ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
Конкурс «Книголюб-2023»: відлік пішов
13:12 / 02.05.2023
Конкурс «Книголюб-2023»: відлік пішов

12-й рік марафону читацьких відгуків – новий екзамен на стійкість та витривалість, і зараз, коли Південь України, як і вся країна, під загрозою ракетних ударів російських загарбників та близько 500 бібліотек зазнали руйнувань, саме час посилити рух вперед і запитати себе, що може зробити кожен з нас на своєму місці, зауважила Ірина Бірюкова, голова оргкомітету конкурсу, генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України на відкритті конкурсу «Книголюб-2023».

І сьогодні ми дбаємо не лише про унікальну будівлю та наших читачів – ми дбаємо про насправді тонші сфери життя людини, про дещо цінніше, ніж те, що можна торкнути рукою. Це – інтелект, душа, духовність. Книга є нашою зброєю і наснагою, процитую думку наших колег з юнацької бібліотеки. Ми живемо, ми боремося, і нам є чим стимулювати наших читачів, і, переконана, шо без бібліотек не буде здорового прогресивного суспільства, адже дім – не лише стіни і стеля, це й книги, наголосила очільниця однієї з найбільших публічних книгозбірень країни.

Ірина Бірюкова запросила до організації заходів конкурсу, який триватиме пів року, усю бібліотечну спільноту Одеси та регіону. Благо, що більшість керівників бібліотечних установ були присутні на урочистому відкритті «Книголюба-2023» і дієво підтримують його.

Генеральний директор ОННБ також подякувала постійним співорганізаторам проєкту за те, що не дають зневіритися, підтримують щорічно грошовими преміями і подарунками. Вона нагадала, як минулоріч, у часи непевності, на початку повномасштабного вторгнення РФ, саме ротарієць Віктор Денісов ініціював проведення конкурсу читацьких відгуків. «Книголюб», нагадаємо, це — партнерський проєкт ОННБ та очолюваної В. Денісовим громадської організації «Ротарі клуб «Одеса-Рішельє».

Присутній на урочистостях Сергій Степаненко, ректор Одеського державного екологічного університету, доктор фізико-математичних наук, професор, голова Ради ректорів закладів вищої освіти Одеського регіону, зосередив увагу присутніх на проблемі «кліпового мислення» у молоді, яке культивується сучасними соціальними мережами і не передбачає народження власної думки. Він побажав, щоб широка річка читачів до бібліотек не міліла, адже виші і книгозбірні поєднує нерозривний зв'язок та ідея постійного навчання, розвитку мислення.

В’ячеслав Воронков, чартерний Президент «Ротарі клубу «Одеса Рішельє», заслужений журналіст України, розказав про відвідування роботизованих бібліотек за кордоном та обіцяв постійну підтримку всіх проєктів, пов’язаних з книгою.

Свідченням того, що колектив Одеської національної наукової бібліотеки активно працює заради спільної перемоги, втілюючи в життя безліч просвітницьких проєктів, є те, що генеральний директор книгозбірні Ірина Бірюкова стала лауреатом рейтингу «100 жінок Одещини, які наближають перемогу». Повідомлення про це та вручення відзнаки на відкритті «Книголюбу-2023» стало для неї сюрпризом.

Майя Дімерлі, поетеса, керівник офісу в Одесі Мережі креативних міст ЮНЕСКО «Одеса – місто літератури ЮНЕСКО», з притаманним їй гумором та оптимізмом звернулася до майбутніх учасників конкурсу читацьких рецензій. Вона просила тих, хто буде писати, робити це чесно, відверто та пристрасно про ту книгу, яка насправді вразила, пам’ятаючи, що відтак вони стають впливовими людьми, адже матимуть можливість вплинути на читацький вибір багатьох. Майя впевнена, що любов до читання рятує життя та впливає на якість майбутнього, яке ми обираємо подумки вже сьогодні.

Детальніше про конкурс (умови, новини, оголошення тощо) на odnb.odessa.ua та в спільноті «Книголюб» facebook.com/groups/bookfan


Коментарі

Немає коментарів
Контрольний код: *
 
 
введіть, будь ласка, літери, які ви бачите зліва
Ваше ім'я: *   Ваш e-mail:
Коментар: *
Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Прогнозованість та історії успіху: Сергій Токарєв про те, як розвивати tech-індустрію України
Аби розвивати український технологічний сектор та залучати іноземні інвестиції, необхідно показувати світові прогнозованість. У цьому переконаний Сергій Токарєв tech-бізнесмен та співзасновник інвестиційної групи Roosh, яка розвиває та масштабує технологічні бізнеси у всьому світі.

Вистава Одеського музично-драматичного театру ім. В Василька у шортлісті 6-ого Фестивалю-Премії «ГРА»
Ще один етап 6-го Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА» успішно пройдено: експерти наживо переглянули вистави лонгліста, провели голосування і сформували шортліст. Тож Національна спілка театральних діячів України (НСТДУ), яка є засновницею та організаторкою Фестивалю-Премії, оприлюднила список вистав, які пройшли до ФІНАЛУ. У списку у номінації «За найкращу камерну виставу» постановка Олександра Самусенка «1900-й. Легенда про піаніста» Одеського академічного музично-драматичного театру імені В. Василька.

Останні новини:
17:58 22.07.2024
17:45 22.07.2024
17:41 22.07.2024
17:08 22.07.2024
16:46 22.07.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.019