуже знадобився...Крім цього, викладаю в двох вузах області.

Ходять чутки, що нинішня влада пропонувала вам очолити то одне обласне управління, то інше...

Ні, переговорів стосовно цього я ні з ким не вів і ніяких пропозицій не отримував. І не шкодую.

Ви залишаєтеся однією з ключових політичних фігур в області...

Як політик я не відійшов і нікуди не перебіг. Залишаюся в тій же політи' ній силі. У вересні буде звітно-виборна конференція обласної парторганізації. І якщо однопартійці знову довірять мені очолювати «Нашу Україну» на Херсонщині, погоджуся.

Скажіть відверто: зі зміною влади ряди «Нашої України» поріділи?

Поріділи, і значно. Я з лютого проїхав усіма районами області, зустрічався з однопартійцями і з'ясовував причини. І вони прості й зрозумілі. Коли керівникові закладу культури чи школи ставлять умову: партквиток «Нашої України» чи посада. Звісно ж, люди, та ще й на селі, не хочуть залишитися безробітними... Яраджу одне: напишіть заяву про зупинення свого членства у «крамольній» для нинішньої влади партії. Тож сьогодні складна ситуація з партійними лавами у Чаплинському, Голопристанському, Генічеському та деяких інших районах. Є навіть первинні осередки, які призупинили свою діяльність. Але радує, що все одно є по сотні штиків у кожному районі—тих, хто не зламався ні під яким тиском. А це вселяє надію. Тим більше, що я завжди був відкритим для діалогу. Зі мною за 5 років роботи в органах виконавчої влади працювали і члени Партії регіонів, і Народної партії, і соціалісти. Для мене головним був результат, а не ознаки партійності.

Чи візьме у наступних виборах громадянин і політик Борис Сіленков активну участь?

Рішення політради партії щодо висунення кандидатів у народні депутати України по мажоритарних округах вже є. Але після березня 2010 року я настільки став реалістом, що впевнений: опоненти зроблять все, аби мене виключити з виборчих процесів.

Яким чином?

Ну хоча би відкриють скандальні справи стосовно мене. При цьому є два виборчих округи, де електорально у мене досить високі шанси. Але я реаліст і, знаючи, як у нас проходять вибори, не хочу дражнити гусей...

Так, я змінився. Той (до виборів) Сіленков і нинішній — це майже різні люди. Я зробив багато переоцінок щодо людей і рішень, ситуацій і справ. До мене теж можна по-різному ставитися як до політика, господарника, фінансиста, але я жива людина, і у мене теж є недоліки. Непростими були, ви знаєте, стосунки у мене з тодішнім головою обласної ради Володимиром Демьохіним. Але коли справа торкалася благополуччя області, ми відкидали свої амбіції, і справи йшли! За п'ять років на Херсонщині було введено в експлуатацію 368 об'єктів довгобуду. У 2008 році область посіла 12 місце в урядових рейтингах соціально-економічного розвитку. Тоді, до речі, прем'єр-міністром був нинішній Президент України Віктор Янукович.

Як ви ставитеся до ЗМІ і до преси зокрема? З вашим іменем, до речі, пов'язують видання двох газет — «Новий час» і новока- ховських «Ділових новин»...

До ЗМІ, які висвітлювали і висвітлюють діяльність політиків, керівників області неупе- реджено, ставлюсь із повагою. До «жовтої преси» (не буду називати конкретних редакцій) так, як вона того заслуговує. До газети «Новий час» маю відношення. Її діяльність фінансує благодійний фонд «Розвиток». У цього фонду кілька програм, утому числі й видавнича, в рамкахякої і видається «Новий час». Крім цього, фонд продовжує благодійницьку місію. Моя дружина Галина Олександрівна допомагає родинам, у яких є хворі на дитячий церебральний параліч і онкологічні захворювання, плідно співпрацює з обласною дитячою лікарнею.

Повернемося до економіки. Що ж на нас чекає у найближчих два-три роки?

Президент України, перебуваючи в лютому на Херсонщині, після виступу голови облдержадміністрації справедливо зауважив: повинні враховувати, що Україна 4 роки віддаватиме четверту частину бюджету за зовнішніми боргами. Після такої інформації, я вважав, економічний блок адміністрації повинен був терміново підготувати листи на адресу Національної академії наук України, Центру стратегічних досліджень. Поясню, чому. Враховуючи те, що на державний бюджет країни, який в цьому році складає 320 мільярдів, випало таке навантаження, область має кардинально змінити логістику управлінських рішень. Як? Фахівці названих наукових установ знають відповідь на це питання.

Яка підстава міняти логістику управління?

Бо ж Херсонщина (як і ще 14 областей) на 82 відсотки дотується з державної казни і дуже прив'язана по соціальним програмам. У зв'язку з цим прем'єр-міністр Микола Азаров ще у квітні сказав, що 2013 рік буде ще складнішим, ніж нинішній. Чому? Бо через рік держава за зовнішніми боргами (не враховуючи нових) буде віддавати 57 мільярдів гривень.

У світлі сказаного нам потрібно було звернутися до столичних учених з проханням розглянути Стратегію соціально-економічного розвитку області, розраховану на період до 2015 року, аби скоригувати пріоритети і макроекономічні показники з урахуванням названого навантаження на державну казну. Це зробили? Ні! Область перевели на ручне управління, і це є однією із фундаментальних помилок, яку не виправити отими численними нарадами, які так полюбляє нинішнє обласне керівництво.

Дякую за відверту розмову, Борисе Віталійовичу!

Автор: Анатолій ЖУПИНА

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.020