ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Масштабна співпраця IT-бізнесу й держави: в 50 університетах з'явиться курс, що навчить 60 тисяч студентів створювати цифрові продукти
17:31 / 14.12.2021

Протягом 2022 року в більш ніж 50 українських університетах буде впроваджено навчальний курс «Створення й розвиток IT-продуктів» — освітню програму з IT-підприємництва для студентів державних закладів вищої освіти (ЗВО).

Це перший етап масштабної освітньої ініціативи, яку розробили в Product IT Foundation for Education (PFE) — громадській організації, створеній IT-компанією Genesis та представниками фонду Horizon Capital і Київської школи економіки. Партнерами проєкту стали Міністерство освіти і науки (МОН) та Міністерство цифрової трансформації України (Мінцифра). Про старт курсу Голова PFE та методолог бізнес-навчання Ілля Бачурін повідомив на пресконференції, що відбулася 14 грудня в UNIT.City. На події були присутні співзасновники PFE, представники Міністерств, бізнесу, ректори університетів та студентські лідери.

PFE навчить основ продуктового IT 60 тисяч українських студентів протягом наступних п'яти років. За приблизними підрахунками організації, одна людина в продуктовому IT генерує в 76 разів більше доходу, ніж середньостатистична працезайнята особа в Україні. Навіть якщо 1% студентів, які опанують курс, почнуть кар'єру в продуктових компаніях або заснують власний стартап, це згенерує мільярди гривень в економіку через додаткову вартість цифрових продуктів.

Як зазначив віцепрем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на пресконференції, ринок IT в Україні постійно зростає. «Зʼявляються нові компанії, масштабуються наявні — це хороші тенденції. До того ж Мінцифра створює додаткові стимули від держави, щоби збільшити частку IT у ВВП країни до 10%. Незабаром ми запускаємо проєкти Дія Сity та Фонд Фондів. Але в таких умовах темпи та якість підготовки ІТ-спеціалістів не задовольняють попит. Разом з МОН ми вже працюємо над реформою IT-освіти та вдячні всьому соціально відповідальному IT-бізнесу, який співпрацює з нами заради спільної мети», — підкреслив він.

PFE пропонуватиме пройти навчальну програму студентам других-третіх курсів — як технічних, так і нетехнічних спеціальностей. Вона має надихнути молодь, дати уявлення про те, як функціонує IT-бізнес, та підготувати компетентні кадри для українського IT-ринку в цілому. Студентам запропонують практичні заняття, лекції, microlearning-блоки, бізнес-симуляції, роботу над реальними кейсами компаній. Найкращі студенти отримають менторську підтримку від провідних фахівців продуктового IT.

«Наша місія — розвиток IT-підприємництва в Україні через модернізацію освітніх підходів. Ми не конкуруємо з державними ЗВО, а бачимо перспективу в кооперації з ними задля вдосконалення практичної складової навчання. Таким чином студенти з усієї країни матимуть доступ до сучасних освітніх практик», — зазначив Голова PFE Ілля Бачурін.

На пілотному етапі до курсу отримають доступ студенти Київського національного економічного університету, Національного авіаційного університету, Київського національного університету будівництва і архітектури, Національного університету «Чернігівська політехніка», Одеської юридичної академії та факультету інформатики (ФІОТ) Київського політехнічного інституту. З вересня курс планують розширити на більш ніж 50 ЗВО по всій країні. Допомагати з онлайн-адаптацією курсу буде студія онлайн-освіти EdEra.

«Міністерство працює над тим, щоб університетська освіта давала ті знання й навички, які відповідають запитам ринку праці, щоб доступ до актуальних освітніх програм мали студенти не лише з міст-мільйонників, а й з регіонів. Ми віримо, що курс, створений практиками, стане джерелом прикладних знань», — зазначив міністр освіти України Сергій Шкарлет. «Презентований сьогодні курс передбачає масштабну колаборацію університетів і бізнесу в ІТ-освіті. З боку Міністерства забезпечимо PFE підтримкою та сприятимемо впровадженню курсу в навчальні програми університетів», — запевнив він.

