ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Складеться чи не складеться з бюджетом?
22.08.2011 / Газета: Голопристанський вісник / № 33 / Тираж: 2200

До кінця поточного року залишилось кілька місяців, і вже сьогодні зрозуміло, що Добропільська сільська рада наряду з кількома іншими в районі потрапляє в розряд таких, яким бракуватиме коштів для фінансування захищених статей своїх бюджетних установ.

Я зустрілася з сільським головою С.І. Зуденковим, аби обговорити бюджетні питання — складові його наповнення, проблеми, плюси, мінуси в роботі. І ось що розповів керівник територіальної громади:

- На балансі сільради знаходиться 2 клуби (в Київці та Жовтневому), будинок культури та дитячий садок на 60 дітей (4 іру- пи) — в Добропіллі. Річний бюджет сільської ради становить 992,6 тис. грн, із них власні надходження (а це прибутковий податок з працюючих — фізичних осіб та плата за землю) складають 387,3 тис. грн, субвенція від держави — 605,3 тис. грн. Станом на 1 серпня ц. р. річний план по доходах виконано на 46,8%. Недовиконання бюджету, на мій погляд, пов'язано з кількома причинами. Скажімо, відчутно позначилися на прибуткових ці^фрах зміни із введенням в дію Податкового і Бюджетного кодексів. Так, плата адмінштра- фів торік додавала нам 10 тис. грн, а тепер вони перестали надходити, як і збір за розміщення торгівлі. Єдиний же податок надходить тепер не на загальний фонд, а на бюджет розвитку, що теж призвело до зменшення дохідної частини.

Іншою причиною недовиконання бюджету є неналежне ставлення до сплати податків в місцевий бюджет фізичними та юридичними особами. Орендна плата за землю за 7 місяців мала скласти 92 тис. грн, натомість є 26 тис. грн. За 2 останні місяці 5 тис. грн заборгував ПСП «Маяк», фізична особа Веремієвський — 3,5 тис. грн. А загалом земля для нашого бюджету — справжня «годувальниця», адже платників за неї нараховується без малого 1000 осіб. За весь рік повинно надійти 286,9 тис. грн. Звісно, це цілком реально, адже плата за 1 га згідно з грошовою оцінкою землі досягла 303 фн. Щоправда, не так легко боротися з боржниками, коли землі сільськогосподарського призначення знаходяться за межами населених пунктів. Вплив тут є лише райдержадміністрація. До речі, ми письмово увідомляли про борги і П, й прокуратуру району. Однак, відповіді ще не отримали ніякої.

У зв'язку з цим уже зараз можна говорити про труднощі, які виникнуть наприкінці поточного року, так як недовиконання бюджету становитиме 35 тис. грн, і ми вимушені будемо проводити оптимізацію. Щоправда, ми здійснили деякі заходи для наповнення бюджету і зменшення розриву в згаданій сумі. На літній період в центрі села відкрили майданчик для паркування автотранспорту. За підрахунками це дасть до 4 тис. фн. Такожпровели ревізію земель для встановлення її власників. Це теж приплюсує 2 тис. фн.

Від автора: на цьому можна було б поставити крапку і не перейматися більше бюджетом Добропільської сільради. Висловити, як кажуть, своє співпереживання тим людям, яких скоротять чи відправлять у вимушені відпустки без оплати. Але пригадалася одна фраза сільського голови, мовляв, бюджет проти 2010 р. скорочено на 200 тис. фн. «Але ж і заклади охорони здоров'я у вас забрали», — відповіла я. Далі наша полеміка звелась до того, що ця галузь «легко» додавала «недостатні» кошти і можна було «не паритись» (як каже нині молодь) з цього приводу.

Я поцікавилась в фінуправлінні РДА, чи всі можливості використовують сільські голови, в даному випадку і добропільський, аби наповнити місцевий бюджет. Виявилося, зовсім ні. Те, що адмінштрафи перестали надходити — недопрацювання сільради, яка не виявляє наполегливості в роботі ад- мінкомісії, депутатів сільради. Цілком можливий і збір за розміщення торгівлі, як стаття доходу. Створіть умови для людей, щоб вони не з землі торгували, а з прилавків, під навісами — і справляйте цей збір.

А хіба погано, що за рахунок єдиного податку збільшується бюджет розвитку? Та соціальна сфера, що залишилась у підпорядкуванні сільради, теж вимагає оновлення, ремонту, підтримки в належному стані. Це ж для своїх людей фомади вона слугує. Власне, самій фомаді має служити і весь апарат сільради, а значить і надбати оті 35 тис. грн, яких бракує для виживання дитсадка, закладів культури.

Автор: Людмила ЄРЕМЕНКО

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.021