Более 11 килограммов кокаина выявила 14 сентября специальная обзорная группа в составе пограничников и представителей таможни во время погранично-таможенного оформления на теплоходе «Amfitrite I» (флаг Панамы), который прибыл в Одессу.
В пресс-службе Государственной пограничной службы Украины отметили, что по документам основным грузом на судне, которое следовало по маршруту Боливар (Эквадор) — Сеута (Испания) — Одесса, были 4 тыс. 627 тонн бананов.
В ходе осмотра судна группа пограничников и таможенников обнаружила 8 полиэтиленовых пакетов с веществом белого цвета общим весом 11 кг 195 г, которые были спрятаны в верхней части машинного отделения за бойлером.
Проведенный экспресс-анализ показал, что найденное вещество является кокаином.
По факту была создана следственная группа, в состав которой вошли представители СБУ, прокуратуры, пограничного ведомства, отдела по борьбе с контрабандой таможни, транспортной милиции.
В настоящее время проводятся последующие общие мероприятия по документированию и установления лиц, которые могут быть причастны к контрабандному перемещению наркотического вещества.
Одеський зоопарк підбиває підсумки великої рятувальної операції після екологічної катастрофи, спричиненої ворожим обстрілом наприкінці минулого року. Тоді через витік олії в море на одеському узбережжі постраждали сотні птахів, а до зоопарку доправили близько 300 забруднених пернатих. Завдяки зусиллям працівників зоопарку, ветеринарів, науковців і небайдужих одеситів частину птахів вдалося врятувати та повернути у природне середовище.
2 березня 2026 року Міжнародна організація з міграції (МОМ) презентувала в Одесі інтерактивну інсталяцію «ТОБІ ЦЕ ЗНАЙОМО?» — фінальний етап загальнонаціонального туру Україною. Простір, розташований на Одеському залізничному вокзалі, у форматі занурення допомагає відвідувачам розпізнати ознаки небезпеки, пов’язані з торгівлею людьми, та дізнатися, куди звертатися по допомогу. Кампанія реалізується у співпраці з Міністерство соціальної політики, сім’ї та єдності України, Національна соціальна сервісна служба України, Національна поліція України та Всеукраїнська коаліція громадських організацій з протидії торгівлі людьми за підтримки Уряду Швеції. Інсталяція працюватиме до 7 березня та інформує про безпечні канали звернення, зокрема Національну гарячу лінію 527.
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р. Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»