ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
Традиційні Шевченківські читання, присвячені 210-й річниці від дня народження Великого Кобзаря
22:21 / 04.03.2024

У рамках цьогорічних «Шевченківських читань» в Одеській національній науковій бібліотеці 6 березня 2024 року о 12-й годині відбудуться:

- тематичні доповіді науковців, літераторів, краєзнавців, митців, які в своїх виступах розглянуть різноманітні аспекти сучасної інтерпретації творчого спадку Кобзаря – у площині історії, літератури, культури і мистецтва;

- презентація книжкових виставок з фонду ОННБ: «Одвічне слово Кобзаря»; «Ілюстратори “Кобзаря”»: до 125-річчя від дня народження Василя Седляра (1899–1937) та 100-річчя від дня народження Софії Караффи-Корбут (1924–1996)»;

- виставка однієї картини «З Шевченкової криниці» (автор – народний художник України, член НСХУ Анатолій Кравченко);

- передача до фонду ОННБ видань вітчизняної шевченкіани: «Музична Шевченкіана українських композиторів» (Київ, 2023); «Шевченківська енциклопедія. Теорія літератури. Мова» (Київ, 2021) від Валерія Махіна, підприємця, колекціонера, власника галереї «Underground»;

- музична композиція «Стань музикою, Слово: пісні на вірші Т.Г. Шевченка» у виконанні вихованців Одеської спеціалізованої музичної школи-інтернату імені професора П.С. Столярського.

Традиційно участь у читаннях беруть представники органів влади, відомі науковці, письменники, журналісти, художники, артисти, бібліотечні працівники. У фонді ОННБ зберігається понад 250 видань «Кобзаря» різних років, а також численні роботи літературознавців, істориків, краєзнавців, письменників України та закордоння.

Читання відбудуться у змішаному (онлайн/офлайн) форматі. У разі повітряної тривоги бібліотекарі зорієнтують відвідувачів і допоможуть дістатися укриття, яке розташоване на території бібліотеки.

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Прогнозованість та історії успіху: Сергій Токарєв про те, як розвивати tech-індустрію України
Аби розвивати український технологічний сектор та залучати іноземні інвестиції, необхідно показувати світові прогнозованість. У цьому переконаний Сергій Токарєв tech-бізнесмен та співзасновник інвестиційної групи Roosh, яка розвиває та масштабує технологічні бізнеси у всьому світі.

У Києві відбулася масштабна серія заходів Ukrainian Blockchain Week 2024
У червні відбулася масштабна серія івентів Ukrainian Blockchain Week 2024, що зібрала представників криптовалютних компаній та ентузіастів з усього світу в Києві.
Збереження лелек під час війни: енергетики ДТЕК допомогли орнітологам окільцювати 50 пташенят на Одещині
Енергетики ДТЕК Одеські електромережі другий рік поспіль допомагають вченим окільцьовувати пташенят білого лелеки у співпраці із Західноукраїнським орнітологічним товариством в рамках міжнародного проєкту польського товариства орнітологів Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego. Це дозволяє відстежувати вплив на популяцію зовнішніх факторів, зокрема повномасштабної війни.
В Україні з'явилася дитяча книга про дихання “Фух і Дмуха”, що вчить дбати про власний емоційний стан
Книжка допомагає дітям від 6 років та їхнім батькам опановувати дієві дихальні вправи, які відіграють важливу роль у формуванні фізичного та ментального здоров'я. Історія про “Фух і Дмуха” написана Яриною Завадович спільно з дитячою психологинею Наталією Пашко за ініціативи бренду Kite. Ілюстрації до книги розробив митець і графічний дизайнер Олесь Дерега. Книга вийшла у молодому українському видавництві Onde Publishing.
Презентація літературно-художнього видання «Я пишаюсь тобою: Україна в боротьбі за цивілізацію»
У рамках ХХІV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» 8 червня у залі наукових працівників ОННБ відбулася презентація книжки Наталії Нестерової «Я пишаюсь тобою: Україна в боротьбі за цивілізацію» (Одеса : Астропринт, 2023).
Презентація літературно-історичного нарису «Україна. Поступ нації». Анонс
У рамках ХХІV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» 7 червня о 12.00 у відділі мистецтв ОННБ (вул. Пастера, 13) відбудеться презентація альбому-монографії «ЛІНІЯ НАСТУПНОСТІ. ХУДОЖНИК ЮРІЙ ВАЛЮК, 2024» (Одеса : Юрій Валюк ; Бондаренко М.О., 2024).© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012