ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
До Дня Соборності України
09:33 / 20.01.2024

Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців. Ця подія стала знаковою для українського державотворення.

До Дня Соборності України в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться презентація книжкової виставки «У Соборності єдність, велич і міць». Розділи виставки висвітлюють сторінки історії українського державотворення, напрацювання вітчизняної історіографії, новітні наукові розвідки, дослідження та наративи з вивчення революційних подій в Україні 1917-1921 рр. Низку видань присвячено біографічним дослідженням про видатних українських державотворців, які доклали багато зусиль на вівтар державності і соборності України.

Відбудеться зустріч з відомим науковцем – Ігорем Стамболом, істориком, письменником, доцентом Київського університету ім. Бориса Грінченка, автором близько 50 книжок, наукових публікацій, оповідань у різних збірниках. Тема зустрічі – «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи».

Юрій Липа — надзвичайно багатогранна постать в історії української культури й літератури ХХ століття. Лікар і громадсько-політичний діяч, поет і прозаїк, історіософ і політолог, він залишив по собі величезну творчу спадщину. Головною працею всього життя для Юрія Липи стала філософсько-політологічна трилогія «Призначення України» (1938), «Чорноморська доктрина» (1940) і «Розподіл Росії» (1941). У ній він узагальнив та відобразив українські світоглядні традиції; визначив українську етнічну єдність як найвищу цінність для українців. У духовній спадщині української нації вбачав основу, що розкривала природну силу українців у віковічному протистоянні з ворожими силами, геополітичну роль української держави в європейському просторі та світовій історії.

Захід відбудеться

22 січня 2024 року о 14:00 у ротонді головного читального залу ОННБ

(вул. Пастера, 13).

Пошук:
розширений

Микола Саранча
Роль міді та марганцю для озимої пшениці
У сучасному сільському господарстві все більшу роль для отримання щедрих та якісних врожаїв озимої пшениці відіграють мікроелементи, зокрема мідь та марганець. Вони мають вагомий вплив на проходження фізіологічних процесів під час росту та розвитку рослин та формування врожаю. Значення мікроелементів для сільськогосподарських рослин зросло із підвищенням врожайності, яку стимулюють, застосовуючи NPK добрива. Проте забезпечення мікроелементами з ґрунту не завжди задовольняє потребу рослин, що і призводить до прояву дефіциту.

Шоста Велика Одеська Бібліоніч надихала любити, читати, творити, радіти талантам і донатити
Вже шостий рік поспіль чимало одеситів 14 лютого відмічають в Одеській національній науковій бібліотеці як подвійне свято: День святого Валентина і Міжнародний День книгодарування, бо добре знаються на тому, як книга, слово і кохання доповнюють і наповнюють одне одного.
Велика Одеська Бібліоніч-VI 14 лютого, 17:00– о 21:00, ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА
Налаштуймося на хвилю любові, яка дарує крила і сили захищати коханих і мріяти!
Наукова зустріч з Ігорем Стамболом на тему «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи»
22 січня 2024 р. у головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки до дня Дня Соборності України відбулася наукова зустріч з істориком Ігорем Стамболом на тему «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи».
До Дня Соборності України
Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців. Ця подія стала знаковою для українського державотворення.
Різдвяно-новорічна програма «Книжковий диво­світ» в ОННБ триватиме до 8 січня!
Заходи проєкту Родинного дозвілля в ОННБ продовжено на період зимових шкільних канікул 2024 року. Одна з найкрасивіших бібліотек країни запрошує молодших школярів разом із батьками відвідати різдвяно-новорічну програму «Книжковий дивосвіт».© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011