ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Книга вчить, як на світі жити
21.12.2010 / Газета: Рідне Прибужжя / № 142(3030) / Тираж: 6008

Книга і читання — важливі чинники для формування духовної особистості молодої людини. Адже від самого народження до останніх днів книга супроводжує людину. Вона виховує її, збагачує духовно.

В обласній бібліотеці для юнацтва, вперше в Україні, мною була запроваджена авторська програма «Читаємо разом». Мета — не лише дати певну суму знань, але й вміти застосовувати їх, робити правильні висновки з прочитаного. Проект передбачає зустрічі з читачами, читання разом оповідань, їх обговорення, висловлення власних думок. Але цим не закінчуються зустрічі. Юнакам та дівчатам пропонується стати співавторами — проілюструвати оповідання власними малюнками, а також написати відгуки на прочитане. Ця форма спонукає психологічно пережити долю героїв, повертатися до твору не один раз. Таким чином йде сприяння вдосконаленню навичок учнів робити аналіз художніх творів, висловлювати власні думки з приводу прочитаного, творчо осмислювати і відтворювати події, описані у творі.

Бібліотекою разом з учнями школи соціальної реабілітації вже було випущено першу книгу проекта під назвою «Жора». В оповіданні мова йшла про шкідливі звички — боротьбу з наркоманією. В результаті юнаки намалювали майже 20 малюнків та написали свої відгуки. Їх лейтмотив — не вживати наркотиків. Великий педагог Василь Сухомлинський казав: «Розумна, натхненна книжка нерідко вирішує долю людей». Хочеться, щоб цей вислів досяг цілі у роботі з цією категорією юнаків.

Наступним кроком у цьому проекті був випуск ще одного збірника — «Війна... А більше слів не треба». Цього разу я працювала з іншою категорією юнаків та дівчат — гімназистами. Напередодні святкування 65-ї річниці від дня Перемоги над фашистськими загарбниками були відібрані три оповідання про війну. Старшокласники Морського ліцею та Першої української гімназії імені М. Аркаса ілюстрували їх та писали свої відгуки. Це дало змогу юним читачам вийти за межі підручника історії про події тих часів, адже кожен художник слова відтворює своє бачення життя.

Ілюстрації, листи-відгуки про прочитані разом оповідання — це пам'ять юнаків та дівчат про загиблих і шана живим.

Видання також доповнене методичною розробкою уроку-дослідження з української літератури за моїми творами про війну для учнів 10-11 класів учителя ЗОШ № 33, відмінника освіти Любові Петрівни Трощенко.

Читацької майстерності потрібно навчати наполегливо, постійно, цілеспрямовано і методично правильно керувати становленням читацької самостійності старшокласників. Саме на цьому шляху знаходиться Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва.

Автор: Віра МАРУЩАК, член Національної спілки письменників України, працівник бібліотеки

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.

Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.013