![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
Виробництво має бути безпечним
01.04.2010 / Газета: Рідне Прибужжя / № 36(2919) / Тираж: 6008
У Миколаївській області достатньо складною залишається ситуація в сфері охорони праці. Протягом 2009 року в області зареєстровано 124 випадки виробничого травматизму, з яких 5 — смертельні. Зважаючи на соціальну значимість питання охорони праці, а також поширеність порушень законодавства у цій сфері, органами прокуратури Миколаївщини постійно проводяться відповідні перевірки в органах контролю та безпосередньо на підприємствах, установах, організаціях. Як зазначає начальник відділу захисту майнових, інших особистих прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури Миколаївської області Оксана Осадча, особлива увага приділяється питанням безпеки виробництва, дотримання вимог законодавства про охорону праці, а також дотримання техніки безпеки при виконанні робіт із підвищеною небезпекою. - У цій сфері прокурорами порушено 12 кримінальних справ, 9 з яких направлено до суду, — розповідає О. Осадча. — За внесеними документами прокурорського реагування до відповідальності за порушення нормативних актів у сфері охорони праці притягнуто 190 посадовців, у тому числі 6 посадових осіб контролюючих органів. За її словами, прокурорськими перевірками встановлені непоодинокі факти приховування випадків виробничого травматизму, неналежного фінансування заходів із охорони праці, безконтрольності з боку роботодавців стосовно додержання працівниками технологічних процесів, надання вказівок щодо виконання робіт із порушенням правил промислової безпеки, не забезпечення засобами індивідуального захисту, не проведення інструктажу з охорони праці тощо. Зокрема прокуратурою Ленінського району м. Миколаєва 29 вересня 2009 року порушена кримінальна справа за фактом порушення правил безпеки при виконанні робіт із підвищеною небезпекою службовими особами НВКГ «Зоря» — «Машпроект», а саме пов'язаних із навантаженням зв'юченої металевої стружки до автомобіля-самоскида КамАЗ за допомогою мостового крана та грейсерного захвата. В ході цих робіт стропальник Р. унаслідок падіння з переставної дерев'яної драбини отримав тілесні ушкодження середньої тяжкості. Справа порушена за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України («Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою») та направлена до суду. Аналогічні справи порушувалися прокурорами Арбузинського, Врадіївського, Кривоозерського районів, Первомайським та Вознесенським міжрайонними і Миколаївським транспортним прокурорами. Зважаючи на актуальність вказаного питання, 29 грудня 2009 року з метою вжиття скоординованих заходів було проведено міжвідомчу нараду з питань підвищення ефективності здійснення нагляду за додержанням законодавства при розгляді заяв і повідомлень, розкритті та розслідуванні злочинів проти безпеки виробництва, які спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки. Автор: Прес-служба прокуратури Миколаївської області
|
Пошук:
![]() Одеський зоопарк
Одеський зоопарк підбиває підсумки великої рятувальної операції після екологічної катастрофи, спричиненої ворожим обстрілом наприкінці минулого року. Тоді через витік олії в море на одеському узбережжі постраждали сотні птахів, а до зоопарку доправили близько 300 забруднених пернатих. Завдяки зусиллям працівників зоопарку, ветеринарів, науковців і небайдужих одеситів частину птахів вдалося врятувати та повернути у природне середовище.
![]() 2 березня 2026 року Міжнародна організація з міграції (МОМ) презентувала в Одесі інтерактивну інсталяцію «ТОБІ ЦЕ ЗНАЙОМО?» — фінальний етап загальнонаціонального туру Україною. Простір, розташований на Одеському залізничному вокзалі, у форматі занурення допомагає відвідувачам розпізнати ознаки небезпеки, пов’язані з торгівлею людьми, та дізнатися, куди звертатися по допомогу. Кампанія реалізується у співпраці з Міністерство соціальної політики, сім’ї та єдності України, Національна соціальна сервісна служба України, Національна поліція України та Всеукраїнська коаліція громадських організацій з протидії торгівлі людьми за підтримки Уряду Швеції. Інсталяція працюватиме до 7 березня та інформує про безпечні канали звернення, зокрема Національну гарячу лінію 527.
Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
|
||||||||||||||||
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.014 |