ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
Звернення голови Одеської обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
10:50 / 26.04.2021
Общество

26 квітня 1986 року відбулася світова трагедія, найбільша техногенна та екологічна катастрофа сучасності – аварія на Чорнобильській АЕС.
Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до тих трагічних квітневих днів, адже Чорнобиль – це майже 3 мільйони осіб, постраждалих від катастрофи та її наслідків, понад 54 тис. кв. кілометрів території, що зазнала прямого радіаційного ураження. Це – 160 тисяч людей, яким довелося залишити рідні домівки у майже 130 населених пунктах.
З трьохсот п’ятдесяти тисяч людей, що брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, біля восьми тисяч – мешканці Одеської області, і більше половини з них вже, на жаль, немає серед нас.
Сьогодні на Одещині мешкає понад шість з половиною тисяч постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи – учасників ліквідації аварії, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, родин померлих ліквідаторів.

35 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але коло викликаних Чорнобильською катастрофою проблем залишається. І зараз, під час пандемії COVID-19, ми знов, як ніколи, відчуваємо, що таке екологічна катастрофа з руйнівними наслідками небачених масштабів.

Сьогодні одним з наших ключових завдань як влади є соціальний та медичний захист чорнобильців. З метою оперативного вирішення цих питань при обласній адміністрації постійно працюють відповідні комісії та робоча група.

Затверджено обласну комплексну програму соціальної підтримки населення на 2021-2023 роки «Соціальний захист населення в Одеській області», відповідно до якої за рахунок коштів обласного бюджету передбачено видатки для надання цільової адресної допомоги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи громадянам Одещини; сім’ям загиблих і померлих внаслідок катастрофи осіб; матеріальної допомоги на оздоровлення та санаторно-курортне лікування, а також безкоштовне придбання ліків та безоплатне позачергове лікування.

Ми тісно співпрацюємо з громадськими організаціями, такими як: «Союз-Чорнобиль України», «Інваліди Чорнобиля за соціальний захист», «Асоціація «Афганці Чорнобиля».

Дозвольте низько вклонитися тим, хто прийняв на себе перший удар ядерної стихії та пішов у безсмертя.

З глибокою шаною схиляємо ми голови перед вами, шановні ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, за ваш подвиг і героїзм, за те, що захистили не лише українську землю, а й людство від смертельної небезпеки.

Хай ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир та спокій, адже маємо нарешті усвідомити, що людське життя є найбільшою на Землі цінністю.

Щиро бажаю вам здоров’я, довгих років життя та миру.

З повагою

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький


Комментарии

Нет комментариев
Контрольный код: *
 
 
введите, пожалуйста, буквы, которое вы видите слева
Ваше имя: *   Ваш e-mail:
Комментарий: *
Поиск:
расширенный

Сергей Гриневецкий
РОЗДУМИ ДО ЗАУВАЖЕННЯ: КОНСЕНСУС ЧИ КОНФЛІКТ?
Нещодавно Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь зауважив на необхідності привести у відповідність до мовного закону гімн Одеси, у якості якого рішенням Одеської міської ради затверджено "Песню об Одессе" з оперети Дунаєвського «Біла акація», і це змусило мене у черговий раз замислитися про ситуацію, що склалася сьогодні в Україні навколо мовного питання.

«Історії, які залишаться з нами…»
Напередодні Дня пам’яті та примирення в Україні та Дня перемоги над нацизмом у Європі у Другій світовій війні, 6 травня в Одеській національній науковій бібліотеці відбулася презентація книжки «Історії, які залишаться з нами…» та зустріч з авторкою Вікторією Коритнянською, молодою талановитою письменницею, журналісткою, членом Одеської літературної студії «Зелена лампа».

Последние новости:
14:36 08.05.2021
12:37 08.05.2021
12:06 08.05.2021
11:17 08.05.2021
10:27 08.05.2021


© 2005—2021 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2021 S&A design team / 0.023