ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Президент підписав закон про нові пенсії
15.09.2011 / Газета: Новий день / № 38 / Тираж: 36600

Президент України Віктор Янукович підписав Закон України № 3668—VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».

Законом передбачається внесення низки змін до 22 законодавчих актів, у тому числі законів України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення», «Про недержавне пенсійне забезпечення», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», «Про прокуратуру», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про державну службу», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів». Нагадаємо, Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» був прийнятий Верховною Радою України 8 липня цього року за ініціативи Кабінету Міністрів України. Зокрема, відтепер пенсійний вік для жінок підвищуватиметься до 60 років. А страховий стаж піднято до 30 років для жінок та 35 — для чоловіків. Пенсійний вік чоловіків-держслужбовців підвищено до 63 років. Розмір максимальної пенсії для осіб, які втратили працездатність, обмежується на рівні 10 мінімумів, тобто 7640 гривень.

Також документ зменшує з 90 до 80% заробітну плату для обрахування пенсій держслужбовців.

Пенсійна реформа набуває чинності з 1 жовтня 2011 року.

Нагадаємо, що сьогодні пенсії та грошову допомогу за рахунок коштів Пенсійного фонду України на Херсонщині отримують майже 312 870 осіб. Середній розмір пенсійних виплат становить 1027грн. 34 коп. Фінансування пенсій проводиться своєчасно та повною мірою.

Про вашу пенсію розповість «пенсомат»!

Довідатися про те, яка пенсія вам буде виплачуватися при досягненні пенсійного віку, можна за допомогою спеціального автомата, який стоїть у фойє Головного управління Пенсійного фонду у Херсонській області (вул. 28-їАрмії, 6).

«Пенсомат» нагадує звичайний банкомат. До його отвору треба піднести страхове посвідчення (таке пластикове посвідчення повинен мати кожен громадянин України, його розсилає поштою Пенсійний фонд), пристрій зчитує з нього штрих-код і видає на екрані інформацію про всі накопичення для майбутньої пенсії цієї людини — по роках. Звичайно, у тому випадку, якщо роботодавець сумлінно відраховує податки у Пенсійний фонд. Якщо такої інформації в автоматі немає, значить, ваш роботодавець не перераховує кошти за вас у Пенсійний фонд і вам треба бити на сполох, оскільки це позначиться на майбутній пенсії. Такі автомати стоять у кожному районному управлінні Пенсійного фонду у Херсоні та області.

— Доволі часто громадяни звертаються у Пенсійний фонд, щоб перевірити, чи подає роботодавець за нього відомості, чи зарахується період роботи для пенсії, — розповідає Сергій Кобзарь, заступник начальника управління — начальник відділу персоніфікованого обліку та інформаційних систем управління персоніфікованого обліку інформаційних систем та мереж Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області. — і трапляється, що у трудовій біографії людини відсутні місяці, навіть роки, від яких залежить її майбутня пенсія. Безперечно, кожна працююча людина повинна бути впевнена, що, пройшовши свій трудовий шлях, отримає право на справедливі пенсійні виплати, які залежать від періоду, протягом якого сплачувалися страхові внески до Пенсійного, фонду, та розміру її доходу. Саме тому і виникла необхідність фіксування й доступності інформації про внески до Пенсійного фонду по кожній особі. Тобто його персональні відомості про заробітну плату, страхові внески та стаж (персоніфіковані відомості).

Нагадаємо, що, починаючи з 2000 року, основними даними для розрахунку пенсії є тільки ті відомості, які накопичені в автоматизованій базі персоніфікованого обліку. На підставі цих відомостей, наданих страхувальниками, у централізованому банку даних Пенсійного фонду України на кожну застраховану особу відкривається електронна персональна облікова картка з постійним страховим номером, який відповідає ідентифікаційному номеру з Державного реєстру фізичних осіб. Такий же порядковий номер має і страхове свідоцтво, яке видається Пенсійним фондом України працюючим особам безкоштовно.

— Система персоніфікованого обліку налагоджена так, що в обліковій картці за весь період трудової життя застрахованої особи накопичуються дані про заробіток, страхові внески і стаж з усіх місць роботи, як і інші відомості, необхідні для правильного призначання пенсії, — говорить Сергій Кобзарь. — Людина може змінювати місце місце роботи, працювати за сумісництвом, за договором, а всі ці відомості все одно будуть зафіксовані в одній обліковій картці.

Відкриття облікової картки і занесення до неї даних стає можливим лише за умови надання до Пенсійного фонду відомостей роботодавцями на своїх найманих працівників; безпосередньо фізичними особами (суб'єктами підприємницької діяльності) за себе; а також фізичними особами, що беруть добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

До речі, торік за порушення встановленого порядку нарахувань та сплати пенсійних внесків до адміністративної відповідальності в нашій області було притягнуто 632 особи, накладено штрафи на суму 398,7 тис. грн. За ініціативи органів Пенсійного фонду України в області подано 18 матеріалів на розірвання контрактів з керівниками підприємств, які вчасно не розраховувалися за платежами, змінено керівництво на 6 підприємствах.

Станом на 1 січня 2011 року загальна кількість платників, котрі сплачують страхові внески до бюджету Пенсійного фонду України, склала 48,1 тис. осіб, середньооблікова чисельність працюючих — 273,8 тис. осіб.

Сьогодні через мережу «пенсоматів» кожна працююча особа може особисто пересвідчитися, чи весь заробіток відображено у її електронній картці, чи сплачено ЇЇ роботодавцем внески, чи весь період роботи зарахується до страхового стажу. Громадяни особисто можуть ознайомитися з відомостями, що стосуються трудової діяльності (нарахований дохід, внески, стаж), нарахування пенсії. Також можна отримати інформацію про графіки прийому спеціалістів органу Пенсійного фонду, в якому встановлений «пенсо- мат», перелік документів, які необхідно подати для призначання пенсії та інформацію про установи банків, через які виплачується пенсія.

Запрацював «Пенсійний калькулятори

Для підвищення прозорості діяльності Пенсійного фонду України розроблено програму «Пенсійний калькулятор», призначену для надання громадськості інформаційних послуг щодо визначення розміру пенсії за віком на загальних підставах у солідарній системі відповідно до ст. 27 та 28 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-ІУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Завантаживши з офіційного сайта Пенсійного фонду програму «Пенсійний калькулятор» на локальний комп'ютер, кожен, хто бажає, зможе самостійно розрахувати розмір майбутньої трудової пенсії за віком на загальних підставах у солідарній системі, йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

Слід, однак, мати на увазі, що розрахунок робиться тільки за двома параметрами — заробітна плата та страховий стаж, тому обчислена в такий спосіб сума пенсії може розглядатися лише як орієнтовна.

«Калькулятор» не в змозі врахувати всі обставини, які є підставою для визначення права на пенсію, та окремих особливостей, що впливають на розмір пенсії, зазначили в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Херсонській області. Точну суму пенсій кожній конкретній особі зможе визначити тільки працівник управління Пенсійного фонду на підставі всіх поданих заявником документів.

Автор: Анатолій ЯЇЦЬКИЙ

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Сила духу і оптимізм: «Давня Казка» презентує пісню та кліп «Будьмо» про єдність українців
Український гурт «Давня Казка» презентує новий трек «Будьмо» та кліп до нього — історію, яка надихає на віру в краще навіть у найскладніші часи. Пісня стала музичним маніфестом незламності, гумору та оптимізму, який допомагає українцям триматися разом.

Останні моніторинги:
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 31.10.2011 / Чорноморець
00:00 27.10.2011 / Акценти
00:00 27.10.2011 / Акценти


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.018