ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Враховуючи вимоги роботодавців
26.10.2010 / Газета: Рідне Прибужжя / № 118(3006) / Тираж: 6008

Професійне навчання безробітних відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» організовується Миколаївською службою зайнятості для підготовки кадрів, у першу чергу, на замовлення роботодавців.

Враховуючи сучасні умови, які склалися на ринку праці, неможливо вважати ефективним професійне навчання, мета якого не передбачає вимог реального сектора економіки, а зміст не зорієнтований на формування знань та навичок, які дозволяють робітнику чи спеціалісту бути конкурентоспроможним. Для цього використовуються всі види професійного навчання безробітних. Але на сьогодні перевага надається стажуванню як різновиду підвищення кваліфікації на робочому місці та підвищенню кваліфікації робітників і фахівців з метою вдосконалення знань, умінь і навичок за наявними у них професіями (спеціальностями) на курсах цільового призначення. Такою формою навчання у поточному році охоплено 2694 особи. Всього за січень-вересень 2010 року за конкретним замовленням роботодавців проходили навчання 4013 осіб, що становить 85 відсотків від направлених на профнавчання.

Службою зайнятості постійно проводиться аналіз та прогнозування економічного розвитку регіону, структури і динаміки робочих місць професійно-кваліфікаційного складу працівників з урахуванням перспективних змін у потребах ринку праці. Налагоджено взаємодію з роботодавцями з питань розробки та погодження навчальних планів та програм, організації виробничої практики. Професійне навчання організовується в конкурентоспроможних навчальних закладах регіону.

Спеціалісти служби зайнятості проводять роз'яснювально-консультаційну та інформаційну роботу з потенційними роботодавцями про можливості служби зайнятості щодо підбору та підготовки для них конкурентоздатних та кваліфікованих робітників.

Миколаївський регіон є агропромисловим. Роботодавці-аграрії постійно закуповують нову техніку, впроваджують нові технології обробки землі, вирощування овочів, виноградників, плодово-ягідних культур. Навчальні плани та програми, за якими навчаються безробітні, обов'язково враховують вимоги роботодавців, зміни у виробництві, нові технології тощо. Роботодавці запрошуються на засідання кваліфікаційних комісій.

Миколаївським державним аграрним університетом розроблена програма підвищення кваліфікації з напряму «Вивчення тракторів та зернозбиральних комбайнів іноземного виробництва», що розрахована на безробітних громадян, які мають досвід роботи на тракторах та комбайнах вітчизняного виробництва і протягом 18 робочих днів можуть освоїти трактори іноземного виробництва фірми «Джон Дір». Так, 40 осіб з числа безробітних Казанківського району пройшли навчання для ПП «Агро-3», ПП «Агротех» та СТОВ «Відродження». Сім безробітних Вознесенського району підвищували свою кваліфікацію на замовлення ТОВ «Дружба».

Також вище названим навчальним закладом розроблено програму підвищення кваліфікації «Вивчення питань з охорони праці, яка надзвичайно важлива для сучасного сільськогосподарського виробництва. За 9 місяців поточного року 325 осіб пройшли навчання за цим напрямом.

Підвищення кваліфікації за сільськогосподарськими напрямами проводились майже на всіх аграрних підприємствах регіону. В Новобузькому районі в ПОСП «Золота нива» навчались тваринники за напрямами «Основи догляду за худобою на тваринних фермах», «Корми та кормовиробництво для вигодівлі свиней», у ТОВ «Агроюг-Миколаїв» Миколаївського району за напрямом «Основи догляду великої рогатої худоби», у ФГ «Король» Первомайського району — «Виконання допоміжних робіт у фермерському господарстві тощо. Арбузинський районний центр зайнятості налагодив тісну співпрацю з АП «Благодатненський птахопром», на базі якого підвищили свою кваліфікацію 20 операторів інкубаційно-птахівничої станції, після закінчення навчання всі працевлаштовані.

Сьогодні замовляють роботодавці і профнавчання з інших професій. Продовжується тісна співпраця служби зайнятості з суднобудівними підприємствами. На базі ВСП «Учбовий центр «Завод ім. 61 комунара» на замовлення суднобудівників навчалися електрогазозварники, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування.

Центральний центр зайнятості постійно виконує замовлення таких роботодавців, як ПП «Югтепломер-сервіс», ТОВ «Фірма «Агроресурс», ТОВ «Агроюг-Миколаїв».

За сприяння Первомайського міськрайцентру зайнятості на ДП «Ливарний завод» проходили стажування формувальники машинного формування, плавильники металу та сплавів, токарі, модельники дерев'яних моделей, слюсарі-ремонтники, землероби.

Очаківський центр зайнятості організував стажування за програмами: «Особливості роботи на шліфувальних та різальних верстатах», «Автоматизація обліку міри та виробів», «Особливості крою та пошиву дитячого одягу», «Особливості приготування оригінальних коктейлів» тощо.

ВАТ «Миколаївбуд-8» замовив професійну підготовку робітників за професіями: електрогазозварник, муляр. Районними центрами зайнятості ведеться активна робота з комплектування навчальних груп за вище названими професіями.

Найбільш гнучко відповідає вимогам роботодавців організація індивідуального навчання у виробничих умовах. За звітний період такою формою навчання було охоплено 37 осіб з числа безробітних.

Рівень працевлаштування після закінчення профнавчання є високим, він становить 88 відсотків.

Система професійного навчання безробітних прагне забезпечити максимальний рівень працевлаштування в регіоні з урахуванням аналізу стану ринку праці та потреб регіонального ринку та перспективи його розвитку. Досягнення такої мети може бути забезпечене завдяки співпраці служби зайнятості, навчальних закладів, представників роботодавців, безробітних, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських організацій.

Автор: Володимир СОРОКІН, заступник директора Миколаївського обласного центру зайнятості

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.

Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.015