ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
Конкурс «Книголюб-2023»: відлік пішов
13:12 / 02.05.2023
Конкурс «Книголюб-2023»: відлік пішов

12-й рік марафону читацьких відгуків – новий екзамен на стійкість та витривалість, і зараз, коли Південь України, як і вся країна, під загрозою ракетних ударів російських загарбників та близько 500 бібліотек зазнали руйнувань, саме час посилити рух вперед і запитати себе, що може зробити кожен з нас на своєму місці, зауважила Ірина Бірюкова, голова оргкомітету конкурсу, генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України на відкритті конкурсу «Книголюб-2023».

І сьогодні ми дбаємо не лише про унікальну будівлю та наших читачів – ми дбаємо про насправді тонші сфери життя людини, про дещо цінніше, ніж те, що можна торкнути рукою. Це – інтелект, душа, духовність. Книга є нашою зброєю і наснагою, процитую думку наших колег з юнацької бібліотеки. Ми живемо, ми боремося, і нам є чим стимулювати наших читачів, і, переконана, шо без бібліотек не буде здорового прогресивного суспільства, адже дім – не лише стіни і стеля, це й книги, наголосила очільниця однієї з найбільших публічних книгозбірень країни.

Ірина Бірюкова запросила до організації заходів конкурсу, який триватиме пів року, усю бібліотечну спільноту Одеси та регіону. Благо, що більшість керівників бібліотечних установ були присутні на урочистому відкритті «Книголюба-2023» і дієво підтримують його.

Генеральний директор ОННБ також подякувала постійним співорганізаторам проєкту за те, що не дають зневіритися, підтримують щорічно грошовими преміями і подарунками. Вона нагадала, як минулоріч, у часи непевності, на початку повномасштабного вторгнення РФ, саме ротарієць Віктор Денісов ініціював проведення конкурсу читацьких відгуків. «Книголюб», нагадаємо, це — партнерський проєкт ОННБ та очолюваної В. Денісовим громадської організації «Ротарі клуб «Одеса-Рішельє».

Присутній на урочистостях Сергій Степаненко, ректор Одеського державного екологічного університету, доктор фізико-математичних наук, професор, голова Ради ректорів закладів вищої освіти Одеського регіону, зосередив увагу присутніх на проблемі «кліпового мислення» у молоді, яке культивується сучасними соціальними мережами і не передбачає народження власної думки. Він побажав, щоб широка річка читачів до бібліотек не міліла, адже виші і книгозбірні поєднує нерозривний зв'язок та ідея постійного навчання, розвитку мислення.

В’ячеслав Воронков, чартерний Президент «Ротарі клубу «Одеса Рішельє», заслужений журналіст України, розказав про відвідування роботизованих бібліотек за кордоном та обіцяв постійну підтримку всіх проєктів, пов’язаних з книгою.

Свідченням того, що колектив Одеської національної наукової бібліотеки активно працює заради спільної перемоги, втілюючи в життя безліч просвітницьких проєктів, є те, що генеральний директор книгозбірні Ірина Бірюкова стала лауреатом рейтингу «100 жінок Одещини, які наближають перемогу». Повідомлення про це та вручення відзнаки на відкритті «Книголюбу-2023» стало для неї сюрпризом.

Майя Дімерлі, поетеса, керівник офісу в Одесі Мережі креативних міст ЮНЕСКО «Одеса – місто літератури ЮНЕСКО», з притаманним їй гумором та оптимізмом звернулася до майбутніх учасників конкурсу читацьких рецензій. Вона просила тих, хто буде писати, робити це чесно, відверто та пристрасно про ту книгу, яка насправді вразила, пам’ятаючи, що відтак вони стають впливовими людьми, адже матимуть можливість вплинути на читацький вибір багатьох. Майя впевнена, що любов до читання рятує життя та впливає на якість майбутнього, яке ми обираємо подумки вже сьогодні.

Детальніше про конкурс (умови, новини, оголошення тощо) на odnb.odessa.ua та в спільноті «Книголюб» facebook.com/groups/bookfan


Коментарі

Немає коментарів
Контрольний код: *
 
 
введіть, будь ласка, літери, які ви бачите зліва
Ваше ім'я: *   Ваш e-mail:
Коментар: *
Пошук:
розширений

Людмила КОТВИЦЬКА
До Дня працівників статистики
Щорічно 5 грудня відзначається День працівників статистики України, що свідчить про важливу роль, яка відводиться органам державної статистики у житті суспільства.

Бібліотека дарує свято!
Зимову казкову екскурсію у бібліотечному палаці напередодні найсвітлішого свята Різдва і новоріччя осяяли щирі дитячі посмішки, яскравіші за різдвяні вогники. І навіть кам’яний кріосфінкс у холі кивнув дітям головою та геть забув, що покликаний оберігати книжкові скарби та закликати до тиші. Піднесений настрій наймолодших відвідувачів підтримувала музика з різдвяними дзвіночками і затишні зимові фотозони, а радісний гомін дітей запалював вдячністю очі іхніх батьків…

Останні новини:
12:17 08.12.2023
11:05 08.12.2023
10:31 08.12.2023
10:21 08.12.2023
09:50 08.12.2023


© 2005—2023 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2023 S&A design team / 0.011