ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Берегиня народних традицій
19.03.2011 / Газета: Рідне Прибужжя / № 30(3064) / Тираж: 6008

Ткацтво — один з найдавніших і найважливіших елементів національної культури України. Видатною майстринею цього неповторного мистецтва є наша землячка, заслужений майстер народної творчості Наталія Дудник, яка 11 березня в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї презентувала відкриття своєї чергової персональної виставки під назвою «Майстер та учні. На ній були представлені самобутні зразки тканих рушників, сорочок та плахт, в яких гармонійно поєдналися традиції Центральної України та неповторний колорит південного степу.

Нелегкий та тернистий шлях пройшла Наталія Вадимівна для того, щоб тепер усі охочі мали можливість осягнути красу українського ткацтва. Особливу роль у становленні її таланту мало створення у 1991 році Миколаївського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва та відкриття при ньому Школи народної майстерності. Саме там, навчаючись у заслуженого майстра народної творчості України Тетяни Базилевської-Барташевич, вона вперше познайомилася з цим ремеслом. Пізніше під керівництвом народного художника України Сергія Нечипоренка Наталія Дудник удосконалила власну майстерність, опанувавши складну техніку виготовлення плахт. З 1996-го по 2010-й рік майстриня очолювала Миколаївський осередок НСМНМУ, в якому багато років тому відкрила світові свій талант. Безперечно, її діяльність не залишилася непоміченою, за значний внесок у народну культуру не лише нашого міста, а й усієї країни Наталія Вадимівна була нагороджена багатьма дипломами та грамотами.

Цього дня привітати майстриню з відкриттям виставки завітало чимало гостей, серед них — заступник начальника управління культури облдержадміністрації Лариса Піддубна, голова Миколаївського осередку НСМНМУ Ліана Лістунова, співробітники та вдячні учні. Всі вони від щирого серця побажали їй творчих успіхів, безмежного натхнення та терпіння. Це аж ніяк не завадить майстрині, адже лише на виготовлення однієї сорочки, плахти чи рушника, за її словами, необхідно витратити від двох тижнів до чотирьох місяців. У свою чергу Наталія Вадимівна подякувала вчителям, які допомогли розкрити її талант, а також усім, хто долучився до організації цієї виставки.

Хотілося, щоб завдяки творчості таких людей, як Наталія Дудник, культура нашого народу ніколи не загубилася у стрімкому коловороті життя, а навпаки — поповнювалася новими надбаннями.

Автор: Анна НІКУЛІНА

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.

Останні моніторинги:
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев
01:01 31.05.2011 / Вечерний Николаев


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.017