Президент Київської школи економіки Тимофій Милованов наголосив, що отримати якісну ІТ-освіту в Україні часто неможливо, якщо це не топовий виш. «Ми в Київській школі економіки хочемо це змінити. Завдяки пілотному проєкту Product IT Foundation for Education (PFE), вже наступного року студенти 50 вишів отримають доступ до якісної ІТ освіти. А це 20% від усіх університетів в Україні. Для мене це цікавий підхід до вирішення освітніх проблем. Якщо стандартна ідея — створити новий освітній продукт чи організацію і залучити талановитих студентів до нас, то концепція Product IT Foundation — йти до студента в університети, що вже існують. Обидва підходи працюють. Обидва потрібні», — зазначив він.

Головним ініціатором створення PFE та драйвером проєкту став співзасновник і СЕО Genesis Володимир Многолєтній.

«За 12 років ми в Genesis створили десятки продуктів для користувачів у всьому світі. Зібрали сотні успішних кейсів, а також робили помилки. Ми хочемо ділитися цим досвідом та експертизою зі студентами. В останні п’ять років постійно інвестуємо в модернізацію української академічної освіти й власні навчальні програми, бо віримо, що лише співпраця бізнесу та освітніх інститутів може прискорити розвиток IT-ринку та економіки країни», — наголосив він.

_______________________________

Про PFE

Product IT Foundation for Education (PFE) — громадська організація, створена компанією Genesis, представниками фонду Horizon Capital та Київської школи економіки. Очолює PFE методолог бізнес-навчання Ілля Бачурін. Фундація створена задля розвитку IT-освіти та впровадження найкращих практик сучасного бізнес-навчання в українську систему академічної освіти.

Стратегічні цілі PFE:

• імплементувати найкращі практики бізнес-навчання у всіх українських ЗВО;

• вплинути на розвиток IT-екосистеми, яка заохочуватиме молодих фахівців залишатися в Україні та створювати IT-продукти і власні бізнеси;

• сформувати мережу партнерств для подальшого підвищення рівня ІТ-освіти в Україні.

Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ИГРА В «ВЫБОРЫ» В ПРИДНЕСТРОВЬЕ: НА ЧТО СЛЕДУЕТ ОБРАТИТЬ ВНИМАНИЕ УКРАИНЕ
О тупике, в который Молдову завело признание сепаратистов стороной переговоров

Сергій Дєтков в рамках стендап-туру Україною виступить у Одесі
Стендап-комік Сергій Детков вперше виступить із сольним концертом 9 лютого в Одесі. О 20:00 на сцені Одеської філармонії нові жарти досвідченого коміка.
«Від Миколая до Різдва»: святкова екскурсійна програма в Одеській національній науковій бібліотеці
Новорічно-різдвяні свята – це найбільш таємничі, урочисті і родинні свята, які обіцяють здійснення мрій кожному, хто вірить в чудеса. Адже це час, коли вони трапляються кожної секунди. З першими новорічними вогниками, що засяють у вікнах, зимова казка постукає в наші двері. А з чого починається найчарівніша казка року? Звісно з ялинки біля якої і відбуваються усі дива. От і нині зали найстарішої книгозбірні України святково прикрашені, сяє різнокольоровими вогниками зелена красуня, збираючи навколо себе дорослих та дітей.
Масштабна співпраця IT-бізнесу й держави: в 50 університетах з'явиться курс, що навчить 60 тисяч студентів створювати цифрові продукти
Протягом 2022 року в більш ніж 50 українських університетах буде впроваджено навчальний курс «Створення й розвиток IT-продуктів» — освітню програму з IT-підприємництва для студентів державних закладів вищої освіти (ЗВО).
В Одесі відбулася соціальна фотосесія на підтримку безхатніх тварин
Проєкт адопції безпритульних тварин GladPet створив фотопроєкт «Дім – це там, де на тебе чекають».
Українська мова у просторі національної культури: нові видання з мовознавства в Одеській національній науковій бібліотеці
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці з 5 по 12 листопада проходить Тиждень мови, під час якого відбувається низка заходів: відкриття книжкової виставки «Мови велич і краса», on-line лекція мовознавця й мистецтвознавця Володимира Островського «Барокові наголоси в українській мові», а 9 листопада у головному читальному залі – Всеукраїнський диктант національної єдності.© 2005—2022 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2022 S&A design team / 0.025