![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
До Миколаївщини можуть потрапити отруєні кадмієм продукти під брендом VICI
12:49 / 09.03.2023
ОДЕСА, 09 БЕРЕЗНЯ 2023 РОКУ, КОНТЕКСТ-ПРИЧОРНОМОР’Я – Держпродспоживслужба Вознесенського району Миколаївської області повідомляє про небезпеку потрапляння на полиці магазинів регіону небезпечних продуктів, які ввезла до України литовська компанія ВІЧУНАЙ. Як повідомляє кореспондент ІА «Контекст-Причорномор’я», про це йдеться на офіційному сайті Южноукраїнської громади. У повідомленні громади сказано: Вознесенським районним управлянням Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області отримано по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 18 лютого 2023 року № 2023.1192, стосовно виявлення перевищення допустимого рівня Кадмію у замороженому міксі морепродуктів (виробник: Zejiang Zhoufu food Co. LTD, China), що експортувалися з Литовської Республіки (відправник: UAB «Plunges kooperatine prekyba», Lithuania) до України (одержувач: ТзОВ «ВІЧУНАЙ-УКРАЇНА», вул. Солом´янська, 3, офіс 6, м. Київ, 03110). Додатково: Кадмій — один з небагатьох елементів, що не виконує конструктивних функцій в людському організмі. Цей елемент і його сполуки є надзвичайно токсичними, навіть, у незначних концентраціях. Має властивість накопичуватись в організмі. Поглинення будь-якої значної кількості кадмію викликає негайне ураження печінки і нирок. Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи. Про факти виявлення зазначеного харчового продукту в обігу, просимо негайно інформувати Вознесенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області на e-mail: vozn_dpss@dpssmk.gov.ua *** Як вже повідомляло ІА «Контекст-Причорномор’я», литовська компанія Vičiūnai Group — виробник морепродуктів VICI на напівфабрикатів Goyza – який майже рік назад пообіцяла покинути російський ринок, але досі не зробила цього. Така її позиція, що, зокрема, передбачає і фінансування російської армії податками, сплаченими в країні агресорі, є предметом постійної критики з боку литовських друзів України, відомих тим, що першими зібрали гроші на «Народний Байрактар» для ЗСУ. |
Пошук:
![]() Євген Плінський
Період штучного стримування тарифів та гучних політичних обіцянок поступово добігає кінця. Економічні реалії, потреба у відновленні інфраструктури та стабільній роботі комунальних систем змушують владу переходити від популістичних рішень до більш прагматичної тарифної політики. Експерти наголошують: без економічно обґрунтованих тарифів забезпечити якісні послуги та модернізацію галузі буде дедалі складніше.
![]() В Одеському обласному центрі української культури відкрили виставку образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Радісний подих», присвячену Дню Української Державності. Експозиція об’єднала роботи митців артгурту «Одеський вулик», які через живопис, графіку, вишивку, витинанку та інші мистецькі техніки відображають красу української культури, духовну силу народу та незламність державотворчих традицій. Виставка триватиме до 14 серпня.
Останні новини:
17:42 21.07.2026
17:38 21.07.2026
16:32 21.07.2026
В Одесі судитимуть підрядника, який привласнив понад 318 тисяч гривень на ремонті укриття в дитсадку
15:02 21.07.2026
14:37 21.07.2026
|
||||||||||||||||
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.014 |