ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Звернення голови Одеської обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
10:50 / 26.04.2021
Общество

26 квітня 1986 року відбулася світова трагедія, найбільша техногенна та екологічна катастрофа сучасності – аварія на Чорнобильській АЕС.
Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до тих трагічних квітневих днів, адже Чорнобиль – це майже 3 мільйони осіб, постраждалих від катастрофи та її наслідків, понад 54 тис. кв. кілометрів території, що зазнала прямого радіаційного ураження. Це – 160 тисяч людей, яким довелося залишити рідні домівки у майже 130 населених пунктах.
З трьохсот п’ятдесяти тисяч людей, що брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, біля восьми тисяч – мешканці Одеської області, і більше половини з них вже, на жаль, немає серед нас.
Сьогодні на Одещині мешкає понад шість з половиною тисяч постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи – учасників ліквідації аварії, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, родин померлих ліквідаторів.

35 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але коло викликаних Чорнобильською катастрофою проблем залишається. І зараз, під час пандемії COVID-19, ми знов, як ніколи, відчуваємо, що таке екологічна катастрофа з руйнівними наслідками небачених масштабів.

Сьогодні одним з наших ключових завдань як влади є соціальний та медичний захист чорнобильців. З метою оперативного вирішення цих питань при обласній адміністрації постійно працюють відповідні комісії та робоча група.

Затверджено обласну комплексну програму соціальної підтримки населення на 2021-2023 роки «Соціальний захист населення в Одеській області», відповідно до якої за рахунок коштів обласного бюджету передбачено видатки для надання цільової адресної допомоги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи громадянам Одещини; сім’ям загиблих і померлих внаслідок катастрофи осіб; матеріальної допомоги на оздоровлення та санаторно-курортне лікування, а також безкоштовне придбання ліків та безоплатне позачергове лікування.

Ми тісно співпрацюємо з громадськими організаціями, такими як: «Союз-Чорнобиль України», «Інваліди Чорнобиля за соціальний захист», «Асоціація «Афганці Чорнобиля».

Дозвольте низько вклонитися тим, хто прийняв на себе перший удар ядерної стихії та пішов у безсмертя.

З глибокою шаною схиляємо ми голови перед вами, шановні ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, за ваш подвиг і героїзм, за те, що захистили не лише українську землю, а й людство від смертельної небезпеки.

Хай ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир та спокій, адже маємо нарешті усвідомити, що людське життя є найбільшою на Землі цінністю.

Щиро бажаю вам здоров’я, довгих років життя та миру.

З повагою

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький


Комментарии

Нет комментариев
Контрольный код: *
 
 
введите, пожалуйста, буквы, которое вы видите слева
Ваше имя: *   Ваш e-mail:
Комментарий: *
Поиск:
расширенный

Мария Дроздова
«Каждый пришёл сюда со своим уставом, а уйдут уже с общим»: жительница Бучи поделилась с читателями ІА «Контекст-Причорномор’я» опытом несколькодневного пребывания в убежище
Главное правило такого тесного убежищепребыаания — делится, делится всем!!! Едой, водой, лекарствами и одеждой, памперсами и кипятком, новостями с теми, у кого нет связи или интернета, делится юмором и хорошим настроением, делится поддержкой, делится надеждой!!! А без надежды выдержать эти испытания невозможно!

Культурна спадщина України, яку зруйнували та знищили окупанти в перебігу російсько-української війни
Розпочавши війну проти України, Російська Федерація взялася цинічно нищити культурне надбання нашого народу. Музеї, які десятиліттями формували свої колекції, опинилися перед загрозою руйнації. Наразі музейники вживають необхідних заходів для убезпечення своїх фондів у перебігу військових дій. Однак перші тижні війни виявились, на жаль, фатальними для багатьох зібрань України.

Последние новости:
21:32 17.05.2022
20:38 17.05.2022
19:21 17.05.2022
18:17 17.05.2022
17:13 17.05.2022


© 2005—2022 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2022 S&A design team / 0.033