ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
Традиційні Шевченківські читання, присвячені 210-й річниці від дня народження Великого Кобзаря
22:21 / 04.03.2024

У рамках цьогорічних «Шевченківських читань» в Одеській національній науковій бібліотеці 6 березня 2024 року о 12-й годині відбудуться:

- тематичні доповіді науковців, літераторів, краєзнавців, митців, які в своїх виступах розглянуть різноманітні аспекти сучасної інтерпретації творчого спадку Кобзаря – у площині історії, літератури, культури і мистецтва;

- презентація книжкових виставок з фонду ОННБ: «Одвічне слово Кобзаря»; «Ілюстратори “Кобзаря”»: до 125-річчя від дня народження Василя Седляра (1899–1937) та 100-річчя від дня народження Софії Караффи-Корбут (1924–1996)»;

- виставка однієї картини «З Шевченкової криниці» (автор – народний художник України, член НСХУ Анатолій Кравченко);

- передача до фонду ОННБ видань вітчизняної шевченкіани: «Музична Шевченкіана українських композиторів» (Київ, 2023); «Шевченківська енциклопедія. Теорія літератури. Мова» (Київ, 2021) від Валерія Махіна, підприємця, колекціонера, власника галереї «Underground»;

- музична композиція «Стань музикою, Слово: пісні на вірші Т.Г. Шевченка» у виконанні вихованців Одеської спеціалізованої музичної школи-інтернату імені професора П.С. Столярського.

Традиційно участь у читаннях беруть представники органів влади, відомі науковці, письменники, журналісти, художники, артисти, бібліотечні працівники. У фонді ОННБ зберігається понад 250 видань «Кобзаря» різних років, а також численні роботи літературознавців, істориків, краєзнавців, письменників України та закордоння.

Читання відбудуться у змішаному (онлайн/офлайн) форматі. У разі повітряної тривоги бібліотекарі зорієнтують відвідувачів і допоможуть дістатися укриття, яке розташоване на території бібліотеки.

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Сергій Токарєв розказав про заходи, що покращать стан українського IT-сектору
Втрати контрактів та складнощі із залученням іноземних інвестицій — це ті виклики, з якими сьогодні найчастіше стикаються українські IT-компанії. На цьому наголошує Сергій Токарєв — IT-інвестор та бізнесмен, співзасновник інвестиційної групи Roosh. На його думку, становище вітчизняного сектору може покращити активний міжнародний іміджбілдинг.

«Палітра рідного міста»: виставка картин Володимира Василенка в ОННБ
3 квітня 2024 року в головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки відбулося відкриття персональної виставки картин художника, члена НСХУ Володимира Василенка «Палітра рідного міста». Володимир Сергійович – учасник багатьох всеукраїнських та регіональних виставок. Роботи митця знаходяться в приватних колекціях України та зарубіжжя.
SHABO провело серію дегустацій Великих вин України
Одне з провідних українських виноробних підприємств SHABO провело серію дегустацій, присвячену 20-річчю компанії.
Перформативна вистава «Ось Таке Мистецтво»
У період війни, коли багато людей втратили свої сталі засоби існування, вистава «Ось Таке Мистецтво» дала простір надії на новий початок. Вистава відбулася в Одесі 22 березня 2024 року.
Віктору Васильовичу Сердюку — ректору університету (1975-1987) 17 березня виповнилося 90 років
«У роки ректорства Віктора Васильовича Сердюка Університет отримав статус провідного вишу України у науково-дослідній роботі. Щорічний прибуток від наукової діяльності госпдоговірної тематики становив понад 14 мільйонів карбованців. Це дозволило збудувати корпус гуманітарних факультетів, два гуртожитки, провести капітальний ремонт Наукової Бібліотеки. — вiдзначив ректор В. Труба.
Традиційні Шевченківські читання, присвячені 210-й річниці від дня народження Великого Кобзаря
6 березня о 12:00 у Музеї книги ОННБ — Шевченківські читання до 210 річниці від дня народження Великого Кобзаря© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012