ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
Зустріч із полоненим концтабору Ізоляція» Станіславом Асєєвим
14:30 / 29.06.2023

Станіслав Асєєв 27 червня в укритті Одеської національної бібліотеки розповів про те, як писав книгу у російському таємному концтаборі «Ізоляція» та про мету — зібрати дані про нинішніх катів. Ледь освітлене приміщення імітувало відповідну атмосферу, що пасувала розповіді письменника про перебування в російській «Ізоляції» у Донецьку.

Станіслав Асєєв: «Я в певній мірі став заручником книги «Світлий шлях...» — скрізь розповідаю про концтабір «Ізоляція»
Станіслав Асєєв: «Я в певній мірі став заручником книги «Світлий шлях...» — скрізь розповідаю про концтабір «Ізоляція»

На зустріч із Станіславом Асєєвим, що виклав свій досвід ув'язнення у концтаборі «Ізоляція» ще до повномасштабного вторгнення РФ в Україну у книзі, яка має 12 перекладів іноземними мовами, прийшла, здебільшого, одеська молодь. Серед присутніх було й чимало переселенців-земляків письменника з Донеччини. Це доводить, що болючі теми, пов'язані з нинішньою війною, потребують осмислення кожним з нас та на рівні колективної свідомості. «Оскільки книжку почав писати ще в полоні, я мав її дописати. Я просто не міг покинути ці рукописи, бо на них було витрачено багато енергії і часу», — наголосив автор.

На початку виступу письменник попередив, що в діалозі з ним немає табу: про перебування у «Ізоляції» у 2017-2019 роках він щоразу розповідає вже кілька років світові, презентуючи свою книгу «Світлий шлях: історія одного концтабору» у країнах, де її друкують. І питання від аудиторії посипалися ...

На запитання, чи є травматичними зустрічі з читацькою аудиторією із розповідями про тортури у полоні та інше, Станіслав Асєєв відповів заперечно. Хоча зауважив, що у перші роки після звільнення у нього викликала стрес навіть прогулянка на свіжому повітрі та похід у магазин, мучило безсоння через табірну звичку засинати при електричному світлі протягом 28 місяців. А ось терапією, за словами письменника, було власне написання текстів майбутньої книги на знайдених у камері шматках картону огризком кимось загубленого олівця, згодом – на аркушах паперу, які в'язню надали, щоб потім відібрати та з'ясувати, про що він пише. Третину рукопису майбутньої книжки, яку відібрали ФСБ-шники, Станіслав вивчив напам'ять, як віршики у дитинстві, і після обміну бранцями, коли його було звільнено, швидко занотував... У книзі окремий розділ присвячено тому, як спілкуватися з людьми, які пережили полон та катування, головна порада – не брати на себе роль психолога та не вимагати откровень. Книга Асєєва не лише про війну, а й про вибір сенсів і прагнення не втратити людяність, про острах звикнути до тваринного способу життя. Вибір у випадку Асєєва, це як допомагає вижити любов до рідних та «ненависть, конвертована у стратегію».

Як засновник фонду «Ініціатива справедливості» (JIF), український письменник і журналіст Станіслав Асєєв вважає своїм обов'язком розповідати світові про те, що саме та за чиїми наказами відбувалося і відбувається зараз у подібних катівнях, влаштованих росіянами на окупованих територіях. Для цього створено спеціальний сайт для ймовірних інформаторів, які отримують гроші за надані дані. За спостереженнями Асєєва, цивільних піддають більш жорстоким тортурам, ніж українських військових. Найбільшим здобутком своєї теперішньої діяльності він вважає оприлюднення на сайті JIF списку нелюдів, які досі катують наших співгромадян на території України. Приміром, гарною новиною стало затримання у Києві ката «Ізоляції» Дениса («Палича») Куликовського, у справі проти котрого Станіслав Асєєв є свідком... Найгірше, що більшість катів не знайдуть, вважає колишній полонений. На чотирьох найвідоміших трибуналах світу було засуджено лише 128 осіб... За даними Офісу генпрокурора України, у так званій «ЛДНР» через 160 в'язниць за 2014-2019 рр. пройшло понад 3,5 тис. незаконно утримуваних осіб.

Як розповів нам Станіслав Асєєв, незабаром другим виданням вийде його попередня книга, що залишилася непоміченою – «Мельхіоровий слон, або Людина, що думала». Він вважає її не автобіографічною, а скоріше, метафізичною, «про сенс життя у цілому та, зокрема, людей на Донбасі».

Завдяки організатору зустрічі зі Станіславом Асєєвим — благодійному фонду «Хвиля'91», зібрані на заході кошти передано на дрони військовим на донецькому напрямку.

Пошук:
розширений

Людмила КОТВИЦЬКА
До Дня працівників статистики
Щорічно 5 грудня відзначається День працівників статистики України, що свідчить про важливу роль, яка відводиться органам державної статистики у житті суспільства.

Бібліотека дарує свято!
Зимову казкову екскурсію у бібліотечному палаці напередодні найсвітлішого свята Різдва і новоріччя осяяли щирі дитячі посмішки, яскравіші за різдвяні вогники. І навіть кам’яний кріосфінкс у холі кивнув дітям головою та геть забув, що покликаний оберігати книжкові скарби та закликати до тиші. Піднесений настрій наймолодших відвідувачів підтримувала музика з різдвяними дзвіночками і затишні зимові фотозони, а радісний гомін дітей запалював вдячністю очі іхніх батьків…
130 жінок-партнерок українських військовослужбовців та ветеранів отримають безоплатне навчання від Projector Foundation
Projector Foundation запускає безоплатне онлайн навчання у сфері креативних та IT індустрій для жінок-партнерок військовослужбовців та ветеранів. Взяти участь можуть жінки-партнерки з восьми областей України. Проєкт створений для здобуття професійних навичок у безпечній спільноті та допомозі у подальшому кар’єрному зростанні студенток. Ініціатива реалізується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».
ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИЖКИ В’ЯЧЕСЛАВА КУШНІРА «СТОРІНКАМИ ГАЗЕТ І ФЕЙСБУКА. КРАЄЗНАВСТВО. ПУБЛІЦИСТИКА. РЕФЛЕКСІЇ».
22 листопада 2023 року Одеська національна наукова бібліотека презентує нову книжку доктора історичних наук, професора, декана факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, голови правління Одеської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, заслуженого працівника освіти України В’ячеслава Григоровича Кушніра «СТОРІНКАМИ ГАЗЕТ І ФЕЙСБУКА. КРАЄЗНАВСТВО. ПУБЛІЦИСТИКА. РЕФЛЕКСІЇ».
Для справжніх друзів України війна стає особистою
Латиші та поляки провели цікаві заходи в Одеській національній науковій бібліотеці
Захід до Дня незалежності Польщі в Одеській національній науковій бібліотеці
4 листопада 2023 року з 12:00 Одеська національна наукова бібліотека у партнерстві з Одеським ім. Адама Міцкевича відділенням Спілки поляків України проводить урочистий захід до Дня незалежності Польщі*.© 2005—2023 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2023 S&A design team / 0.012