ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
«РИНОК» ЗЕМЛІ У НИНІШНЬОМУ ВИГЛЯДІ ПРИЗВЕДЕ ДО ЗАГИБЕЛІ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ ТА НОВОГО ФЕОДАЛІЗМУ
12:25 / 08.10.2020
Сельское хозяйство

Конституційний суд відклав розгляд подання народних депутатів щодо відповідності Конституції закону про ринок сільгоспземель. Він відклав, зверніть увагу, на невизначений термін! Адже внесені в законодавство України зміни, якими в країні вводиться так званий «ринок землі», не тільки носять антиконституційний характер, а й, що найнебезпечніше, спрямовані проти державності і громадян як власників землі!

Як бачимо, історія нічому не вчить, і досвід — син помилок важкий, теж не завжди застерігає. Я постійно моніторю і аналізую ситуацію з питань сільського господарства як в області, так і по Україні.

Говорячи про реформу в агропромисловому комплексі, потрібно чітко розуміти, що починати дискусію без залучення істориків і демографів, політологів та культурологів, психологів і екологів, економістів і технократів — це чергова «кампанійщина». Головне, що потрібно врахувати: первинність соціальних і екологічних факторів відносно до економічних. Саме їх світова наука ставить на перше місце.

Розвал галузі (особливо в останні роки) характеризується «зносом» людського капіталу, занепадом духу, розчаруванням, втрати перспектив і різкою депопуляцією в сільській місцевості. Село потрібно відновлювати, а це можливо тільки в тому випадку, якщо воно не буде експлуатоване.

⚠ Потрібно розуміти, наскільки непрості часи чекають українців після скасування мораторію на продаж землі. Боротьба буде жорсткою і безкомпромісною. Вільний ринок посилить аграрне рейдерство. Крім того, при відсутності суворих правових і регуляторних гарантій (а поки ніяких законів і нормативних актів, необхідних для грамотного запуску ринку землі не прийнято) зробить ринок уразливим перед потужними гравцями, поглибить корупцію і нерівність.

Ще раз хочу привернути увагу, до критичної ситуації, викликаної безпрецедентною посухою. Фермери Бессарабії виявилися на грані банкрутства, багато доведені до відчаю. Ситуація критична не тільки для аграріїв, а й для всього регіону, адже саме фермерські господарства є бюджетоутворюючими практично у всіх сільських громадах. Без податкових надходжень, працівники соціальної сфери просто залишаться без зарплат і соціальних виплат. У той же час, обіцяна державою компенсація і, навіть більше того, Державна програма фінансової допомоги аграріям, — так і залишилися обіцянками. Аграрії Одеської області як і раніше не отримали ані державної підтримки, ані відповіді.

Як би при таких обставинах не дійти до латиноамериканської моделі аграрного латифундизма! Адже в Латинській Америці саме питання володіння сільськогосподарськими землями завжди мотивували народ на протестні рухи. Крім того, аналіз ситуації призводить до невтішного висновку, що в системі аграрних перетворень, в Україні, діє своєрідна матриця, яка відтворює феодалізм в різних його формах.

На дворі вже жовтень, а багатьох «курчат по осені, схоже, ми не дорахуємося ...


Комментарии

Нет комментариев
Контрольный код: *
 
 
введите, пожалуйста, буквы, которое вы видите слева
Ваше имя: *   Ваш e-mail:
Комментарий: *
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
Росія діє на Донбасі за придністровським сценарієм. Чому ми маємо навчитися?
Ключова помилка Молдови — визнання сепаратистів стороною переговорів, виведення Росії зі статусу країни-агресора і введення у статус посередника. Це досвід, який може використати Україна і який ми не маємо повторювати за жодних умов. Читайте конспект ґрунтовної і цікавої лекції про Придністров'я, Молдову і Росію від завідувача сектора досліджень Південного регіону Національного інституту стратегічних досліджень Артема Филипенка. Лекція відбулася онлайн під час зустрічі дискусійного клубу «Україна – ЄС». Записала Тетяна Кропивницька.

Соборність України: сила і єдність нації
22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель. Адже 22 січня 1918 року вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу.

Последние новости:
17:47 25.01.2021
17:41 25.01.2021
17:26 25.01.2021
16:45 25.01.2021
15:56 25.01.2021


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.039